Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(21-02-2017, 14:09)Sztasek napisał(a):
(21-02-2017, 12:22)mpb10 napisał(a): Będę jechał z Bratysławy na Węgry. Czy w Rajce (na parkingu zaraz za granicą) można kupić winietki?

Jesli jedziesz słowacką autostradą D2, to przejedziesz na węgierską stronę i zaraz pierwszy zjazd w prawo na parking... tu kipisz wienietę.

Można płacić kartą czy tylko gotówka?
Odpowiedz
(21-02-2017, 12:22)mpb10 napisał(a): Będę jechał z Bratysławy na Węgry. Czy w Rajce (na parkingu zaraz za granicą) można kupić winietki?

(21-02-2017, 14:09)Sztasek napisał(a): Jesli jedziesz słowacką autostradą D2, to przejedziesz na węgierską stronę i zaraz pierwszy zjazd w prawo na parking... tu kipisz wienietę.

(07-04-2017, 22:32)llc napisał(a): Można płacić kartą czy tylko gotówka?

Na przejściu granicznym w Rajka działa kilka punktów sprzedaży winietek.
Firmy obsługujące to: Hídfő Kft. ; Cardnet Zrt. ; Pilot Service Kft. ; Royal Sped ; Supra-Invest Kft.
Na tym przejściu obsługiwane są też TIR-y, więc powinna być możliwość płacenia kartą.
Odpowiedz
Dzień Dobry Uśmiech w najbliższym czasie wybieram się na 2-3 dni do Miszkolca lub Egeru. Ze względu na krótki wyjazd poszukuję bezpłatnej trasy. Wyruszam z Rzeszowa Oczko mile widziana mapka. Pozdrawiam
Odpowiedz
Czy jadę na 3 dni czy więcej zawsze wybieram bezpłatną trasę
o to dwie z nich pierwsza bardziej bezpieczna na pewno nie wjedziesz na Słowacji na odcinek płatny.
https://goo.gl/maps/e4EKoyVPXdM2
https://goo.gl/maps/Kmg21oGx65x
Odpowiedz
(08-04-2017, 15:52)wojti76 napisał(a): Czy jadę na 3 dni czy więcej zawsze wybieram bezpłatną trasę ...
... bardziej bezpieczna na pewno nie wjedziesz na Słowacji na odcinek płatny.

https://goo.gl/maps/e4EKoyVPXdM2

Na tej powyższej trasie nie ma żadnych prac drogowych, nie wjedziesz na płatne odcinki.
Często jeżdżę po tej ok.130 km trasie ... w okolicy Stropkova, Presova, Vranova możesz spotkać nieoznakowane pojazdy policyjne mierzące prędkość:
- Škoda Superb czarny sedan
- VW Golf kombi niebieski
- Škoda Fabia biała
- Škoda Fabia szara
Odpowiedz
Austria
Innsbruck cena paliwa na stacji ENI: E95 - 1,164 € ... ON - 1,074 €

Uwaga.
Od 24 kwietnia do 2 października 2017 r. na eksprasówce S16 będzie zamkniety tunel w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi. Oznacza to, że znacznie zwiększy się natężenie ruchu na ok. 20 km-odcinku wyznaczonego objazdu przez St. Anton am Arlberg i Langen ... będzie ciasno na serpentynce Stuben ... !
Odpowiedz
Jechałem tamtędy w 1998 roku Polonezem, bo szkoda mi było na tunel, poza tym mam samochodową odmianę klaustrofobii.
Odpowiedz
Flaga węgierska ... Speedmarathon 2017. Pod tym hasłem ukrywa się "polowanie na piratów drogowych".
Non-stop przez 24 godziny będą pracować wszystkie urządzenia zdolne do pomiaru prędkości pojazdów na węgierskich drogach w dniach 19-20 kwietnia 2017 r. począwszy od godz. 06.oo ! .
Odpowiedz
Słowacja/Austria ! - Przejście graniczne Moravský Svätý Ján-Hohenau na moście rzeki Morava dostępne czasowo dla pojazdów do 3,5 t w godzinach od 6.oo do 22.oo
Odpowiedz
Drodzy,

Planujemy ze znajomymi wypad na weekend majowy do Budapesztu po drodze zahaczając o Rużomberg. Wyjeżdżamy z Gdańska, będzie to nasza pierwsza podróż samochodem w tamte strony. Natrafiłem na forum na aktualną mapę płatnych dróg zarówno na Węgrzech jak i na Słowacji, moje pytanie jak wygląda stan tych darmowych dróg? Czy są wystarczająco dobrze oznakowane? Czy jest sens oszczędzać na winietach przy takiej trasie? Jeżeli tak, to czy moglibyście zaproponować możliwie najlepszą trasę, którą moglibyśmy obrać?

Ponadto chciałbym jeszcze zapytać, jak wyglądają ceny i dostępność LPG na Węgrzech i Słowacji? Znalazłem pewne informacje w internecie, jednakże nie jestem pewien co do ich aktualności.

Pozdrawiam serdecznie,
Szymon
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,131 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 629 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,968 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,042 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,339 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości