Balatonőszöd - coś ktoś coś...?
#1
Wybieram się pierwszy raz nad Balaton dokładnie do Balatonőszöd.
Czy ktoś coś wie na temat tej miejscowości?
Co jest ciekawego w pobliżu, jakieś restauracje do zaproponowania? Oczko
Odpowiedz
#2
(04-07-2016, 20:50)niEBrat napisał(a): Wybieram się pierwszy raz nad Balaton dokładnie do Balatonőszöd.
Czy ktoś coś wie na temat tej miejscowości?

W Balatonöszöd, we wrześniu 2006 roku, ówczesny lewicowy premier Węgier Gyurcsány Ferenc powiedział:
"Nincsen sok választás, azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. ... Nyilvánvalóan végig hazudtuk az utolsó másfél, két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz..."
!
"Nie mamy wielkiego wyboru, dlatego nie, bo spier****liśmy. Nie mało, a bardzo. Żaden europejski kraj nie działał tak idiotycznie jak my. ... Oczywiście kłamaliśmy do końca przez ostatnie półtora, dwa lata. Całkowicie było jasne, że to co mówimy nie jest prawdą..."
Odpowiedz
#3
Faktycznie, to też jest pierwsze, co mi przyszło do głowy Uśmiech

Miejscowość jest tak maleńka, że ledwie się do niej wjeżdża, już się wyjeżdża - z perspektywy samochodu to jedno skrzyżowanie. Ale knajpa i sklep jest w każdej miejscowości.

W sąsiednim Balatonszemes mogę polecić to miejsce:

Restauracja Kistücsök, Piwnica win i Winoteka
Odpowiedz
#4
(04-07-2016, 22:29)Sztasek napisał(a): ... spier****liśmy. Nie mało, a bardzo. Żaden europejski kraj nie działał tak idiotycznie jak my....
Czyli piiii piiii i kamieni kupa. Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coś dla fanów kolei ;) Misiek76 1 1,488 12-08-2020, 15:30
Ostatni post: Menes
  Balaton Tihany ktoś jedzie? ulcia111 5 6,061 01-06-2017, 22:13
Ostatni post: paczer
  Balatonfenyves - czy byl ktos tam kiedys? kleszczu 5 14,440 01-09-2016, 12:28
Ostatni post: Iza SZ
  Balatonberény - był ktoś? PannaMigotka 0 2,565 19-01-2015, 11:15
Ostatni post: PannaMigotka



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości