Balatonfüred
#31
Witam, po raz  trzeci z początkiem lipca będę w Balatonfured camping i mam pytanie. Tradycją u mnie jest w drodze powrotnej zajazd do Egeru( jeździłem przez Miskolc, Svidnik, Rzeszów, i tak do Lublina) po zapas winka. Tym razem planuje przekroczyć granicę w Zwardoniu w związku z tym ominę mój kochany Eger.
Co do pytania? Gdzie wokół Balatonu lub  na w/w drodze znajdę w podobnych cenach dobre wina ( winiarnie)
Odpowiedz
#32
Możesz zajrzeć do  Badacsony, to miasteczko i region winiarski, położony na stokach wulkanicznego wzgórza ( ok. 40 km od Balatonfured). Znajduje się tam wiele winnic i rodzinnych winiarni, gdzie można degustować i kupować lokalne wina.
Odpowiedz
#33
Dzięki za info ? Byłeś tam ? Jak cenowo podobnie jak w Egerze?
Odpowiedz
#34
Chciałbym zasięgnąć jeszcze jednego pytania w związku z upałami jakie obecne dotarły na Dolny Śląsk i podobnymi temperaturami, których należy spodziewać się w Balatonfured w czerwcu.

Czy w Balatonfured, nad wodą są jakieś wiatry, w związku z otwartą przestrzenią? Czy tylko czysta, bezwietrzna patelnia? Uśmiech
Odpowiedz
#35
Upał na urlopie to raczej nie problem zawsze można się schowac w cieniu pod drzewkiem,gorzej jak leje Oczko   A tu proszę  prognozowana pogoda https://www.idokep.hu/30napos
Odpowiedz
#36
(01-06-2018, 14:31)adam83 napisał(a): ...Czy w Balatonfured, nad wodą są jakieś wiatry, w związku z otwartą przestrzenią? Czy tylko czysta, bezwietrzna patelnia? Uśmiech

Zależy jak trafisz Uśmiech   Może być i tak że Cię będzie "porywało", a wokoło Balatonu będą błyskać lampy ostrzegawcze Szeroki uśmiech  A tak konkretnie to pogoda będzie podobna do tej na Śląsku, tylko kilka stopni wyższej.
Odpowiedz
#37
Mam pytanie , jadę do Balatonfuredprzez Zwardoń na Bratysłave i cały czas chcę jechać autostradą. Wiem , że muszę posiadać winetkę słowacką i węgierską. Słowacką kupię zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu a gdzie po przekroczeniu granicy słowacko- węgierskiej zakupię winetkę na autostrady węgierskie tak żeby kamera video nie zarejestrowała jazdy bez winetki  ? Internet odpada bo nie mam karty kredytowej.
Odpowiedz
#38
Na granicy jest punkt gdzie można kupić,jeśli jakimś cudem go miniesz to kawałek dalej też można kupić.
Odpowiedz
#39
zaraz po prawo na przejściu granicznym jest okienko z winietkami. a skąd jedziesz, że chcesz przez Zwardoń ? nie lepiej Żywiec, Cadaca-Słowacja i ciśniesz na Bratislave, a potem już Gyor i Balatonfured Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#40
W tym roku i my (2+2) zaliczamy Balaton. Wyjazd jest kilkuetapowy Szeroki uśmiech
Wyjeżdżamy z 31.07. i do 04.08. dokujemy w Sarospataku. Następnie na 7 nocek jedziemy do Bogacs, a stamtąd na kolejne 7 nocek do Balatonfured. 
Kiedyś jadąc na Chorwację zrobiliśmy sobie odpoczynek z BFured i zauroczyła nas ta miejscowość.  Postanowiliśmy  więc nasz 4ty pobyt na Węgrzech spędzić  m.in. właśnie w tym mieście. Oczywiście nie zapominając o ukochanym Bogacs i Egerze, który chyba znamy już jak własną kieszeń Szeroki uśmiech. Dorzuciliśmy jeszcze na dokładkę SP i Tokaj.
Plany mamy ambitne, chcemy zaliczyć Nyiregyhaza (dla najmłodszego syna ZOO), dla żony  Holloko i Godollo, dla starszego syna tyle basenów ile się da Szeroki uśmiech  , a dla mnie Tokaj, Eger, Badacsony - dla wspaniałych win. Na dokładkę Heviz, Szigliget, Africa museum,Topolca, Copak, Tihany, Veszprem, większość miejscowości na północnej stronie Balatonu  itd  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
 
Mam jedno pytanko, czy obwodnica Svidnika jest darmowa??? i jak wygląda na dzisiaj droga przez w/w Svidnik i Trabisov?? Chodzi mi o to , czy nie ma tam obecnie jakiś utrudnień w postaci remontów itp.

Pozdrowienia dla nieocenionej Alicji Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,811 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  Kemping w Balatonfured, parkowanie i restauracje adam83 17 11,690 01-03-2018, 12:35
Ostatni post: Aattaa
  Komunikacja miejska Tihany Balatonfured Grzybek 4 5,292 03-07-2017, 20:59
Ostatni post: Sztasek
  Polecany nocleg w okolicy Balatonfured pietja 1 4,553 15-06-2014, 14:37
Ostatni post: Sztasek
  O pomnikach: Rybaka i Przewoźnika w Balatonfüred Klimaty Węgierskie 8 6,748 02-07-2013, 21:02
Ostatni post: malika_12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości