Balatonszabadi
#1
Witam wszystkich forumowiczów - jestem tutaj nowy - więc proszę o wyrozumiałość.
Przejdę do konkretów.
Jak w tytule już napisałem zaplanowałem w tym roku wyjazd do Balatonszabadi - kwatera prywatna. Nie byłem od kilkunastu lat nad Balatonem więc wiedza moja jest mierna.
Chodzi mi generalnie o transport komunikacją miejską z Balatonszabadi do Siofok - raczej centrum / plaża??? - nie mam pojęcia ponieważ nigdy nie byłem w Siofok - czy ktoś zna ceny, plan przystanków autobusowych, rozkład jazdy autobusów na tej trasie?
Odpowiedz
#2
(25-01-2016, 14:09)alwesz napisał(a): ... Chodzi mi generalnie o transport komunikacją ... z Balatonszabadi do Siofok - raczej centrum / plaża??? - nie mam pojęcia ponieważ nigdy nie byłem w Siofok - ... ceny, plan przystanków autobusowych ...

Wydaje mi się, że pomiędzy Siófok a Balatonszabadi nie ma komunikacji miejskiej.
Połączenie autobusowe pomiędzy tymi miejscowościami odległymi ok. 8 km jest b.dobre. W okresie letnim kursów jest dużo więcej niż teraz. Praktycznie co 20-30 minut jest odjazd do Siófok. Nocnych autobusów nie ma.
Przystanki: Siófok, autóbusz-állomás / Siófok, Dózsa Gy. u. / Siófok, Sziget u. / Siófok, kereszt / Siófok, Kőolaj / Siófok, Volán telep / Siófok, KÖGÁZ .....
..... Balatonszabadi, Kinizsi u. / Balatonszabadi, Kakasdomb / Balatonszabadi, temető / Balatonszabadi, községháza / Balatonszabadi, italbolt /
cena normalnego biletu w jedną stronę: 250 Ft.
Odpowiedz
#3
(25-01-2016, 15:15)Sztasek napisał(a):
(25-01-2016, 14:09)alwesz napisał(a): ... Chodzi mi generalnie o transport komunikacją ... z Balatonszabadi do Siofok - raczej centrum / plaża??? - nie mam pojęcia ponieważ nigdy nie byłem w Siofok - ... ceny, plan przystanków autobusowych ...
Wydaje mi się, że pomiędzy Siófok a Balatonszabadi nie ma komunikacji miejskiej.
(,,,)

Komunikacja miejska w Siófoku kursuje na trasach

1 Autóbusz-állomás - Széplak, alsó
2 Autóbusz-állomás - Sóstó, kemping
3 Autóbusz-állomás - VOLÁN-telep
4 Autóbusz-állomás - Béke tér
14 Autóbusz-állomás - Szeptember 6-a tér
5 Autóbusz-állomás - Somogyfok
6 Autóbusz-állomás - Szépvölgyi u.
7 Autóbusz-állomás - Töreki, alsó

Rozkład znajdziesz tutaj: http://www.ddkk.hu/?q=content/si%C3%B3fo...enetrendje

Zawsze aktualny rozkład jazdy autobusów na trasie Siófok Balatonszabadi znajdziesz na stronie:
http://ujmenetrend.cdata.hu/uj_menetrend/en/index.php .
Odpowiedz
#4
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - jadę z końcem lipca więc mam nadzieję że będą wtedy jakieś letnie połączenia.
Ale mam jeszcze jedno pytanie..... a mianowicie jak się ma temat parkingów - czy jest ich sporo , czy wszystkie są płatne - jaka jest ich cena w sezonie - sposób płatności - czy też znajdę gdzieś nie do koca nad samą plażą jakieś dobre miejsce by zaparkować samochód i piechotką dość nad Balaton?
Odpowiedz
#5
(26-01-2016, 11:01)alwesz napisał(a): (...)
Ale mam jeszcze jedno pytanie..... a mianowicie jak się ma temat parkingów - czy jest ich sporo , czy wszystkie są płatne - jaka jest ich cena w sezonie - sposób płatności - czy też znajdę gdzieś nie do koca nad samą plażą jakieś dobre miejsce by zaparkować samochód i piechotką dość nad Balaton?

Większość miejsc parkingowych jest płatnych w sezonie od 15 maja. Na stronie www miasta nie ma jeszcze aktualnego cennika. W poprzednich latach były karnety parkingowe np miesięczne czy tygodniowe.
Pewnie w maju można wrócić do tematu.
Odpowiedz
#6
wielkie dzięki - racja za wcześnie jeszcze .....w czerwcu wrócę do tematu...pozdrawiam
Odpowiedz
#7
(25-01-2016, 14:09)alwesz napisał(a): ...zaplanowałem w tym roku wyjazd do Balatonszabadi - kwatera prywatna...

Przypomnę, że Balatonszabadi to trochę na uboczu ... Zmieszany bo leży po "drugiej stronie M7" ... !
Odpowiedz
#8
Ale płacić za parkowanie trzeba tylko w centrum Siófok. Praktycznie wszystkie bezpłatne plaże są poza strefą płatnego parkowania.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości