Bielsko Biała - Zamardi
#1
Witam. Wybieram się w lipcu samochodem na Balaton Sound Festival w miejscowosci Zamardi. Chciałbym Was zapytać jaką trase najlepiej obrać? Dodam że jestem studentem i zależy mi na jak najmniejszym koszcie przejazdu. Chciałbym również zapytać czy dałoby rade wybrać jakąs trase aby uniknąć zakupu winiet na Węgrzech bądź Słowacji?
Odpowiedz
#2
Moja "ulubiona" Zwardoń > Żylina dalej drogą 64 > Previdza > Komarno (osobiście za Previdzą skręcam na drogę 511 na Zlate Morawce). Z Komarna drogą 13 do Kisber dalej drogą 81 do Szekesfehervar i dalej drogą nr 7 do Zamardi. Cała trasa oczywiście bez dodatkowych opłat.
Odpowiedz
#3
(26-04-2015, 18:53)meriu29 napisał(a): Witam. Wybieram się w lipcu samochodem na Balaton Sound Festival w miejscowosci Zamardi. Chciałbym Was zapytać jaką trase najlepiej obrać? Dodam że jestem studentem i zależy mi na jak najmniejszym koszcie przejazdu. Chciałbym również zapytać czy dałoby rade wybrać jakąs trase aby uniknąć zakupu winiet na Węgrzech bądź Słowacji?

Studencie meriu29 - witaj Na Forum Uśmiech
Jeśli nie jesteś "zorientowany" w trasie, radzę ominąć Budapeszt. Przejazd przez Słowację jest prosty, o tym poczytasz też TUTAJ. .
Moja propozycja trasy z ominięciem płatnych odcinków SK i H:
1. Bielsko-Biała, Cieszyn, Čadca, Žilina, Martin, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Hronský Beňadik, Kalná nad Hronom, Kolta, Komárno- Komárom, Kisbér, Székesfehérvár, Szabadbattyán, Siófok, Zamárdi.
2. Bielsko-Biała, Żywiec, Korbielów, Námestovo, Oravský Podzámok, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Zvolen, Krupina, Dudince, Horné Semerovce, Demandice, Kolta, Komárno- Komárom, Kisbér, Székesfehérvár, Szabadbattyán, Siófok, Zamárdi.
Odpowiedz
#4
Oooo dziękuje za super opis tras Uśmiech Sztasek powiedz mi obie trasy są 'bezpłatne' ?
Odpowiedz
#5
(26-04-2015, 21:00)meriu29 napisał(a): Oooo dziękuje za super opis tras Uśmiech Sztasek powiedz mi obie trasy są 'bezpłatne' ?

Obie trasy omijają płatne odcinki i na Słowacji, i na Węgrzech ... tylko w odpowiednim momencie należy zjechać z trasy aby nie "lądować" na płatnych odcinkach. Na Słowacji przy 1. wariancie takim miejscem jest węzeł za miejscowością Kremnica (droga nr.65), wariant 2. to bezpłatna dwupasmówka w Bańskiej Bystrzycy.
Na Węgrzech to obwodnica miasta Székesfehérvár, zjazd na krajową 7... Jadąc z kierunku Kisbér-Mór drogą nr.81. przed wieduktem jest wjazd w prawo na obwodnicę-dwupasmówkę krajowej drogi nr.7. (to ekspresówka wolna od opłat !) Dojedziesz do ronda, przed rondem jest tablica z kierunkiem na Szekszárd-Dunaújváros, to właściwy kierunek, to droga nr.7. Wjedziesz na rondo, i dalej ten sam kierunek - jedziesz ok. 7 km. Z tej obwodnicy musisz zjechać, w prawo masz zjazd (kierunek Polgárdi), przejedzesz pod mostem i w prawo na górę wjeżdżasz na właścową drogę nr.7. - dojedziesz do Zamardi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bielsko-Eger cocodrillo1 3 3,507 07-08-2015, 17:16
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości