Atrakcje muzyczne w Budapeszcie
#1
Witam Was serdecznie!
Mój nick mówi, jak mam na imię i gdzie mieszkam.Forum obserwuję od jakiegoś czasu , głownie ze względów sentymentalnych.Bardzo dawno temu skończyłam filologię węgierską, krótko pracowałam w "zawodzie".Na Węgrzech ostatni raz (brzmi jak spowiedź !!!Uśmiech byłam 5-6 lat temu i żadnych grzechów tam nie popełniłam.
Ale do rzeczy. Nie umiem za bardzo znaleźć się na tym forum, a potrzebne byłyby mi pewne wskazówki, jak fajnie mogę z mężem spędzić kilka dni w Budapeszcie pod koniec marca.Poznaliśmy się tam 30 (o rany!) lat temu i to jest taka podróż sentymentalna. Generalnie bardzo lubimy muzykę pod każdą postacią, przeglądałam różne strony, ale nic nie mogę znaleźć. To może być folk, jazz, muzyka poważna, klezmerska, knajpy z muzyką na żywo (ale nie takie pod turystów niemieckich), muzyka w kościołach czy synagodze.
A może jakieś inne atrakcje?
Będę bardzo wdzięczna za jakieś sugestie.
Odpowiedz
#2
(29-01-2014, 19:54)renata-lublin napisał(a): Witam Was serdecznie!
(...) Bardzo dawno temu skończyłam filologię węgierską, krótko pracowałam w "zawodzie". Na Węgrzech ostatni raz (brzmi jak spowiedź !!!Uśmiech byłam 5-6 lat temu i żadnych grzechów tam nie popełniłam. Ale do rzeczy. Nie umiem za bardzo znaleźć się na tym forum, a potrzebne byłyby mi pewne wskazówki, jak fajnie mogę z mężem spędzić kilka dni w Budapeszcie pod koniec marca.(...)

Troszkę może pomogę. Piszesz o muzyce. Jest wiele portali w internecie poruszających tę tematykę Jeden z większych to zene.hu. Polecam postudiowanie tego portalu. Myślę, że znajdziesz coś odpowiedniego na taką rocznicę.
Odpowiedz
#3
Tutaj też można coś znaleźć: http://mupa.hu/program/aktualis-programok/
Odpowiedz
#4
(29-01-2014, 19:54)renata-lublin napisał(a): ...potrzebne byłyby mi pewne wskazówki, jak fajnie mogę z mężem spędzić kilka dni w Budapeszcie pod koniec marca...
Myślę, że pod koniec marca atrakcji w Budapeszcie nie zabraknie, przecież rusza "Budapesti Tavaszi Fesztivál 2014". Zapoznaj się z >>TYM Uśmiech
Odpowiedz
#5
Super działa to forum! Nie sądziłam, że tak szybko będzie odzew. Dziękuję Wam wszystkim i zaraz zabieram się za przeglądanie poleconych stron.
Odpowiedz
#6
A ja bym zaproponował potajemne wemknięcie się do Zeneakadémia przy Liszt Ferenc tér (nieopodal skrzyżowania Nagykörút i Király utca). Jest to przepiękny, wiekowy już budynek.

Ja wszedłem tam przede wszystkim po to, aby rozejrzeć się po wnętrzu tego obiektu. Gdy okazało się jednak, że nikt mnie stamtąd nie przegania, wszedłem do sali koncertowej, gdzie akurat trwały próby. Usiadłem w jednym z tylnych rzędów i przez dłuższy czas przez nikogo nie niepokojony rozkoszowałem się zarówno muzyką, jak i architekturą.

Serdecznie polecam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
(29-01-2014, 19:54)renata-lublin napisał(a): ... A może jakieś inne atrakcje? ...

Na stronie We love Budapest masz panel: Featured events in Budapest.
Od komercyjnych po bezpłatne, od wszelakiej muzyki po balet mongolski Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,852 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,255 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,560 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości