Albania
#1
Kusi już od dłuższego czasu. Trochę sobie poczytuję, wstępnie planuję. Ktoś może był? Z chęcią posłucham informacji z pierwszej ręki.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Nie bylam. Ale czytalam ksiazke Andrzeja Stasiuka Jadąc do Babadag.
Odpowiedz
#3
Hmm - w bezproblemowym zasięgu auta, więc dla mnie atut /nienawidzę latania Zły/ a ponadto znalazłem portal http://albania.com.pl a na nim m.in:

Cytat:Dlaczego warto właśnie teraz odwiedzić Albanię?

Albania w tym roku jest numerem jeden według profesjonalistów z wydawnictwa Lonely Planet
bo jesteś odkrywcą a nie turystą
300 dni słonecznych w roku czeka właśnie na Ciebie
bo zabytki są 1500 lat starsze niż w Polsce
w Sarandzie tętni życie nocne
woda jest tutaj ciepła i przezroczysta
bo zobaczysz Albanię zanim zadepczą ją turyści
kraj składa się wyłącznie z gór, rzek, jezior i morza
bo rosną tu cyprysy, migdałowce, orchidee, palmy a nawet kaktusy
tubylcy są niezwykle serdeczni i oglądają się za Tobą gdy idziesz ulicą
bo z gór nad morze idziesz kilkaset metrów, a nie kilkaset kilometrów
bo są owoce morza, oliwki, figi, jagnięcina, owczy ser czy domowe wina za 1,5 euro
bo Twoja druga połowa - jeśli nie nurkuje - chętniej zostanie na piaszczystej plaży
w Albanii jeszcze nie byłeś.

Mówiąc szczerze tegoroczne plany ciut mi się rozjechały i moze trzeba by sie nad tym pomysłem pochylić Zdziwiony
Odpowiedz
#4
Jeżeli chodzi o Albanię, polecam przewodnik Tibora Dienesa, nomen omen Węgra, który propaguje w Polsce ten piękny kraj. Oto jego strona:

http://www.alban.hu/pol/index.html

[Obrazek: 2heycue.jpg]

Organizuje on wycieczki do Albanii.
Odpowiedz
#5
Tudós: dzieki za namiary! Wycieczka objazdowa wyglada ciekawie!
Odpowiedz
#6
W tym roku jedziemy do Albanii, do Durres, wczasy z biura turystycznego.
Pierwszym plusem jest to że jedziemy przez Węgry (autokarem, ale zawsze coś). W poprzednich latach w Budapeszcie był dłuższy przystanek ze zwiedzaniem, w tym roku już nie.
Odpowiedz
#7
rwmagyar, bardzo Cię bym poprosił o opisanie wrażeń, jak już wrócisz. No i zdjęcia, jeżeli nie byłby to problem. Wyjazd super! Zazdroszczę bardzo! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
Napisalam do Tibora Dienesa, aby dowiedziec sie o daty wycieczki objazdowej w roku 2013. Niestety, juz nieaktualne Smutek
Odpowiedz
#9
Na takie coś trafiłem. Może się komuś przyda...
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
Wycieczka wyglada bardzo ciekawie. Dwie rzeczy tylko mi sie nie podobaja: Poznan i zbiorka o 5:30 ranoSmutek. Ale kto wie....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości