HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK
#3
(25-06-2014, 10:15)drake112 napisał(a): (...)
Czy w Hajdunanas można znalęźć bez problemu na początku lipca kwaterę prywatną, ponieważ byłem do tej pory w dwóch pozostałych Miastach, i nie było większego problemu.
(...)
Dlaczego warto wybrać się tam, a nie gdzie indziej, porównując np. te trzy miasta.
Byłem kilka razy w Sarospatak, i wiem, że tam jest bardzo duży tłok, w Tiszaujvaros już jest luźniej, a jak w Hajdunanas?

Jak w "Wielkiej Grze" Uśmiech odpowiadam najpierw na pytanie pierwsze.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, że tego i tego dnia na pewno znajdzie się kwaterę. Ja znalazłem w Hajdunanas kwaterę jedną z najsympatyczniejszych w dotychczasowych wyjazdach, w drugiej połowie lipca, o godzinie 20.30 w czasie deszczu i burzy, czyli w bardzo niekorzystnych warunkach. Z kolei w Sostofurdo szukaliśmy tego samego dnia wcześniej i nic nie znaleźliśmy. Trzeba wziąć pod uwagę, że baza noclegowa w Hajdunanas jest o wiele mniejsza, niż np. w Sosto, czy Haj-lo, więc wiele więcej zależy od przypadku, konkretnego dnia, itp. Powiem tak: z racji tej małej bazy nastawiając się na Hajdunanas starałbym się jednak coś sobie zaklepać wcześniej.

Pytanie drugie.

O Sarospatak nie napiszę nic, bo na tamtejszych basenach nie byłem. Porównując z Tiszaujvaros, gdzie byłem kilkukrotnie, to Hajdunanas jest dużo spokojniejsze, tłok jeszcze mniejszy, bo teren dość spory, można nawet powiedzieć, że baseny są w parku, bo są drzewa większe, niż te trochę rachityczne w Ti-ros, żywopłoty, alejki, rzeźby kamienne. Czyli otoczenie bardzo fajne, ceny biletów jedne z najniższych na Węgrzech. Mam wrażenie, że basenów leczniczych tak jakby więcej, niż w Ti-ros (mało z nich korzystam, więc to tak "na oko"). Jednak atrakcji w szerokim tego słowa znaczeniu jest mniej, niż Ti-ros, gdzie jest basen z falami (w Haj-nas brak), rwąca rzeka (w Haj-nas brak), stroma zjeżdżalnia + fajna kręta na pontonach (w Haj-nas króciutka i zjeżdża się powolutku), zabawy dla małych dzieci takie jak zamek, czy szeroka platforma do zjeżdżania (w Haj-nas w zasadzie tylko brodzik).

Reasumując.
Hajdunanas jest bardzo fajnym miejscem dla osób bez małych i większych dzieci, które wymagają atrakcji, bo w Haj-nas będą się nudziły podczas dłuższego pobytu. Po prostu Haj-nas to raczej dla osób, które chcą się wymoczyć, wypocząć spokojnie, poleżeć w fajnej, parkowej zieleni, itp.
Dla osób lubiących się wieczorem zabawić, samo miasto, też nie oferuje zbyt dużo atrakcji, mniej nawet, niż w Ti-ros, które to i tak nie jest tak "kurortowe" jak Eger, czy Haj-lo.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK - przez andrasz - 25-06-2014, 19:42

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tiszaújváros eliza1385 16 5,255 21-10-2023, 7:38
Ostatni post: -piotr-
  Sárospatak monia 1,578 692,639 11-10-2023, 15:07
Ostatni post: Tomeq
  Hajdúnánás andrasz 44 64,771 12-05-2023, 20:52
Ostatni post: mazi2280
  Baseny w Tiszaujvaros eliza1385 171 192,875 22-08-2021, 8:07
Ostatni post: eplus
  Sauny Sarospatak eplus 12 5,434 17-11-2019, 20:35
Ostatni post: Rafał



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości