4 dni w Budapeszcie, co zwiedzić
#1
Witam, będę w Budapeszcie 4 pełne dni.
Wstępnie zaplanowałem na 1-wszy dzień - Budę (Górę Zamkową i Cytadelę)
2 dzień Peszt - Synagogi, Andrassy utca, Parlament i okolice

Co zrobić w pozostałe 2 dni, aby wykorzystać ten czas w 100%?

Dodam, że mniej interesuje mnie zwiedzanie pobocznych kościołów czy muzeów (bo np. kościół św. Macieja mam jak najbardziej w planach)

Wolę podziwiać widoki (takie właśnie jak z wzniesień po stronie Budy) albo delektować się architekturą pięknych budowli, szczególnie tych bardziej egzotycznych dla Polaka niż jakiś podrzędny kościół Oczko

Bylibyście w stanie coś doradzić?
Odpowiedz
#2
dorzuć do tego Plac Bohaterów i kompleks Vaydahunyad, najlepiej dostać się tam metrem M1. Jak kręcą Cię widoki, to jeszcze wzgórze Gellerta, koniecznie po zmroku...
Odpowiedz
#3
senseios - Atrakcje w Budapeszcie Dodgy zerknij na tą stronę, masz do dyspozycji: deutsch english magyar... TUTAJ
Odpowiedz
#4
(03-09-2013, 21:50)senseios napisał(a): (...)Dodam, że mniej interesuje mnie zwiedzanie pobocznych kościołów czy muzeów (bo np. kościół św. Macieja mam jak najbardziej w planach)(...)
A który to kościół? Jeśli jest taki, to na pewno jakiś poboczny.
Cytat:Wolę podziwiać widoki (takie właśnie jak z wzniesień po stronie Budy) albo delektować się architekturą pięknych budowli, szczególnie tych bardziej egzotycznych dla Polaka niż jakiś podrzędny kościół Oczko

Bylibyście w stanie coś doradzić?
Widoki? Góra Jana z wieżą Elżbiety. Sam dojazd na nią jest interesujący, a opisywałem to już na FW.
Odpowiedz
#5
Uśmiech Dokładnie, nie ma kościoła św.Macieja, chyba nawet nie było takiego świętego hehe.

Ale do rzeczy - trzeci dzień: Plac Bohaterów, Lasek Miejski, Zoo, Muzeum Sztuk Pięknych (wszystko w jednej okolicy)

czwarty dzień: Hala Targowa, Kościółek w skale, ulica Vaci, Bazylika lub jakieś kąpielisko?

Ewentualnie godne polecenia są pozostałości rzymskie na północ od centrum Starej Budy (Óbuda), ewentualnie Wyspa św.Małgorzaty lub jakiś rejs....
Odpowiedz
#6
(05-09-2013, 9:00)Tudós napisał(a): Uśmiech Dokładnie, nie ma kościoła św.Macieja, chyba nawet nie było takiego świętego hehe.
Słuszna racja !.
Pospolocie kościół ten nazywają Kościołem Macieja (Mátyás-templom). Znany też jest jako Główny Kościół Koronacyjny na Zamku w Budzie (Budavári Koronázó Főtemplom). „Urzędowo” to Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Budavári Nagyboldogasszony-templom) - (dosłownie: Kościół Wielceszczęśliwej Kobiety).
Odpowiedz
#7
(05-09-2013, 9:00)Tudós napisał(a): Uśmiech Dokładnie, nie ma kościoła św.Macieja, chyba nawet nie było takiego świętego hehe.

Ale do rzeczy - trzeci dzień: Plac Bohaterów, Lasek Miejski, Zoo, Muzeum Sztuk Pięknych (wszystko w jednej okolicy)

czwarty dzień: Hala Targowa, Kościółek w skale, ulica Vaci, Bazylika lub jakieś kąpielisko?

Ewentualnie godne polecenia są pozostałości rzymskie na północ od centrum Starej Budy (Óbuda), ewentualnie Wyspa św.Małgorzaty lub jakiś rejs....
Apropo rejsu - mignęło mi gdzieś na tym forum, że bilet np. 7 dniowy od BKV umożliwia również jakiś "rejs" po Dunaju. Am I right czy mi się przywidziało?
Odpowiedz
#8
(05-09-2013, 11:18)senseios napisał(a): Apropo rejsu - mignęło mi gdzieś na tym forum, że bilet np. 7 dniowy od BKV umożliwia również jakiś "rejs" po Dunaju. Am I right czy mi się przywidziało?

Bilety: 24 godzinny, 72 godzinny, 5/30 i tygodniowy uprawniają do rejsu statkiem D11, D12, D13 tylko w dni robocze.
Odpowiedz
#9
Drobna uwaga:
Był taki święty: Maciej Apostoł , wybrany na miejsce Judasza
Odpowiedz
#10
(05-09-2013, 9:00)Tudós napisał(a): Uśmiech Dokładnie, nie ma kościoła św.Macieja, chyba nawet nie było takiego świętego hehe.

Ale do rzeczy - trzeci dzień: Plac Bohaterów, Lasek Miejski, Zoo, Muzeum Sztuk Pięknych (wszystko w jednej okolicy)

czwarty dzień: Hala Targowa, Kościółek w skale, ulica Vaci, Bazylika lub jakieś kąpielisko?

Ewentualnie godne polecenia są pozostałości rzymskie na północ od centrum Starej Budy (Óbuda), ewentualnie Wyspa św.Małgorzaty lub jakiś rejs....

Tak mam go nazwanego w przewodniku; jest to kościół przy Szent háromság tér.

--
1. Hala targowa - tzn. Vásárcsarnok ?
2. Kościółek w skale - ?? jakieś wskazówki bo nie wiem o który miejsce chodzi
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,838 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,255 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,552 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości