Zakup winiety - z innej strony
#1
Witam
Przez przypadek, a raczej z niewiedzy kupiłem winietę poprzez stronę która widniała na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu. No kto by pomyślał, że tak dobrze się pozycjonują. Była to strona autovignet.hu. Już pomijam fakt, że zeżarło mi kilka euro więcej niż powinno, ale zastanawia mnie legalność takich winiet. Ta winieta nie widnieje w oficjalnej wyszukiwarce. Podobno ma być widoczna ważność winiety dopiero od dnia w którym będzie się rozpoczynać. Czy ktoś korzystał z tej strony przy zakupie? Czy taka winieta to e-winieta i system bramkowy rozpozna po numerze rejestracyjnym tę winietę? Czy trzeba przyklejać jakieś wydrukowane naklejki? Czy nie ufać takim stronkom, zacisnąć zęby i kupić z oficjalnej dystrybucji bez żadnych pośredników ? 
A teraz pytanie techniczne. Czy każdy wjazd na autostradę ma bramki ze szlabanem i szlaban otworzy się tylko w przypadku rozpoznania numerów rejestracyjnych? Jakby winieta nie była ważna to się nie otworzy ? czy otworzy a potem będę się cieszyć z mandatu ?
Z góry dzięki za jakiś odzew
Odpowiedz
#2
(27-07-2023, 16:03)swierzaczek napisał(a): Witam
Przez przypadek, a raczej z niewiedzy kupiłem winietę poprzez stronę która widniała na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu. No kto by pomyślał, że tak dobrze się pozycjonują. Była to strona autovignet.hu. Już pomijam fakt, że zeżarło mi kilka euro więcej niż powinno, ale zastanawia mnie legalność takich winiet. Ta winieta nie widnieje w oficjalnej wyszukiwarce. Podobno ma być widoczna ważność winiety dopiero od dnia w którym będzie się rozpoczynać. Czy ktoś korzystał z tej strony przy zakupie? Czy taka winieta to e-winieta i system bramkowy rozpozna po numerze rejestracyjnym tę winietę? Czy trzeba przyklejać jakieś wydrukowane naklejki? Czy nie ufać takim stronkom, zacisnąć zęby i kupić z oficjalnej dystrybucji bez żadnych pośredników ? 
A teraz pytanie techniczne. Czy każdy wjazd na autostradę ma bramki ze szlabanem i szlaban otworzy się tylko w przypadku rozpoznania numerów rejestracyjnych? Jakby winieta nie była ważna to się nie otworzy ? czy otworzy a potem będę się cieszyć z mandatu ?
Z góry dzięki za jakiś odzew

Na Węgrzech nie ma bramek jak w PL Oczko  ja niestety nie pomogę co do zakupu u pośredników bo zawsze kupuję winięte "w budce" zaraz przy wjedzie na Węgry Oczko mam nadzieję że ktoś inny Ci pomoże na forum.
Odpowiedz
#3
(27-07-2023, 16:03)swierzaczek napisał(a): Z góry dzięki za jakiś odzew


Jakis to jakis
To strona do zakupu ematricy czyli winiety bez logowania i rejestracji
Tu masz te same strone po polsku  https://pl.autovignet.hu/
Ponizej czesci tabelarycznej masz w pieciu akapitach (minuta czytania) wszystko opisane

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#4
(27-07-2023, 16:03)swierzaczek napisał(a): Witam
Przez przypadek, a raczej z niewiedzy kupiłem winietę poprzez stronę która widniała na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu. No kto by pomyślał, że tak dobrze się pozycjonują. Była to strona autovignet.hu. (...)

Pośpiech jest złym doradcą. Dla potomnych ta mała firemka dolicza do oficjalnej ceny 356 Ft tytułem opłaty za transakcję, ale to nie wszystko. Mają niezwykły kurs euro. Według informacji z ich strony 1 Euro = 280 Ft, kurs średni w Narodowym Banku Węgierskim jest aktualnie na poziomie 370-380 Ft za 1 Euro.

Na Węgrzech są od dawna stosowane winiety elektroniczne. Kontrola uprawnień odbywa się w sposób automatyczny: przez system kamer na rampach nad autostradami i mobilne punkty kontroli.
WAŻNE: potwierdzenie zakupu winiety należy przechowywać przez dwa lata licząc od ostatniego dnia jej ważności. Szczególnie ważne przy zakupach od pośredników.
Bez dodatkowych kosztów można nabyć winietę na stronie: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/en/vign...-selection. Niestety pomimo tego, że jest podstrona po polsku to proces zakupu możliwy jest korzystając z języka węgierskiego, angielskiego i niemieckiego po rejestracji na portalu.
Odpowiedz
#5
(27-07-2023, 23:32)Waldek napisał(a):
(27-07-2023, 16:03)swierzaczek napisał(a): Witam
Przez przypadek, a raczej z niewiedzy kupiłem winietę poprzez stronę która widniała na pierwszym miejscu w wyszukiwaniu. No kto by pomyślał, że tak dobrze się pozycjonują. Była to strona autovignet.hu. (...)

Pośpiech jest złym doradcą. Dla potomnych ta mała firemka dolicza do oficjalnej ceny 356 Ft tytułem opłaty za transakcję, ale to nie wszystko. Mają niezwykły kurs euro. Według informacji z ich strony 1 Euro = 280 Ft, kurs średni w Narodowym Banku Węgierskim jest aktualnie  na poziomie 370-380 Ft za 1 Euro.

Na Węgrzech są od dawna stosowane winiety elektroniczne. Kontrola uprawnień odbywa się w sposób automatyczny: przez system kamer na rampach nad autostradami i mobilne punkty kontroli.
WAŻNE: potwierdzenie zakupu winiety należy przechowywać przez dwa lata licząc od ostatniego dnia jej ważności. Szczególnie ważne przy zakupach od pośredników.
Bez dodatkowych kosztów można nabyć winietę na stronie: https://ematrica.nemzetiutdij.hu/en/vign...-selection. Niestety pomimo tego, że jest podstrona po polsku to proces zakupu możliwy jest korzystając z języka węgierskiego, angielskiego i niemieckiego po rejestracji na portalu.

Dziękuję za odpowiedź. Tak kurs mają masakryczny, ale już nawet nie o to chodzi. Bardziej mnie martwi, że jednak z winietą jest coś nie tak. Posiadam rachunek (niestety na nim nie ma od kiedy i do kiedy winieta obowiązuje - co mnie bardzo dziwi i niepokoi), na ich stronie (jakiejś pośredniej) da się sprawdzić czy winieta jest aktualna. Jedyną informację dostałem, że powinna być widoczna przez oficjalną stronę po północy danego dnia w którym winieta się rozpoczyna.
Odpowiedz
#6
(27-07-2023, 23:32)Waldek napisał(a): Dla potomnych ta mała firemka dolicza do oficjalnej ceny 356 Ft tytułem opłaty za transakcję, ale to nie wszystko. Mają niezwykły kurs euro. Według informacji z ich strony 1 Euro = 280 Ft, kurs średni w Narodowym Banku Węgierskim jest aktualnie  na poziomie 370-380 Ft za 1 Euro.



Ta 'firemka' zostala zalozona po interwencjach klientow, ktorzy nie chcieli sie rejestrowac i zostawiac swoje dane przy zakupie winiety online
Nasz klient nasz pan ale za to sie placi
Przelicznik forinta i prowizja sa widoczne na ekranie i przed kliknieciem koszyka wystarczy sie odrobine zastanowic
BTW jest certyfikowana przez Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. i w razie W mozna a nawet trzeba korzystac z ich infolinii

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,613 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,540 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Miszkolc bez winiety wojkan0407 2 3,422 10-07-2020, 18:52
Ostatni post: ex-komar
  na Węgry przez Słowacje, winiety pithebest 266 389,613 18-08-2017, 11:41
Ostatni post: irakyrtap
  Koszalin - siofok winiety jaren34 4 3,099 05-08-2017, 15:54
Ostatni post: jaren34



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości