Bükkszék
#1
Z listy tych na których my z rodziną byliśmy, to brakuje basenów w Bukkszek,

link do węgierskiej strony

Już w którymś wątku pisałem o tej miejscowości, więc tak w skrócie w punktach:
- mały lokalny zespół basenów, w większości lokalni wypoczywający, praktycznie nie widzieliśmy obcokrajowców,
- sporo trawników, na których można położyć koce, drzew (czyli cienia) trochę mniej,
- główną atrakcją jest podobno najdłuższa (kilkaset metrów) na Węgrzech zjeżdżalnia, tak przynajmniej czytałem w ub. roku przed wyjazdem; jednak długość nie przechodzi w jakość, syn był rozczarowany tą zjeżdżalnią, powiedział, że to raczej takie zsuwanie; wymaganej przy takiej atrakcji odrobiny adrenaliny raczej się nie poczuje,
- w pobliżu dużo bardziej atrakcyjne baseny w Egerze, Demjen, ewentualnie moim zdaniem trochę snobistyczne w Egerszalok,
- w pobliżu Bukkszek (ok. 10 km) bardzo ciekawe ruiny zamku w Sirok, warto się wspiąć na szczyt wzgórza, widok rekompensuje trud mozolnego wchodzenia.
Odpowiedz
#2
andrasz, czy baseny w Bukkszek są połączone z kempingiem?
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#3
(04-07-2012, 15:56)czesieko napisał(a): andrasz, czy baseny w Bukkszek są połączone z kempingiem?

Myślałem, że nie ma, bo nie zauwazyliśmy będąc tam (inna sprawa, że tylko raz), ale na ichniej stronie internetowej (w zasadzie na stronie miasta, a to jest tylko taka wizytówka campingu) jest podany camping, nawet z cenami na rok 2012.

camping bukkszek

To jeszcze w edycji małe uzupełnienie, na poniższym linku jest cennik wejścia na baseny:
cennik bukszek
Zwróćcie uwagę na pozycję "csuszda", to jest dodatkowa opłata za zjeżdżalnię, tę niby najdłuższą na Węgrzech. My zrobiliśmy błąd, bo wykupiliśmy Młodszemu zjeżdżanie na cały dzień (teraz dodatkowo 1500 ft), po jednym, najwyżej dwóch zjazdach, powiedział, że jest słabo i po max. 1 godzinie pobytu pojechaliśmy do Demjen. Lepiej wykupić jeden zjazd za 250 ft, aby sprawdzić, czy warto wydawać więcej na kolejne zjazdy.
Gdy już będziecie na stronie z cenami, to w zakładce "kepek" (jednej z trzech na niebiesko) macie galerię zdjęć z basenów w Bukkszek, w tym tę zjeżdżalnię.
Odpowiedz
#4
Tak widzę, że jest kemping. Skoro go nie widziałeś pewnie jest osobno, tym bardziej, że cennik też jest osobny.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#5
Jakieś 10 min. spaceru dzieli baseny od kempingu podanego przez andrasza.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Dziękuję, odpada.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#7
Mam pytanie do osób, które były w Bukkszek w roku 2012 lub 2013 roku. Czy rzeczywiście jest już tak zmodernizowane jak to przedstawiają na ich stronie?

http://www.bukkszekfurdo.hu/

Ja byłem tam w 2011 roku i całą rodzina stwierdziliśmy, że to najsłabsze ze znanych nam kąpielisk węgierskich. Tymczasem wygląda, że wiele się tam zmieniło.
Odpowiedz
#8
Odświeżam temat z ponownym zapytaniem, czy ktoś był, bo wygląda na to, że po modernizacji może to być ciekawa propozycja.

Wprawdzie "csuszdy" nie takie jak w Haj-lo, albo nawet w Sosto, ale jednak są, odnowione otoczenie wygląda na przyjemne, a cenowo konkurencyjnie: wejście dla dorosłych 1900 Ft (wszystkie podawane ceny za cały dzień), dzieci 1700 Ft, rodzinny 2+1, to 4500 Ft, a 2+2, to 6000 Ft, dopłata za zjeżdżalnie po 1000 Ft od osoby.

Z pobieżnego wyliczenia wynika, że dla przykładu cały dzień:
- rodzina 2+1 ze zjeżdżalniami tylko dla dziecka = 5500 Ft (ok. 82 PLN - tutaj jest porównywalnie z Tiszaujvaros),
- rodzina 2+2 ze zjeżdżalniami dla wszystkich, czyli full-wersja = 10 000 Ft (ok. 150 PLN - tutaj Tiszujvvaros wychodzi taniej o niecałe 30 PLN).

Inspiracją dla odnalezienia tematu był filmik znaleziony w necie.

Odpowiedz
#9
jakie tam są baseny termalne- zewnętrzne? I o jakiej temperaturze?
Odpowiedz
#10
Doradźcie gdzie najlepiej i najtaniej jechać na baseny z 12 i 14 latkami :-)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości