Balaton na jeden dzień
Witam. Jestem na urlopie na Słowacji (Velky Meder) i chciałbym wyskoczyć sobie na jednodniowy wypad nad Balaton na jego północną część. Czy możecie polecić jakieś miejsce (plażę, miejscowość) z ładną plażą (bezpłatną lub tanią) na której poleżę ze 2h? Czy trzeba mieć tam forinty, czy wystarczą Euro lub płatność kartą?
Odpowiedz
Na Węgrzech raczej trzeba mieć forinty bo to jest prawny środek płatniczy, jeśli masz euro to wymienisz w kantorze na forinta a tam gdzie można płacić kartą możesz oczywiście użyć swojej Oczko
Odpowiedz
Tu masz mapę plaży nad Balatonem
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid...dg=feature

Nie sądzę że będzie jakiś problem z płatnością w euro Uśmiech Przy barach/restauracjach np. w Balatonszemes, Zalakaros itp.widziałem oferty wymiany/płatności w euro.
Odpowiedz
(11-07-2017, 9:01)Agamek12 napisał(a): Witam. Jestem na urlopie na Słowacji (Velky Meder) i chciałbym wyskoczyć sobie na jednodniowy wypad nad Balaton na jego północną część. Czy możecie polecić jakieś miejsce (plażę, miejscowość) z ładną plażą (bezpłatną lub tanią) na której poleżę ze 2h? Czy trzeba mieć tam forinty, czy wystarczą Euro lub płatność kartą?

Jeśli płacisz w EUR licz się z niekorzystnym przelicznikiem, na Wegrzech płacimy w forintach...
Polecam Balatonalmádi, to tylko 120 km, winietka węgierska zbędna. Trasa: Velky Meder, Medve-Vámosszabadi, Győr (przejazd przez miasto oznakowany, trochę kłopotliwy), po drodze możesz wdepnąć do Pannonhalma, Csesznek, Zirc, Veszprém (jedziesz obwodnicą), Balatonalmádi... są i płatne i wolne od opłat "plaże".
Odpowiedz
A czy w Tihany są bezpłatne plaże?
I jak z parkowaniem samochodu w pobliżu bezpłatnych plaż? Koszą równo za postój czy parkingi są darmowe?
Odpowiedz