Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
wojti76 - źle mnie zrozumiełeś i nic ci proponuję ...
Jadąc na Węgry, mam po drodze te "dwa miejsca" na tankowanie (Krosno mijam z boku). Kolację lubię zjeść przy stole, dlatego wybieram Auchan-Krasne i przy okazji jakieś drobne upominki.
Przeważnie jeżdżę w nocy, więc zatrzymuję się tylko tam, gdzie jest normalnie. Na Słowacji, dobrze wiesz że na tym ok. 130 km. odcinku Barwinek-Sátoraljaújhely, nie ma gdzie się w nocy zatrzymać. Może w Trebiszowie za wiaduktem stacja OMV, choć dziwnie na mnie patrzono gdy poprosiłem o kawę i zapytałem o toaletę... tak koło północy.
Powiem prosto - nie lubię jazdy przez Słowację: kilka razy grożono mi, dwa razy rzucono w kierunku auta flaszką po piwie: w centrum Nitry szkło rozjechanej butelki uszkodziło oponę, w Koszycach miełem szczęście. W Martinie wymieniałem koło, gdy dokręcałem śruby... dwoch młokosów rzuciło mi petardę pod auto, wiele razy słyszałem przykre żeczenia.
... i jeszcze to > Üzemanyag: 2016.12.23-tól nincs árváltozás ... Paliwa: od 23.12.2016 ceny bez zmian. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Sztaszek dobrze Cie zrozumiałem tylko sobie zażartowałem że mam daleko aby tam tankować Uśmiech Fakt jadąc na trasie Barwinek-Sátoraljaújhely nie ma wiele miejsc aby się zatrzymać napić kawy czy skorzystać z toalety przy wylocie z Stropkova stacja banzynowa Slovnaft tylko nie wiem czy ona jest całodobowa i jeszcze jedna stacja benzynowa w tym lasie koło Domaszy ale nigdy tam się jeszcze nie zatrzymywałem wiec nie wiem czy mają kawę i wc bo nie na wszystkich stacjach benzynowych na Słowacji można sobie siknąć Oczko A potem to dopiero wspomniana przez Ciebie Omv w Trebisovie . Zaskoczyły mnie Twoje niemiłe przygody na Słowacji mnie nigdy nic takiego nie spotkało no po za jedną historia z przed lat jak tankowałem koło Bratysławy i akurat na tej stacji nie można było zapłacić kartą a koron akurat nie miałem i pytam czy mogę zapłacić litrami albo szylingami (wtedy jeszcze nie było euro) pan powiedział ze oczywiście mogę tylko że jak po nalaniu paliwa powiedział mi ile mam zapłacić to mi kopara opadła ja do niego mówię że według kursu to o wiele mniej wychodzi a on na to że to prywatna stacja i oni maja prywatny kurs Uśmiech Teraz się z tego śmieje ale wtedy naprawdę się zdenerwowałem ale żadnych petard butelek czy coś w ty stylu nie doświadczyłem na Słowacji a bywam tam dosyć często.Jedynie żebrające natrętne cygańskie dzieci mnie często nękały w Svidniku Oczko
Odpowiedz
Sztasek, nie wiedziałem, że jeździsz przez Rzeszów! Z Oszołoma masz do mnie 10 minut jazdy, zapraszam na kawę i siku! Oczko Jeśli na tym odcinku na Słowacji się zatrzymuję, to tylko na zbilansowanie płynów i zawsze gdzieś w krzakach, nigdy w kiblu. Zwykle jadę na czas, rekord chyba 1;48, gdzieś podawałem dokładnie. Oczko
Buldog Karaczany dla wszystkich ! Oczko
Odpowiedz
Wybierającym sie autem na imprezy sylwestrowe do Budapesztu Uśmiech ... dobra wiadomość odnośnie parkowania:
"Budapest területén a közterületi várakozási övezetekben 2016. december 23-án (pénteken) 20 órától 2017. január 2-án (hétfőn) reggel 8 óráig díjmentesen lehet parkolni..."
czyli dokładniej:
"W obszarze Budapesztu na parkingach publicznych od 23.grudnia 2016 (piątek) od godz. 20, do 2.stycznia 2017 (poniedziałek) do godz. 08. rano parkowanie jest bezpłatne..." ... Oczko
Ale nie wszędzie, wyjątki to poniższe parkingi, na których opłata obowiązuje:
- I. dzielnica, parking przy Cytadeli
- II. dzielnica, parking P+R przy końcowym przystanku Hűvösvölgy
- III. dzielnica, parking przy centrum handlowym Flórián
- VIII. dzielnica, paring w podziemnych garażach przy Rákóczi tér, P+R parking
- X. dzielnica, parking P+R obok przystanku metra Pillangó utca
- XIII. dzielnica, parking w północnej części wyspy Małgorzaty (Margitsziget)
- XIII. dzielnica, parking P+R obok przystanku metra Újpest-Városkapu
- XIX. dzielnica, parking obok przystanku koncowego metra Kőbánya-Kispest oraz parking P+R przy Terminalu KÖKI
Odpowiedz
Przeglądając słowackie i węgierskie strony mam troche informacji o cenach paliw.
Słowacja:
Oto średnie ceny krajowe paliw:
Natural 95 = 1,296 €/l
Natural 98 = 1,320 €/l
Diesel = 1,162 €/l
LPG = 0,548 €/l

Ciekawym jest zestawienie w poszczególnych okręgach Słowacji.

Średnie ceny benzyny E95 w okręgach:
Bratysławski - 1,310 €
Koszycki - 1,308 €
Preszowski - 1,308 €
Żyliński - 1,308 €
Bańsko-bystrzycki - 1,306 €
Nitrzański - 1,305 €
Trnawski - 1,298 €
Trenczyński - 1,289 €
- Najdrożej: Poprad gdzie 1.litr E95 kosztuje 1,319 € ... najtaniej: Rimavská Sobota 1,244 €.

Średnie ceny ropy naftowej ON w okręgach:
Nitrzaski - 1,172 €
Koszycki - 1,171 €
Bratysławski - 1,171 €
Bańskobystrzycki - 1,171 €
Preszowski - 1,170 €
Żylński - 1,168 €
Trnawski - 1,164 €
Trenczyński - 1,156 €
- Najdrożej: Banská Bystrica gdzie 1.litr ON kosztuje 1,182 € ... najtaniej: Rimavská Sobota 1,134 €.

Węgry:
Tu bardzo podrożało... ceny są różne, zaleznie od miejsca.
Auchan: Miskolc, Kecskemét, :
E95 = 358 Ft/l
E98 = 373 Ft/l
ON = 366 Ft/l

Auchan, Budakalász
E95 = 356 Ft/l
E98 = 366 Ft/l
ON = 365 Ft/l

Hanjdrożej jest na stacjach benzynowych przy autostradach...
Autostrada M3, Hatvan - Kerekharaszti pihenő:
E95 = 389,90 Ft/l
E98 = 396,90 Ft/l
ON = 428,90 Ft/l
Odpowiedz
Zatankować w dowolnym momencie, nawet jak stacja zamknięta zawsze można - choć nie w każdym mieście. Tankowałem kilka razy w Budapeszcie, w Wiedniu w środku nocy. Uśmiech
Są stacje z dystrybutorami, gdzie zatankujemy posługując sie kartą. Niektóre punkty przy dystrybutorach przyjmują też gotówkę... wówczas jest opcja wyboru formy zapłaty: gotówka lub karta.
Odpowiedz
Od dziś znów podrożały paliwa na Węgrzech o 3 Ft/l ... i benzyna, i ropa.
Odpowiedz
(23-12-2016, 1:21)Sztasek napisał(a): (...) Na Słowacji, dobrze wiesz że na tym ok. 130 km. odcinku Barwinek-Sátoraljaújhely, nie ma gdzie się w nocy zatrzymać. Może w Trebiszowie za wiaduktem stacja OMV, choć dziwnie na mnie patrzono gdy poprosiłem o kawę i zapytałem o toaletę... tak koło północy.
(...)
Fakt, nie ma zbyt wielkiego wyboru na relaksową przerwę. Ja kilka razy korzystałem z knajpki w motelu Kanada - to jest przy krzyżówce z drogą Michalowce-Koszyce. Po prostu lubię napić się dobrej kawy i mieć normalny kibelek do dyspozycji a tam tak właśnie jest , tyle że nie w nocy. Ona jest otwierana chyba od 10-tej a do której ? to nie wiem.
Przyznam się że jadąc do bratanków mam w aucie wyposażenie i nie raz zatrzymywałem się w "jakimś" miejscu, wyciągałem krzesełka i stolik na którym stawiałem kuchenkę aby w kilka minut móc napić się parę łyków kawy.
W czasie ostatniego przejazdu uruchomiłem taką kawiarenkę na ryneczku miejscowości Pavlovce na Uhom czyli nad rzeką Uż, a wybrałem to miejsce tylko do sentymentu dla tej rzeki. Wędrując kiedyś po górach zaczęło brakować wody i źródła tej rzeki uratowały mnie przed suszarnią.
Odpowiedz
(05-01-2017, 21:22)Mamut napisał(a):
(23-12-2016, 1:21)Sztasek napisał(a): (...) Na Słowacji ... na tym ok. 130 km. odcinku Barwinek-Sátoraljaújhely, nie ma gdzie się w nocy zatrzymać...
(...)
Fakt, nie ma zbyt wielkiego wyboru na relaksową przerwę. Ja kilka razy korzystałem z knajpki w motelu Kanada - to jest przy krzyżówce z drogą Michalowce-Koszyce. Po prostu lubię napić się dobrej kawy i mieć normalny kibelek do dyspozycji a tam tak właśnie jest, tyle że nie w nocy. Ona jest otwierana chyba od 10-tej a do której ? to nie wiem...

Znam to miejsce: jest gdzie zaparkować, normalne ceny, miła obsługa, dobre jadło... tylko zamykają o 22.oo (23.oo?).
Odpowiedz
Motores Kanada jest czynny od poniedziałku do czwartku 9-22 w piątek 9-23 sobota niedziela 10-23 przynajmniej tak podają na swojej stronie internetowej Uśmiech
P.S Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę koleżankom i kolegom z naszego forum
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,038 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 626 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,937 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,040 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,338 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 43 gości