Wydarzenia, imprezy z polskiej strony
do 31 grudnia 2011 oficjalna nazwa brzmiała : "Magyar Köztársaság" czyli "Republika Węgierska" gdzie słowo "Magyar" jest przymiotnikiem. Po zmianie konstytucji przez parlament nazwa brzmi "Magyarország" czyli dosłownie "Węgierski kraj" (ország=kraj) ale w języku węgierskim większość krajów zwyczajowo tak jest nazywana: Franciaország, Németország albo nasz Lengyelország, choć są i wyjątki np.: Szlovákia albo Svájc. Jednak nigdy nie tłumaczy się tych nazw jako np. "Polski kraj" tylko po prostu "Polska", stąd też najlepsze tłumaczenie nowej nazwy państwa węgierskiego to po prostu "Węgry" mimo, że brzmi to dość dziwnie; przyzwyczejeni jesteśmy do bardziej dostojnych nazw państw, co najmniej dwuwyrazowych.
Nie wiem jaki zamysł miał Orban zmieniając nazwę państwa, może chce powoli wprowadzić monarchię? albo hehe regencję? i na początek usuwa z pieczątek republikę żeby zrobić miejsce dla nowego słowa?
A propos pieczątek... to pisałem tu już o mojej przygodzie z węgierską policją, która nadal w urzędowych pismach używa starej nazwy państwa
sorki za wymądrzanie się Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wydarzenia, imprezy z polskiej strony - przez Maniek - 30-05-2012, 15:18
RE: Wydarzenia, imprezy z polskiej strony - przez lengyel artur - 16-05-2013, 0:07
Zaproszenie do Łodzi - przez Waldek - 16-09-2013, 22:18
Warszawskie Targi Książki - przez Waldek - 21-05-2016, 14:08
Węgierska kawalkada - przez emi13214 - 06-09-2012, 8:12
RE: Węgierska kawalkada - przez Blisko Tokaju - 06-09-2012, 9:21



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 63 gości