Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(16-08-2016, 12:07)soma napisał(a): ta zobaczyła że ten urywek to droga expresowa które zwykle chyba są płatne, swoją drogą to ona u nas jest kierowcą , hah,

znajomemu jacyś Polacy wmówili ze na Węgrzech wszystkie drogi są płatne i ten biedak pobiegł po winietę będąc już na miejscu ( żeby mieć na powrót i do tesco lol)
Drogi ekspresowe żeczywiście są płatne ale niektóre jak np.obwodnica Svidnika są zwolnione z opłat dla samochodów do 3,5t
Odpowiedz
Cześć wszystkim,

Pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość Uśmiech

Jadę (auto poniżej 3,5t) z Warszawy na podbój Budapesztu, a następnie reszty Węgier.
Trasa: jedynką do Bielsko Białej, potem s69 do Zwadroń, następnie Żylina, Martin, Żar nad Hronem, Zwolen, Sahy, Budapeszt.

Powiedzcie mi czy jadąc ta trasą potrzebna mi winieta na Słowacji?

Pozdrawiam,
Łukasz
Odpowiedz
(19-08-2016, 16:24)sloik2 napisał(a): ...Jadę (auto poniżej 3,5t) z Warszawy na podbój Budapesztu, a następnie reszty Węgier.
Trasa: jedynką do Bielsko Białej, potem s69 do Zwadroń, następnie Żylina, Martin, Żar nad Hronem, Zwolen, Sahy, Budapeszt.
Powiedzcie mi czy jadąc ta trasą potrzebna mi winieta na Słowacji?

Masz już opcję trasy, czyli chcesz ominąć płatne słowackie odcinki... dodam tylko że na trasie pomiędzy miastami Turcianske Teplice a Ziar nad Hronom jest wyznaczony objazd.
Jeśli nie znasz rozjazdów przy zjeździe z drogi nr.65 (tutaj nie jedna nawigacja GPS płata figla) wjedziesz na płatny odcinek pomiędzy Ziar nad Hronom i Zvolen. Weź kurs na Bańską-Bystrzycę, płatny odcinek pomiędzy Banska-Bistrica i Zvoln`em ominiesz czytając posty nr.424 i 531.
Odpowiedz
Zbierając wszystko do kupy dla potomnych Uśmiech

Czyli jechać jedynką do Bielsko Białej, potem s69 do Zwadroń, następnie Żylina, Martin, Bańska-Bystrzyca, Zwolen, Sahy, Budapeszt

Przy czym trzeba ominąć płatny odcinek R1 pomiędzy B-B i Zwolen korzystając z poniższej informacji:

Cytat:"Ominięcie płatnego odcinka R1 - kierunek Budapeszt - pomiędzy miastami Bańska Bystrzyca - Zvolen:
- pierwszy zjazd za stacją benzynową OMV (Kremnicka-Radvan), na góre w lewo przejazd wieduktem nad R1
- drugi zjazd jest do stacji benzynowej AGIP i do TESCO na drogę równoległą do R1 - uwaga na pojazdy jadące z przeciwka - dojechać prosto pod wiadukt, za nim w prawo do góry przejazd nad R1, potem zjazd po głównej na równoległą do autostrady drogę nr.69.
- trzeci-awaryjny zjazd po przejechaniu pod wiaduktem to tylko skręt na serviz Renault/Volvo... dalej przez parking możliwy powrót do centrum lub jazda do miejscowości Badin, tutaj jest wiadukt nad R1 z dojazdem przed lotniskiem w Sliac na drodę nr.69. "

a w odwrotnym kierunku:

Cytat:W odwrotnym kierunku zalecana jazda w kierunku miejscowości Kovacova.

i na koniec
Cytat:dodam tylko że na trasie pomiędzy miastami Turcianske Teplice a Ziar nad Hronom jest wyznaczony objazd.

ile się nadkłada?

i ostatnia sprawa.
Rozumiem, że lepiej jeszchać jak powyzej niż omijać R3 zjedzajac na Horna Stubna (trasa 65)
Odpowiedz
sloik2 - Nie znam twoich możliwości, nie chcę nic na siłę... zastanów się nad tą trasą od Bielska-Białej: Korbielów, Namestovo, Oravsky Podzamok, Rużomberok, Bańska Bystrzyca, Zvolen, Sahy, Budapest.
Odpowiedz
Dobra trasa tez. Google mowi ze troche szybsza. Jakies rzeczy przemawiaja na jej nie korzysc? Jak nie to ja wybiore.

Rozumiem ze tez jest za free?

Sztasek moglbys sie jeszcze odniesc do mojego poprzedniego postu?
Odpowiedz
(20-08-2016, 10:42)Sztasek napisał(a): sloik2 - ...zastanów się nad trasą od Bielska-Białej: Korbielów, Namestovo, Oravsky Podzamok...

Lub wariant przez Glinkę;
Bielsko, ekspresówką Milówka, Rajcza, Glinka, Zakamienne, Lokcza,
Oravsky Podzamok
Odpowiedz
(20-08-2016, 13:27)sloik2 napisał(a): Dobra trasa tez. Google mowi ze troche szybsza.
- Jakies rzeczy przemawiaja na jej nie korzysc?
- Rozumiem ze tez jest za free?

- Trasa podana przeze mnie jest wolna od prac remontowych, nie ani ma mijanek, ani obowiązkowych postojów związanych z robotami drogowymi.
- Trasa ma w sobie niewielki odcinek płatnej ekspresówki, który ominiesz bez problrmów. Wjazd prowadzący do centrum+płatny odcinek R4 w Bańskiej-Bystrzycy jest normalny po 4-pasmówce i prowadzi do płatnego odcinka R4 jest poprawnie i dobrze oznakowany. Ten płatny ok. 18-km.kawałeczek do Zvolen`a można ominąć bez problemów, o czym wcześniej pisałem.
Odpowiedz
Kontrole na granicy z Austrią ! kolejka aut na autostradzie M1 w kierunku Wiednia ma ponad 4 km, trzeba czakać na przejazd ok. 1 godz. Radzę jechać starym przejściem przez wioske Hegyeshalom drogą krajową nr. 1. Uśmiech
Odpowiedz
(22-08-2016, 9:58)Sztasek napisał(a): ... kolejka aut na autostradzie M1 w kierunku Wiednia ma ponad 4 km, trzeba czakać na przejazd ok. 1 godz.

dzisiaj koledzy stali 30 min czyli calkiem niezle.
w niedzielne popoludnie kolejka na m1 miala 14 km !!! czyli kilka godz stania.
zjazd na 1 do przejscia hegyeshalom w weekendy odradzam, tam tez jest pieklo.
rozsadniej jest wjechac m15 do wezla jarovce i a6 na wieden.
pozdr

Tapniete z xperii
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,968 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,908 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 33 gości