Wydarzenia, imprezy z polskiej strony
http://www.pannonica.pl/
Odpowiedz
8 września o godz. 20.00 w Studenckim Klubie Rotunda w Krakowie wystąpi zespół Kárpátia. Motywem utworów tego zespołu jest tradycyjny folklor Rumunii, Mołdawii, Węgier, Słowacji i Polski i pieśni o charakterze patriotycznym.
Odpowiedz
W Zakopanem rozpoczął się 45 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Trwa od 26.08 do 30.08 i w ramach koncertów konkursowych i towarzyszących występują zespoły węgierskie. W programie nie podano nazw zespołów.
Odpowiedz
Tutaj o węgierskich uczestnikach i nie tylko..
http://festiwalziemgorskich.zakopiec.inf...ton-wegry/
Odpowiedz
Leon podał nam stronkę a ja dodaję trochę szczegółów.

W dniach od 6 do 8 września w Barcicach odbędzie się Pannonica Folk Festiwal.
6 września (piątek) w godz. 17.30-22.00 wystąpi węgierski zespół Söndörgő.

[Obrazek: foto_pannonica-folk-festiwal-2013-plakat.jpg?w=300]
Odpowiedz
W dniach 5 września - 26 października 2013 w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” we Wrocławiu wystawione zostaną fotografie László Harisa. Prace powstawały w latach 2008-2013 na Węgrzech i w Rumunii. Ekspozycja zatytułowana " Rozglądaj się dookoła!" będzie pierwszą wystawą węgierskiego artysty w Polsce.
Odpowiedz
Muzeum Podlaskiego w Białymstoku organizuje w niedzielę 15 września 2013 w godz. 11.00 - 17.00 plenerową imprezę pt: Podlaskie Ziołami Pachnące.
W ramach imprezy otwarta zostanie wystawa fotograficzna Márty Csongrády „Az én Hortobágyom – Moja Hortobágy".

[Obrazek: plakat_zioa.jpg]
Odpowiedz
Dzisiaj, t.j. w sobotę 31 sierpnia w telewizji religia.tv o godz. 16.50 film dokumentalny "Węgierskie serce" o pomocy uchodźcom polskim w czasie II wojny światowej
Odpowiedz
Aattaa dziękuję za informację, jakbym przegapił koncert Karpatii to bym się... bardzo zdenerwował Język
Odpowiedz
Uśmiech
Sprawdź proszę godzinę koncertu. Ja podałam 20.00, gdyż na taką info trafiłam, a na stronie Rotundy jest 19.00.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości