Co najbardziej zaskoczyło Was na Węgrzech?
#81
1. Wielka sympatia Węgrów dla Polaków.
2. Niesamowicie często kursująca komunikacja miejska w Budapeszcie
3. Lengyel - Polak.
4. Ogromny patriotyzm
5. Potężne przywiązanie do Ikarusów. Wielu ludzi traktuje je jako wielką chlubę narodową.
Odpowiedz
#82
W środę rozpoczęły się jazdy testowe nowych wagonów metra na linii 3 mają kolor biały i są przejścia przez cały skład .
Odpowiedz
#83
Ja takim jednym składem jechałam w październiku, na linii 2. Przez chwilę się zastanawiałam czy się aby przypadkiem gdzieś nie teleportowałam, a ludzie niedowierzając robili zdjęcia. Zresztą zrobiłam zdjęcie i dla siebie, bo stwierdziłam, że przecież nikt mi nie uwierzy ;] Na wyświetlaczu "Pillangó utca".
Odpowiedz
#84
Na lini 2 dalej poruszają się stare zresztą wczoraj na trójce też jeździły stare wagony
Odpowiedz
#85
te nowe wagony beda tez na starych liniach czy juz pod czworke sa wprowadzane?
Odpowiedz
#86
Być moze ale słyszałem o wymianie wszystkich wagonów .
Odpowiedz
#87
W 2003 roku byłem w Budapeszcie na Mistrzostwach Świata grupy IA (liga niższa) w hokeju na lodzie.
Ostatni mecz Węgrzy przegrali z nami 1:3. Po odegraniu hymnu polskiego, węgierscy kibice odśpiewali hymn węgierski (wykonanie koncertowe) dla swoich zawodników. Zawodnicy i zagraniczna część publiczności nagrodzili to gromkimi brawami. To było coś wspaniałego, ich przywiązanie do ojczyzny i barw narodowych jest godne naśladowania tym bardziej, że nie ma to nic wspólnego z nacjonalizmem. Przed meczem i po meczu spędziłem czas z Węgrami, każdy z nas bardzo żałował, że do grupy I awansowali Kazacy a nie Polacy lub Węgrzy.
Odpowiedz
#88
gdy byłem u Bratanków pierwszy raz zaskoczyła mnie jakość tamtejszych dróg, zupełnie nam nieznana wówczas... no i fakt, że po tych autostradach poruszała się niezliczona ilość trabantów, wartburgów i maluchów Uśmiech
Odpowiedz
#89
(podbijam temat po 1,5 roku nieaktywności)
Wszechobecny zapach słoneczników, Tokaj i piękne winnice (w czasie 1. pobytu), seklerskie pismo (w czasie 2. pobytu), stupa w Zalaszanto i ceny nad Balatonem (3. pobyt) Uśmiech
Odpowiedz
#90
1. Ceny i jakość win Uśmiech
2. Kiszonki - myślałem, że to my jesteśmy specami od kiszenia czego się da
3. Komunikacja w BP - po prostu rewelacja
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgierska nutka na dziś Sztasek 1,544 705,594 Wczoraj, 19:32
Ostatni post: Sztasek
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 143 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,454 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Wesprzyjmy Magyazyn - jedyną w swoim rodzaju stronę internetową o Węgrzech! Żozefin 0 1,052 11-10-2019, 19:56
Ostatni post: Żozefin
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,495 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości