Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Mi się zdarzało, że Słowacy migali - przy wypadkach, ale i przy kontrolach chyba też.
Odpowiedz
Dużą część pierwszej grudniowej nocy z czwartku na piątek spędziłem ok. 4-5 kilometrów od przejścia granicznego w Barwinku jako jeden z pechowców stojących w zatorze. Wprawdzie śniegu było niewiele, ale ciężarówki z "nieodpowiednimi oponami" nie dały radę pod górkę ... Szeroki uśmiech.
Chwała polskiej policji, młodzi z drogówki stanęli na wysokości zadania i - niestety, ale drogowców znów zaskoczyła zima - dzięki ich stanowczej interwncji odblokowano drogę w kierunku Barwinka po kilku godzinach. Po słowackiej stronie do też był śnieg zajeżdżony wprawdzie, ale ich krajowa 15 była posypana i przejezdna. Od wioski Holčíkovce (węg. Holcsík) nie było śniegu. Skrót omijający Vranov był czarny.
Rano o 6.1o piłem Kawa w Satoraljaujhely, było +4 °C Uśmiech ... Szok przy tankowaniu ropy, paliwa podrożały.
Zawsze tankuję w Budakalász... dzisiaj, 02. grudnia:
ON - 344 Ft/l > Smart On - 358 Ft/l
E95 - 332 Ft/l
E98 - 342 Ft/l
Odpowiedz
(03-12-2016, 11:20)Sztasek napisał(a): Dużą część pierwszej grudniowej nocy z czwartku na piątek spędziłem ok. 4-5 kilometrów od przejścia granicznego w Barwinku jako jeden z pechowców stojących w zatorze. Wprawdzie śniegu było niewiele, ale ciężarówki z "nieodpowiednimi oponami" nie dały radę pod górkę ... Szeroki uśmiech.

1. Zima nie zaskoczyła drogowców tylko kierowców. Hint: kto stał w korku? Drogowcy? Szeroki uśmiech
2. Samochody ciężarowe nie miewają "odpowiednich" opon. Cały rok jeżdżą na tych samych.
3. Nie uprząta się śniegu który jest jeszcze w chmurach, tylko ten który leży. Najpierw musi napadać, potem się zaczyna sprzątać. Od rozpoczęcia opadów (= pogorszenie warunków) do końca sprzątania mija parę godzin i to kierowcy muszą brać pod uwagę bo "jak jest zima to musi być zimno, pani kierowniczko" Oczko
Odpowiedz
(03-12-2016, 13:23)Slavekk napisał(a): 2. Samochody ciężarowe nie miewają "odpowiednich" opon. Cały rok jeżdżą na tych samych...

... czyli na tzw. łysych lub zjeżdżonych na maksa. Przede mną stał ciągnik siodłowy z naczepą pełną drewnianych bali. Nic w tym złego, tylko opny miał jak wcześniej pisałem !
Odpowiedz
dziś międzynarodowa 19-tka prowadząca przez Barwinek na Słowację i Węgry na "górskim" odcinku między Domaradzem a Iskrzynią była drogą rozpaczy dla TIR-ów (a przy okazji dla pozostałych).
Z jednej strony jakiś Szwajcar zaboksował się koło źródełka , a z drugiej cysterna Orlen tańcowała koło Jasienicy.
Śniegu tyle co z jednej chmury, pługi jeździły ....i co z tego ?
Trzeba będzie poczekać z wyjazdem na basenki....
Odpowiedz
(03-12-2016, 20:25)Mamut napisał(a): dziś międzynarodowa 19-tka prowadząca przez Barwinek na Słowację i Węgry na "górskim" odcinku między Domaradzem a Iskrzynią była drogą rozpaczy dla TIR-ów (a przy okazji dla pozostałych)...

W nocy z czwartku na piątek, stałem za krzyżówką do Komańczy na przeciwko zajazdu karczmy "Bartnik"... TUTAJ
Przykre w tym to, że ta przydrożna gospoda była zamknięta. Było pośród nas wielu-wielu chętnych na gorący posiłek lub tylko kawę czy herbatę.
Odpowiedz
Nie przewidzieli. Wydaje mi się że właśnie tam byłem jeden raz jakieś ćwierć wieku temu - już w korytarzu tak cuchnęło uryną (tzn. szczynami), że natychmiast zrezygnowałem. Jest kilka takich stacji benzynowych, knajp i innych miejsc, gdzie moja noga więcej nie stanie.
W Dukli zaraz przy stacji benzynowej jest zajazd oddany jakieś półtora roku temu. Dobra kuchnia, miło i uprzejmie, niestety o 22-giej zamykają. A choćby ze względu na sąsiedztwo Orlenu mogliby mieć gości na okrągło - ostatnio powiedziałem dzieciom, że kawa tak, ale nie na stojąco i nie ze styropianowego kubka w swądzie parówek z orlenowskiego grilla. Zdążyliśmy chyba jako ostatni klienci.
Odpowiedz
Środa, 07. grudnia 2016 r.
szok cenowy na stacji MOL > Hatvan-Kerekharaszti, autostrada M3 !
Po obu stronach autostrady M3 są punkty parkingowe ze stacją paliw + bufet. Ceny paliw różne Szeroki uśmiech
stacja MOL, kierunek Miskolc
E95 = 391,9 Ft/l
ON = 399,9 Ft/l
ON premium = 424,9 Ft/l

Po drugiej stronie M3, stacja MOL, kierunek Budapest
E95 = 380,9 Ft/l
ON = 384,9 Ft/l
ON premium = 424,9 Ft/l

Auchan Miskolc
E95 = 342 Ft/l
E98 = 357 Ft/l
ON = 353 Ft/l
ON Smart = 368 Ft/l

Waluty kupno: 1 EUR ~ 312 HUF ... 1 PLN ~ 70 HUF
Odpowiedz
Podróżującym po północno-wschodnich terenach Węgier, 9 grudnia 2016.
Wydano komunikat o padającej marznącej mżawce, w godzinach przedpołudniowych mogą być śliskie niektóre drogi wojewódzkie w północno-wschodnich regionach Węgier ! .
Odpowiedz
Cytat:W nocy z czwartku na piątek, stałem za krzyżówką do Komańczy na przeciwko zajazdu karczmy "Bartnik"...
Przykre w tym to, że ta przydrożna gospoda była zamknięta. Było pośród nas wielu-wielu chętnych na gorący posiłek lub tylko kawę czy herbatę.

Tam już od dłuższego czasu wisi kartka "na sprzedaż"
Około kilometra na południe jest przy głównej trasie zajazd Domenico gdzie podają wyśmienity żurek.
Tam chętnie się zatrzymuję nie tylko dla żurku tam mogę wypić normalną kawę z ekspresu podaną normalnie (żadnych plastików, czy innych erzaców) i toaleta lśni czystością.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,513 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 617 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,844 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,025 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,322 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 159 gości