Atrakcje Łaźnie w Budapeszcie
#11
Pewnie goli się kąpią, jak w raju. Szeroki uśmiechZły
Odpowiedz
#12
Chciałam zauważyć, ze Kiraly też nie ma basenu na zewnątrzJęzyk choć ma całkiem przyjemny ogródek, że tak to nazwę Uśmiech z leżakami, pod drzewami, widziałam, ze w przygotowaniu mają tam niewielką, drewnianą balię, chyba z jacuzzi, ale jeszcze nie czynna (przynajmniej tydzień temu jeszcze nie działało).
W weekendy jest tam teraz wstęp dla wszystkich, i wszędzie wiszą tabliczki, że należy mieć na sobie kostium Oczko
Odpowiedz
#13
Przez wiele lat Király Fürdő było oficjalnie miejscem spotkań homoseksualistów, którzy spotykali się tam w dni przeznaczone tylko dla mężczyzn. Trzy lata temu przepisy zostaly zmienione: wszystkie dni są koedukacyjne i wszyscy w kostiumach kąpielowych.
Odpowiedz
#14
które dokładnie, z wymienionych powyżej są koedukacyjne a które nie? Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#15
w tej chwili już wszystkie są koedukacyjne. ewentualnie na daną godzinę w danym dniu wchodzi tylko jedna płeć Uśmiech
Odpowiedz
#16
Przeszukałam dokładnie całe forum, ale ciągle jestem niepewna w temacie kapieliskUśmiech

Znalazłam sporo informacji o tym, jak sobie poradzić w tym egzotycznym dla mnie miejscu, ale mam kilka pytań:
1. Czy można kupić jeden bilet wstępu droższy - żeby mieć kabinę - i na ten bilet wchodzą np. 2 osoby? Aż mi sie wierzyć nie chce.....
2. jakoś nie łapię tej kwestii z odrębnymi dniami dla danej płciUśmiech Przepraszam, że pytanie jest może głupawe, ale.... czy na teren kąpieliska można każdego dnia wejść koedukacyjnie i tylko pewna część rozrywek jest dostępna dla kobiet lub mężczyzn? Czy po prostu np. do Kiraly w środy wpuszczają wyłącznie kobiety, a w czwartek mężczyzn?
3. czy moglibyście mi doradzić, które kąpielisko jest nieco mniej oblegane przez turystów?

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękujęUśmiech
Pozdrawiam serdecznie
Poziombka
Odpowiedz
#17
Witam po powrocie z Budapesztu!

Ponieważ mam już jasność w temacie łaźniUśmiech)), napiszę kilka słów, może komuś się to przyda.

Chodziłam do łaźni Kiraly - polecam gorąco osobom, które chcą naprawdę się wymoczyć, a nie zależy im na pływaniu. Łaźnia jest chyba mało popularna wśród turystów, spotkaliśmy tam głównie rodowitych Węgrów.
Należy kupić bilet, otrzymujemy plastikowy zegarek, z którym trzeba iśc do pani/pana łaziebnegoUśmiech. Po wskazaniu kabiny, przebieramy się i schodzimy do basenów z wodą o różnej temperaturze. Do dyspozycji są też sauny suche, mokre i jakuzzi. A potem to juz leżymy i relaksujemy się. Boska rozrywka!!!
Polecam szczególnie godziny przed zamknięciem (czynne do 21.00), gdy robi sie szaro na dworze, a przez świetliki w kopule głownego basenu widać ciemniejące nieboUśmiech
Odpowiedz
#18
Podaję główną stronę wszystkich łaźni/kąpielisk w Budapeszcie. Można zmienić język węgierski na angielski albo niemiecki. Należy wybrać konkretne kąpielisko i tam są najnowsze informacje: jak dojechać, godziny otwarcia, ceny itd.: http://www.budapestgyogyfurdoi.hu/
Odpowiedz
#19
Witam,
przejrzałem forum, ale nie mogę znaleźć info, więc uprzejmie proszę o odpowiedź lub linka.
Czy w termach w Budapeszcie jak kupi się bilet, (np. Kiraly lub Lukacs) to jest to bilet całodniowy i można np. wyjść coś zjeść i wrócić, czy kupujesz bilet, wchodzisz na termy, siedzisz ile możesz a jak wyjdziesz to już jest koniec.
Odpowiedz
#20
Bilety są całodniowe, albo np na pół dnia. Żeby wyjść, musisz wrzucić do czytnika "zegarek", przynajmniej w większości. Tak więc nie ma potem jak wrócić już. Natomiast w większości jest jakiś bufet czy restauracja, czy też jedno i drugie Uśmiech Można też sobie zabrać jakiś prowiant Oczko
Może ktoś ma jakiś pomysł czy w którymś z kąpielisk da się wrócić i jak? Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,853 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,567 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości