Węgierska nutka na dziś
(17-10-2015, 12:45)Komarek napisał(a): TS napisał ten zacny kawałek (na albumie X) i Pici nie chciał go śpiewać.(...)
Ja myślę - może to i lepiej. Myślę, że nie zrobiłby tego ładniej niż Somló. Bo o ile podoba mi się jak on pisze, to już niespecjalnie jak śpiewa.
I nie odchodząc ani od Pressera, ani od LGT, coś dynamicznego w wykonaniu Tamása Hevesi, którego kiedyś już zamieszczałem, chyba w Hitach popkultury.
Odpowiedz
Odpowiedz
Koncz Zsuzsa i Gergely Ági w duecie wystąpiły w konkursie "Ki mit tud" (1962 rok).
"Dziewczyny" wygrały finał ... i jako nagrodę otrzymały po lampie stołowej z domu towarowego Corvin (Corvin Áruház na Blaha Lujza tér w Budapeszcie) Oczko
Duet Przebiśnieg (Hóvirág duó) zasłynął z dwóch utworów: "Drága nagymami" i "Gézengúz" ...
Odpowiedz
Ludowe przyśpiewki: "Látod édesanyám… Rózsa, rózsa"
Odpowiedz
"Gdzie byłaś wczoraj wieczorem" Oczko
Odpowiedz
Quimby - "Sehol se talállak ... Nigdzie cię znaleźć nie mogę" Uśmiech
Odpowiedz
... odchodzą... gdy są nam najbardziej potrzebni ... Szandi - "Búcsúznunk kell ... Musimy się pożegnać"
Odpowiedz
Quimby? To lubię!
Odpowiedz
Piosenka zespołu Quimby "Sehol se talállak ... Nigdzie cię znaleźć nie mogę" ma też inne opracowania. Przedstawiam wersję wykonywaną przez autentyczny zespól cygański "Parno Graszt" ... Uśmiech

Csík zenekar" też śpiewa tą piosenkę ... z klezmerską wstawką.
Odpowiedz
pozostańmy z Cyganami ... Uśmiech
"A kocsmába én már többet nem megyek, attól félek, sok a cigány megvernek"
"Ja, do karczmy już więcej nie pójdę, tam jest wielu Cyganów, boję się, że mnie pobiją..."
śpiewa Parno Graszt "A kocsmába ... Do karczmy"
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 153 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,473 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,883 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,506 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,032 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości