Ceny na Węgrzech 2020
#21
Znacznie wygodniejsze niż wybieranie gotówki z bankomatów jest płacenie bezpośrednio kartą. Już drugi sezon korzystam z usługi wielowalutowej na swojej karcie Visa. Siedząc wygodnie w fotelu kupuję w kantorze internetowym np. forinty po kursie aktualnym albo wyczekuję spadku kursu i z tak napełnionym kontem wyjeżdżam za granicę. Przy okazji "dobijam" sobie euro ewentualnie kuny. Na miejscu karta rozpoznaje odpowiednią walutę i realizuje płatność bez żadnych przewalutowań. Tą kartę mam wpisaną w Android Pay i płacę przez NFC telefonem. Nie wiem co wypisuje terminal płatniczy po węgiersku, ale miny niektórych sprzedawców są ciekawe a nawet "bezcenne". Oczywiście bankomaty też traktują tą kartę jak "swoją". Gdzieś czytałem, że kolejne banki wprowadzają u siebie takie usługi.
Odpowiedz
#22
(19-07-2020, 15:32)oldman58 napisał(a): Znacznie wygodniejsze niż wybieranie gotówki z bankomatów jest płacenie bezpośrednio kartą. Już drugi sezon korzystam z usługi wielowalutowej na swojej karcie Visa. Siedząc wygodnie w fotelu kupuję w kantorze internetowym np. forinty po kursie aktualnym albo wyczekuję spadku kursu i z tak napełnionym kontem wyjeżdżam za granicę. Przy okazji "dobijam" sobie euro ewentualnie kuny. Na miejscu karta rozpoznaje odpowiednią walutę i realizuje płatność bez żadnych przewalutowań. Tą kartę mam wpisaną w Android Pay i płacę przez NFC telefonem. Nie wiem co wypisuje terminal płatniczy po węgiersku, ale miny niektórych sprzedawców są ciekawe a nawet "bezcenne". Oczywiście bankomaty też traktują tą kartę jak "swoją". Gdzieś czytałem, że kolejne banki wprowadzają u siebie takie usługi.


 kurde teź takie coś chce Szeroki uśmiech ale nic z tego nie rozumie Szeroki uśmiech ja wiecznie jezdze w forintami w kieszeni Szeroki uśmiech a jak braknie to płace zwykła karta. Gdzie taka karte załozyc? widzę że ja to jestem 100lat za murzynami Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#23
Płatność bezgotówkowa to zwykle żaden problem, chodzi o te przypadki, gdy trzeba gotówki - kw@tera prywatna, stragan.
Odpowiedz
#24
(19-07-2020, 16:54)jolciaa171 napisał(a):
(19-07-2020, 15:32)oldman58 napisał(a): Znacznie wygodniejsze niż wybieranie gotówki z bankomatów jest płacenie bezpośrednio kartą. Już drugi sezon korzystam z usługi wielowalutowej na swojej karcie Visa. Siedząc wygodnie w fotelu kupuję w kantorze internetowym np. forinty po kursie aktualnym albo wyczekuję spadku kursu i z tak napełnionym kontem wyjeżdżam za granicę. Przy okazji "dobijam" sobie euro ewentualnie kuny. Na miejscu karta rozpoznaje odpowiednią walutę i realizuje płatność bez żadnych przewalutowań. Tą kartę mam wpisaną w Android Pay i płacę przez NFC telefonem. Nie wiem co wypisuje terminal płatniczy po węgiersku, ale miny niektórych sprzedawców są ciekawe a nawet "bezcenne". Oczywiście bankomaty też traktują tą kartę jak "swoją". Gdzieś czytałem, że kolejne banki wprowadzają u siebie takie usługi.


 kurde teź takie coś chce Szeroki uśmiech ale nic z tego nie rozumie Szeroki uśmiech ja wiecznie jezdze w forintami w kieszeni Szeroki uśmiech a jak braknie to płace zwykła karta. Gdzie taka karte załozyc? widzę że ja to jestem 100lat za murzynami Szeroki uśmiech
Nie będę niczego reklamował (bo mi za to nie zapłacą  Oczko ) ale internety o wszystkim wiedzą ...
Odpowiedz
#25
Trzeba zmienić bank na taki, który daje kaskę za polecenie nowego klienta. Uśmiech
Odpowiedz
#26
(19-07-2020, 20:53)eplus napisał(a): Trzeba zmienić bank na taki, który daje kaskę za polecenie nowego klienta. Uśmiech
Tak się składa, że mój bank daje profity za "przyprowadzenie"  Uśmiech . Jednak z bankami teraz trzeba raczej ostrożnie.
Odpowiedz
#27
(19-07-2020, 18:50)oldman58 napisał(a):
(19-07-2020, 16:54)jolciaa171 napisał(a):
(19-07-2020, 15:32)oldman58 napisał(a): Znacznie wygodniejsze niż wybieranie gotówki z bankomatów jest płacenie bezpośrednio kartą. Już drugi sezon korzystam z usługi wielowalutowej na swojej karcie Visa. Siedząc wygodnie w fotelu kupuję w kantorze internetowym np. forinty po kursie aktualnym albo wyczekuję spadku kursu i z tak napełnionym kontem wyjeżdżam za granicę. Przy okazji "dobijam" sobie euro ewentualnie kuny. Na miejscu karta rozpoznaje odpowiednią walutę i realizuje płatność bez żadnych przewalutowań. Tą kartę mam wpisaną w Android Pay i płacę przez NFC telefonem. Nie wiem co wypisuje terminal płatniczy po węgiersku, ale miny niektórych sprzedawców są ciekawe a nawet "bezcenne". Oczywiście bankomaty też traktują tą kartę jak "swoją". Gdzieś czytałem, że kolejne banki wprowadzają u siebie takie usługi.


 kurde teź takie coś chce Szeroki uśmiech ale nic z tego nie rozumie Szeroki uśmiech ja wiecznie jezdze w forintami w kieszeni Szeroki uśmiech a jak braknie to płace zwykła karta. Gdzie taka karte załozyc? widzę że ja to jestem 100lat za murzynami Szeroki uśmiech
Nie będę niczego reklamował (bo mi za to nie zapłacą  Oczko ) ale internety o wszystkim wiedzą ...

To ja bezinteresownie zareklamuję - opis mi pasuje do mBanku  Szeroki uśmiech
Bezinteresownie bo (chociaż mam) za granicą nie używam.
Podobnie do mBanku działa Alior Kantor (takie konto Alior Banku), przy okazji obsługuje więcej walut.
Trochę wiadomości o płatnościach i przewalutowaniach jest we właściwym wątku:
 Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
Odpowiedz
#28
MAm konto w mbanku i nawet nie weidziałam że takie coś jest Szeroki uśmiech Załozyłam jednak jeszcze coś innego Szeroki uśmiech ale dzięki Wam nie bede juz płacić zwykłą karta Uśmiech dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
#29
cocodrillo1 napisał(a):Eplus, czy ta karta to karta Pekao z żubrem? Jeśli tak, to może wiesz, czy wypłaty z bankomatów sieci UniCredit dalej są bez prowizji?

Karta była PKO BP, sprzężona z rachunkiem walutowym - forinty kupowałem w kantorze on-line (wymiana 24/7) - co najmniej kilka banków oferuje takie rozwiązanie (co wskazują zresztą koledzy powyżej), szczerze polecam, korzystam też z rachunku EUR czy CZK i wszystko działa bardzo dobrze (nie pracuję w PKO Szeroki uśmiech
 nie wypłacałem tym razem gotówki w bankomacie, na pewno była prowizja jak wypłacałem w 2017 lub 2016 roku  ale nie jakaś zabójcza - wypłata z prowizją była porównywalna z dobrym kursem kantorowym w kraju,
Odpowiedz
#30
Revolut oferuje wypłatę z bankomatu co miesiąc 800zł przy płatnym koncie coś dużo więcej, mam prawie 2 lata i polecam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny paliw quickstarter 44 8,188 05-06-2023, 13:56
Ostatni post: Waldek
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości