20 sierpnia, transort publiczny w Budapeszcie
#1
Jak tego dnia wygląda sprawach transportem publicznym? Chcemy zahaczyć pokaż ogni sztucznych i nie wiem jak wrócę do hotelu. A mam spory kawałek od centrum. Może lepiej podjechać gdzieś autem na parking PR i z niego wrócić?
Odpowiedz
#2
(20-08-2018, 6:48)piablo75 napisał(a):
Jak tego dnia wygląda sprawach transportem publicznym? Chcemy zahaczyć pokaż ogni sztucznych i nie wiem jak wrócę do hotelu. A mam spory kawałek od centrum. Może lepiej podjechać gdzieś autem na parking PR i z niego wrócić?

Może jeszcze zdążę i ta odpowiedź dotrze do Ciebie.
Pokaz sztucznych ogni rozpocznie się o 21:00 i powinien trwać do 21:30.
Najlepszy punkt do obserwacji pokazu to odcinek bulwaru naddunajskiego pomiędzy mostami  Łańcuchowym a Małgorzaty.
W celu bezpiecznego i wygodnego dotarcia na pokaz sztucznych ogni BKK zwiększa częstotliwość kursowania pojazdów na wszystkich 4 liniach metra oraz linii autobusowych i tramwajowych kursujących do centrum. Dodatkowo częściej będą jeździć pociągi HÉV na linii H5 i H7.
W bezpośrednim sąsiedztwie pokazów sztucznych ogni ruch drogowy zostanie wstrzymany. Dlatego warto korzystać z komunikacji masowej i następnie pokonać resztę drogi pieszo.
Przy powrotach należy skorzystać również z komunikacji publicznej. Z powodów bezpieczeństwa będą zamknięte następujące stacje metra:
M1-Vörösmarty tér i  Deák Ferenc tér,
M2-metro Deák Ferenc tér i Batthyány tér,
M3-as metro Ferenciek tere i Deák Ferenc tér,
oraz HÉV  H5 stacje na placu Batthyány.
Ważna informacja na placu Lajosa Kossutha nie zatrzymuje sie metro M2 z powodu prac budowlanych.
W godzinach od 21:30 do 23:00 komunikacja miejska w Budapeszcie kursuje ze zwiększoną częstotliwością. 


Prywatna rada zostaw samochód pod hotelem i spokojnie dojedziesz i wrócisz komunikacją miejską.
Ewentualnie możesz skorzystać z aplikacji BKK FUTÁR.
Odpowiedz
#3
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Rzeczywiście najlepiej poruszać się komunikacja publiczną. Sporo ulic jest zamkniętych i jazda Budapeszt em musi być koszmarem. Aplikacja BBK jest bardzo pomocna. Polecam wszystkim którzy chcą poruszać się po stolicy Węgier. Co do pokazów ogni sztucznych w tym roku to KATASTROFA.  Pokaż nie był nad Dunajcem tylko gdzieś nad centrum miasta  Zdziwiony Tłumy zebrane na wschodniej części Dunaju absolutnie nic nie widziały Zły co za duren tak ustawił pokaz. Widziałem tłumy idące do domu po 2,3 minutach pokazu. Po co tracić czas i nerwy.  Dwa lata temu jak byłem to pokaż był na moście i wszystko było wspaniale widać.
Odpowiedz
#4
Kolega na polityka się pozuje, Dunaj z Dunajcem to chyba Patryk Jaki pierwszy pomylił... Uśmiech
Odpowiedz
#5
Pisałem post w czasie jazdy więc się błędy wkradły.  Szeroki uśmiech Piwo poza tym upał i piwo wykancza niemiłosiernie..
Odpowiedz
#6
Pisałem w moim poście nie na darmo:
Najlepszy punkt do obserwacji pokazu to odcinek bulwaru naddunajskiego pomiędzy mostami  Łańcuchowym a Małgorzaty.

Swoją drogą w zeszłym roku też tak było. Widać czasy używania góry Gellért'a poszły w zapomnienie.
W tym roku obejrzałem transmisję w Duna TV. Transmisja telewizyjna jest  jednak uboższa. Niestety oka ludzkiego nie da się podrobić.
Odpowiedz
#7
(20-08-2018, 21:58)piablo75 napisał(a): KATASTROFA.  Pokaż nie był nad Dunajcem tylko gdzieś nad centrum miasta ...

powaznie?
ja widzialem ze strzelali z lodzi na dunaju przed parlamentem ale widocznie myle sie

https://youtu.be/KTPSmmGuLNs

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 275 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 554,213 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  20.08.2023 ex-komar 1 987 21-08-2023, 12:06
Ostatni post: Waldek
  Ograniczenia w ruchu drogowym w związaku z uroczystościami 20 sierpnia Waldek 0 210 15-08-2023, 19:41
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,561 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości