Baseny w Budapeszcie
#1
Tu zadam, bo było coś o basenie w Budapeszcie Oczko.
Czy od 1 maja są w Budapeszcie czynne jakieś baseny otwarte? (bo upał ma być niesamowity Uśmiech)
Znalazłem koło Budapesztu czynny od 1 maja Rukkel-to Waterpark ( www.waterpark.hu ), ale z tego co zrozumiałem jest to aquapark nad jeziorkiem, a na początku maja nawet w okolicach Budapesztu noce nie są chyba na tyle ciepłe, żeby woda w jeziorze nagrzała się do tych co najmniej 18 stopni?
Stąd szukam czegoś innego, oczywiście im bliżej Kocsis Szallo tym lepiej Uśmiech.
Odpowiedz
#2
Większość basenów działa cały rok, także znajdziesz coś na pewno. Pytanie brzmi, czy interesują Cię zwykłe baseny czy łaźnie. Zarówno jednych jak i drugich w Bp jest wiele. Najbliżej od Kocsis Szallo znajduje się chyba Császár-Komjádi Uszoda. Jest tam pływalnia kryta (czynna cały rok) i baseny na zewnątrz. Wszystko w porządku.

Fajne baseny (jeśli dobrze pamiętam, ze sztuczną falą) są na wyspie Małgorzaty. Myślę, że tam warto się wybrać.

Jeśli chodzi o łaźnie najlepiej udać się do Szechenyiego. Trochę tańszą alternatywą może być Kiralyfurdo.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
(26-04-2012, 9:56)fvg napisał(a): Większość basenów działa cały rok, także znajdziesz coś na pewno. Pytanie brzmi, czy interesują Cię zwykłe baseny czy łaźnie. Zarówno jednych jak i drugich w Bp jest wiele. Najbliżej od Kocsis Szallo znajduje się chyba Császár-Komjádi Uszoda. Jest tam pływalnia kryta (czynna cały rok) i baseny na zewnątrz. Wszystko w porządku.

Fajne baseny (jeśli dobrze pamiętam, ze sztuczną falą) są na wyspie Małgorzaty. Myślę, że tam warto się wybrać.

Jeśli chodzi o łaźnie najlepiej udać się do Szechenyiego. Trochę tańszą alternatywą może być Kiralyfurdo.

Dziękuję za odpowiedź Uśmiech Myślałem o Wyspie Małgorzaty, ale z tego co wyczytałem, to tamtejsze baseny czynne są od 1 czerwca. Ale i tak tam będziemy (tramwajem - dzięki Oczko ), to sprawdzę.

Odpowiedz
#4
Być może, choć aż dziw bierze, że tak późno. Daj znać na forum, jak sprawdzisz. Taka informacja na pewno przyda się kolejnym amatorom basenów.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Sprawdziłem w wolnej chwili: plaża Palatinus została otwarta dziś. Jeśli chodzi o baseny sportowe Hajós Alfréda, to działają one cały rok (kryte).

Pozdrawiam Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Na kompleksie basenów na wyspie św. Małgorzaty, byliśmy w sierpniu 2012. Nie zauważyłem tam jednak basenu ze sztuczną falą; nie pamiętam aby tam taki był.
W każdym razie, było kilka ciekawych basenów :
- w tym dla dzieci z armatkami wodnymi i zjeżdżalniami,
- z wodą termalną,
- bodajże sportowy,
- z tryskającą, po torze balistycznym Uśmiech , z rur wodą,
- z rwącą rzeką,
- oraz z wysokimi i krętymi zjeżdżalniami.

Na basenie termalnym wprowadziliśmy mały zamęt, gdy wśród błogo moczących się w wodzie pań i panów urządziliśmy sobie wyścigi w pływaniu, połączone z małym chlapaniem Szeroki uśmiech

Na basenie ze zjeżdżalniami było już bardziej atrakcyjnie, choć muszę jednak zauważyć, że pewnie z uwagi na swój wiek, rynny są słabo ze sobą spasowane i dość nieprzyjemnie się to odczuwa zjeżdżając, a dodatkowo, biorąc pod uwagę jakiś dziwny materiał z którego je zrobiono, zjeżdżając bardzo łatwo można sobie poprzecierać skórę do krwi, czego niestety doświadczyłem wraz z synem Smutek

[Obrazek: 35hgu2b.jpg]

Jest tam 5 zjeżdżalni. 4 spokojne - niebieskie i jedna ekstremalna - czerwona. Zanim jeszcze - uwaga na dzieci - wyjazd z rynien kończy się spadkiem do wody, gdzie jest ok. 130-140 cm !

Gdy już zaliczyłem 4 zjeżdżalnie niebieskie, pojawiło się pytanie co dalej : zjeżdżać na czerwonej, czy lepiej jeździć na niebieskich. A trzeba Wam wiedzieć, że zjeżdżalnia czerwona to tylko jeden spadek pod dość dużym kątem i z dużą szybkością, z którego wpada się w wodę na zasadzie kamienia puszczonego żabką Szeroki uśmiech (zjeżdżając można poczuć to, co odczuwa kamień lecąc po wodzie Szeroki uśmiech ) Jakoś nie mogłem się zdecydować. Kilka razy zjechałem jeszcze na niebieskich, ale kiedy w końcu ambicja wzięła górę, stanąłem w tej kolejce straceńców na zatracenie. Grunt, to nie myśleć za dużo. Siadłem, zjeżdżaaaaaam .... ale jakie tam zjeżdżam, lecę i spadam; lecę trochę w powietrzu, a trochę w wodzie. Kiedy już w końcu zakotwiczyłem stopami na dnie basenu, doszły mnie pewne przemyślenia : nie przypominam sobie, abym w czasie lotu zmieniał majtki na inne, a czuję się jakoś dziwnie ... nie wychodząc z wody, sięgnąłem rękami tam, gdzie zwykle je mam, a tu niespodzianka - mam jakieś ... stringi Szeroki uśmiech Otóż moje majtki tak głęboko scaliły się z ciałem, że ... zresztą wyobraźcie sobie sami Szeroki uśmiech

Poza tym, zrozumiałem, dlaczego kobietki nie korzystają akurat z tej zjeżdżalni Zarumieniony
Odpowiedz
#7
Hehhee Uśmiech Trzeba będzie zaprosić znajomych i zarekomendować koleżankom tę czerwona Oczko

na zdjęciu widać ją całą (jakaś podejrzanie krótka) czy tylko fragment załapał się na fotkę?

pozdrawiam!
Odpowiedz
#8
Tak, czerwona nie jest długa, choć zdjęcie nie do końca oddaje skalę wielkości. Na górę trzeba wejść po sporej ilości schodków.
Jest się na wystarczającej wysokości, aby przy tym kącie spadku nabrać odpowiedniej szybkości Szeroki uśmiech

A jak już przekonasz koleżanki ... to koniecznie to opisz Zarumieniony

P.S. Panie tymczasem niech tu nie zaglądają Oczko
Odpowiedz
#9
Trafiłam na informacje o basenach na Wyspie św.Małgorzaty (baseny Palatinus).
Na Wyspie zlokalizowano dwa duże kompleksy basenowe: Sportuszoda (sportowe) i Palatinus(termalne baseny).
Palatinus Strandfurdo leży na zachodnim brzegu wyspy. Pod budynkiem przystanek autobusu miejskiego.
Samo kąpielisko jest dość duże 7,5 ha. Znajduje się osiem dużych basenów: pływacki (26 st C), dwa bliźniacze termalne (33-36 st C), basen do nauki pływania (30 st C), basen ze sztuczną falą (26 st C), dwa brodziki dla dzieci (30 st C), okrągły basen termalny (36-38 st C) i kilka zjeżdżalni wodnych.

[Obrazek: wegry-basen-ze-sztucznymi-falami-fale-ur...152133.jpg]
Basen ze sztucznymi falami - fale uruchamiane są co godzinę.

Palatinus Strandfürdő Otwarty: 01 maj - 31 sierpień: 9.00 - 19.00 czynny codziennie
Kąpielisko na otwartym powietrzu Palatinus otwarto w 1919 r. na Wyspie Małgorzaty. Początkowo składało się z trzech basenów, które przebudowano w 1937r. według projektu Istvana Janaky i Gyorgy Masirevich'a. Wzniesiono wtedy funkcjonującą do dziś restaurację oraz wybudowano nowy basen ze sztucznymi falami.

Palatinus Strandfürdő jest otwarte od 1 maja do połowy września. Zajmuje obszar 30ha, co daje mu jedno z pierwszych miejsc w Europie pod względem wielkości. Na jego terenie można zażywać również kąpieli słonecznych oraz uprawiać wiele dyscyplin sportowych. Płytkie baseny przeznaczone są specjalnie dla najmłodszych, w nieco głębszych i wypełnionych wodą o różnej temperaturze odbywa się letnia nauka pływania. Kompleks może pomieścić aż 9000 osób jednocześnie.
Dojazd
Autobusem linii #26.
Adres:
Palatinus Strandfürdő
1138 Budapeszt, Margitsziget (wyspa Małgorzaty)
Tel. 340 45 05
[Obrazek: wegry-5-rur_W188_H160_152137.jpg]
5 zjeżdżalni
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,831 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,246 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,523 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości