Bojkot Węgier
#31
(26-03-2022, 9:22)slołmen napisał(a):
(26-03-2022, 0:01)kowcio napisał(a): Stołmen. Jak będziesz w najbliższych latach na Węgrzech to jesteś chu.. Honorowo zatwierdzasz?
https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...j,79cfc278

Tu masz pasożycie tekst, może dasz radę przeczytać. Do tego dołóż sobie historię II wojny Światowej, jak to nasze bratanki były dzielne po właściwej stronie.
To kim jesteś, już wiem. Wystarczy.
Jak czegoś nadal nie rozumiesz, to niestety wina wychowania. Przykre. Taki prawdziwy z ciebie zapewne Polak, katolik i to ten prawdziwy. Najważniejsze to "JA", totalny brak empatii, współczucia, w połączeniu z niesamowitym wręcz poczuciem wyższości. Napisałem w pierwszym poście o brak dalszej polemiki, a ty dalej te swoje herezje antyludzkie. Nie pogrążaj się w swym chamstwie.
Nie kompromituj sie. Tu nikt nie jest za Orbanem. Twoje myślenie jest absurdalne. Absurdalne
Odpowiedz
#32
Jaki dobrobyt nas czeka w najbliższych latach;

https://www.bankier.pl/inwestowanie/prof...l=ROPA-WTI

wystarczy wybrać towar okres (najlepiej rok) i sprawdzić ceny sprzed roku i dzisiaj.


A co do bojkotu Rosji co tak niektórych rajcuje.
Najwięcej na bojkocie Rosji stracili Chińczycy 135 mld dol, Francuzi 32, USA 28, Hongkong 20, Niemcy 17, Japonia 13, Hiszpania 13, Kanada 9, Razem "zachód" stracił 112 mld dol, z Chinami i Hongkongiem 267 mld dolarów. Rosja straciła w tym czasie 58 mld dolarów.
Odpowiedz
#33
(26-03-2022, 12:46)adamus581 napisał(a):
(26-03-2022, 10:58)mariusz napisał(a): Czytałem w jakimś artykule w necie jakiś czas temu że Orban nie przepuścił przez Węgry pociągu z dziećmi z ukraińskich Domów Dziecka pochodzenia polskiego, pociąg jechał do Polski z obwodu czerniowieckiego musieli jechać objazdem bodajże przez Rumunię. Poszukajcie w necie może znajdziecie źródło bo ja już szczerze mówiąc nie pamiętam.
Może warto do takiej wiadomości dodać żródło, bez tego to jest zwykły fejk i szczucie Zły .
Owszem nie przepuszczają i nie wysyłają broni,ale przestańmy robić z nich ludzi pozbawionych odruchów ludzkich i wrażliwości. Cały czas przyjmują uchodzców i to już jest dużo ...

Viktor Orbán premier Węgier powiedział, że w interesie narodu węgierskiego jest, aby Węgry nie włączyły się do tej wojny, aby Węgry nie wysyłały broni ani żołnierzy do strefy działań wojennych na Ukrainie.

Rumen Radew
prezydent Bułgarii powiedział, że nie pozwoli na wciąganie Bułgarii w konflikt zbrojny na Ukrainie, został wybrany do ochrony bezpieczeństwa i pokoju Bułgarów w Bułgarii. Podobnie jak Węgry, Bułgaria postanowiła nie dostarczać broni na Ukrainę.
„Cenę wojny płaci przeciętny obywatel, a nie telewizyjni propagandyści” - powiedział.

Jens Stoltenberg sekretarz generalny Sojuszu na szczycie NATO w Brukseli powiedział, że "ciąży na nas odpowiedzialność, by ten konflikt nie stał się wojną na pełna skalę w Europie, w którą będą zaangażowane nie tylko Ukraina i Rosja, ale też sojusznicy z NATO. Byłoby to bardziej niebezpieczne i niszczące. Myślę, że powinniśmy być szczerzy w tej sprawie, daliśmy jasno do zrozumienia, że nie wyślemy natowskich żołnierzy, ani samolotów na Ukrainę."   (za TVN24)
Odpowiedz
#34
(26-03-2022, 20:02)kowcio napisał(a): Tu nikt nie jest za Orbanem.

Odnoszę inne wrażenie. I to wrażenie powstało na długo przed wojną na Ukrainie.
Odpowiedz
#35
(26-03-2022, 20:15)tkoko napisał(a): A co do bojkotu Rosji co tak niektórych rajcuje.
Najwięcej na bojkocie Rosji stracili Chińczycy 135 mld dol, Francuzi 32, USA 28, Hongkong 20, Niemcy 17, Japonia 13, Hiszpania 13, Kanada 9, Razem "zachód" stracił 112 mld dol, z Chinami i Hongkongiem 267 mld dolarów. Rosja straciła w tym czasie 58 mld dolarów.
wypadałoby jeszcze dodać, jaka jest gospodarka Rosji, a jaka innych wymienionych tu państw. Porównywać z Chinami nawet nie próbuję, ale siła gospodarki rosyjskiej przed wojną była mniej więcej na poziomie Hiszpanii lub krajów Beneluxu. To naprawdę nigdy nie była potęga, gdyby nie surowce to w ogóle nie byłoby o czym pisać.
Odpowiedz
#36
(27-03-2022, 10:05)Sztasek napisał(a):
(26-03-2022, 12:46)adamus581 napisał(a):
(26-03-2022, 10:58)mariusz napisał(a): Czytałem w jakimś artykule w necie jakiś czas temu że Orban nie przepuścił przez Węgry pociągu z dziećmi z ukraińskich Domów Dziecka pochodzenia polskiego, pociąg jechał do Polski z obwodu czerniowieckiego musieli jechać objazdem bodajże przez Rumunię. Poszukajcie w necie może znajdziecie źródło bo ja już szczerze mówiąc nie pamiętam.
Może warto do takiej wiadomości dodać żródło, bez tego to jest zwykły fejk i szczucie Zły .
Owszem nie przepuszczają i nie wysyłają broni,ale przestańmy robić z nich ludzi pozbawionych odruchów ludzkich i wrażliwości. Cały czas przyjmują uchodzców i to już jest dużo ...

Viktor Orbán premier Węgier powiedział, że w interesie narodu węgierskiego jest, aby Węgry nie włączyły się do tej wojny, aby Węgry nie wysyłały broni ani żołnierzy do strefy działań wojennych na Ukrainie.

Rumen Radew
prezydent Bułgarii powiedział, że nie pozwoli na wciąganie Bułgarii w konflikt zbrojny na Ukrainie, został wybrany do ochrony bezpieczeństwa i pokoju Bułgarów w Bułgarii. Podobnie jak Węgry, Bułgaria postanowiła nie dostarczać broni na Ukrainę.
„Cenę wojny płaci przeciętny obywatel, a nie telewizyjni propagandyści” - powiedział.

Jens Stoltenberg sekretarz generalny Sojuszu na szczycie NATO w Brukseli powiedział, że "ciąży na nas odpowiedzialność, by ten konflikt nie stał się wojną na pełna skalę w Europie, w którą będą zaangażowane nie tylko Ukraina i Rosja, ale też sojusznicy z NATO. Byłoby to bardziej niebezpieczne i niszczące. Myślę, że powinniśmy być szczerzy w tej sprawie, daliśmy jasno do zrozumienia, że nie wyślemy natowskich żołnierzy, ani samolotów na Ukrainę."   (za TVN24)
Odpowiedz
#37
@Sztasek:
Viktor Orbán premier Węgier powiedział, że w interesie narodu węgierskiego jest, aby Węgry nie włączyły się do tej wojny, aby Węgry nie wysyłały broni ani żołnierzy do strefy działań wojennych na Ukrainie.

Ja tam nie wiem jak to jest po węgiersku, ale po polsku to przesyłkę wysyła nadawca, a nie listonosz.
Nikt nie oczekuje by Węgrzy oddali swoją broń Ukraińcom.
Ale zakaz przewozu tranzytem nie ma nic wspólnego z wysyłaniem przez Węgry.
Typowe dla onucowej propagandy odwrócenie znaczeń...
Odpowiedz
#38
(27-03-2022, 11:12)Pudelek napisał(a): wypadałoby jeszcze dodać, jaka jest gospodarka Rosji, a jaka innych wymienionych tu państw. Porównywać z Chinami nawet nie próbuję, ale siła gospodarki rosyjskiej przed wojną była mniej więcej na poziomie Hiszpanii lub krajów Beneluxu. To naprawdę nigdy nie była potęga, gdyby nie surowce to w ogóle nie byłoby o czym pisać.

 A co ma do tego wielkość "gospodarki" Rosji i gdybanie co by było gdyby nie ich surowce. Te surowce są w Rosji i puki co rozpierdzieliły cały światowy system handlu, więc radość z tego że ruskie "krzesło" warte jest 1 centa a amerykańskie 10 dolarów jest dla mnie zabawne bo "krzesło to krzesło". Nawet jak "zachód" (nawet cały świat) odetnie się od Rosji to oni nie zginą bo mają wszystko co potrzebne do przeżycia (teren, surowce, ludzi, doświadczenie w izolacji itd). W Polsce czy Niemczech jak braknie gazu będzie zabawa szczególnie zimą.
Odpowiedz
#39
(28-03-2022, 10:10)tkoko napisał(a):
(27-03-2022, 11:12)Pudelek napisał(a): wypadałoby jeszcze dodać, jaka jest gospodarka Rosji, a jaka innych wymienionych tu państw. Porównywać z Chinami nawet nie próbuję, ale siła gospodarki rosyjskiej przed wojną była mniej więcej na poziomie Hiszpanii lub krajów Beneluxu. To naprawdę nigdy nie była potęga, gdyby nie surowce to w ogóle nie byłoby o czym pisać.

 A co ma do tego wielkość "gospodarki" Rosji i gdybanie co by było gdyby nie ich surowce. Te surowce są w Rosji i puki co rozpierdzieliły cały światowy system handlu, więc radość z tego że ruskie "krzesło" warte jest 1 centa a amerykańskie 10 dolarów jest dla mnie zabawne bo "krzesło to krzesło". Nawet jak "zachód" (nawet cały świat) odetnie się od Rosji to oni nie zginą bo mają wszystko co potrzebne do przeżycia (teren, surowce, ludzi, doświadczenie w izolacji itd). W Polsce czy Niemczech jak braknie gazu będzie zabawa szczególnie zimą.
Spokojnie nie zabraknie,oni nie są monopolistami.Inną rzeczą jest uzależnienie jak od dilera narkotyków Europy i to był błąd.Oczywiście że Rosja nie zginie i bez klientów z zachodu sobie poradzi,Chiny wezmą od nich każdą ilość surowców.Co prawda dużo taniej ale wezmą.Faktem jest jednak że to ich izolowanie cofnie ich gospodarczo do lat dziewięćdziesiątych.To ponowny początek zimnej wojny.
Odpowiedz
#40
(28-03-2022, 11:41)adamus581 napisał(a): Spokojnie nie zabraknie,oni nie są monopolistami.Inną rzeczą jest uzależnienie jak od dilera narkotyków Europy i to był błąd.Oczywiście że Rosja nie zginie i bez klientów z zachodu sobie poradzi,Chiny wezmą od nich każdą ilość surowców.Co prawda dużo taniej ale wezmą.Faktem jest jednak że to ich izolowanie cofnie ich gospodarczo do lat dziewięćdziesiątych.To ponowny początek zimnej wojny.

Jak Chiny wezmą "dużo taniej" towary za które teraz muszą płacić "dużo drożej", to ten "drogi" towar pójdzie do nas i tak samo cofnie nas te kilka latek wstecz. Sądzisz ze mając ogrzewanie gazowe za które płacę aktualnie 5 - 6 tys przy emeryturze 2,5 (3.5 tys z żoną) po podniesieniu 2 - 3 krotnym ceny tegoż gazu mój "dobrobyt" wzrośnie,
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Atrakcje turystyczne Północnych Węgier domekurenaty 1 3,247 06-06-2015, 22:16
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości