Co o tym sądzicie?
#11
Pod nieobecność założyciela wątku wrzucę tylko link, żeby ktoś nie sądził, że buntuję młodzież nie mając żadnych doświadczeń. Może już zresztą było:

Polonezem na Costa Brava

i dalej mój własny komentarz:

Cytat:...Wtedy czułem się jak sowiecki kosmonauta Leonow, który pierwszy wyszedł w skafandrze w kosmos i jego szczęśliwy powrót na łono matki Ziemi zależał od tej cienkiej rurki ze sprężonym powietrzem, która łączyła go z jego Wostokiem...

(Naprawdę to on miał butlę na plecach i 5 metrów stalowej linki, a sputnik nazywał się inaczej. A ten jego powrót kilka razy wisiał na cienkim włosku, ale widocznie nieważkość pomogła, bo Opatrzność raczej nie była chyba zainteresowana wybrykami Sowietów. hahaha)

Co do auta - Grzesiu, tu nie chodzi o konserwację, auto nie rozsypie się w jeden dzień od rdzy. Sprawdź olej i płyn chłodniczy oraz hamulcowy, a jeśli bierze dużo oleju, to weź butelkę, napompuj koła i zapas i sprawdź, czy masz podnośnik. Koło dokręcone kluczem udarowym w warsztacie daje się w warunkach drogowych odkręcić... jedynie teoretycznie. Ja zawsze dokręcam ręcznie. Sprawdź naciąg i stan pasków klinowych. I słynne zapasowe bezpieczniki i żarówki.
Odpowiedz
#12
(13-06-2015, 18:41)eplus napisał(a): Pod nieobecność założyciela wątku wrzucę tylko link, żeby ktoś nie sądził, że buntuję młodzież nie mając żadnych doświadczeń. Może już zresztą było:

Polonezem na Costa Brava

i dalej mój własny komentarz:

Cytat:...Wtedy czułem się jak sowiecki kosmonauta Leonow, który pierwszy wyszedł w skafandrze w kosmos i jego szczęśliwy powrót na łono matki Ziemi zależał od tej cienkiej rurki ze sprężonym powietrzem, która łączyła go z jego Wostokiem...

(Naprawdę to on miał butlę na plecach i 5 metrów stalowej linki, a sputnik nazywał się inaczej. A ten jego powrót kilka razy wisiał na cienkim włosku, ale widocznie nieważkość pomogła, bo Opatrzność raczej nie była chyba zainteresowana wybrykami Sowietów. hahaha)

Co do auta - Grzesiu, tu nie chodzi o konserwację, auto nie rozsypie się w jeden dzień od rdzy. Sprawdź olej i płyn chłodniczy oraz hamulcowy, a jeśli bierze dużo oleju, to weź butelkę, napompuj koła i zapas i sprawdź, czy masz podnośnik. Koło dokręcone kluczem udarowym w warsztacie daje się w warunkach drogowych odkręcić... jedynie teoretycznie. Ja zawsze dokręcam ręcznie. Sprawdź naciąg i stan pasków klinowych. I słynne zapasowe bezpieczniki i żarówki.

@eplus - jesteś tam pod nazwą "bonanza"? Zdziwiony u mnie nazewnictwo to bardziej zaawansowana sprawa Uśmiech
Odpowiedz
#13
Jedź k....a , bo będziesz resztę życia żałował
Odpowiedz
#14
Witam, po przerwie Uśmiech Zdecydowaliśmy się, że jednak pojedziemy, na początek na Słowację Uśmiech Dzięki wszystkim za porady!
Odpowiedz
#15
(17-06-2015, 16:43)grzesiuu napisał(a): Witam, po przerwie Uśmiech Zdecydowaliśmy się, że jednak pojedziemy na początek na Słowację Uśmiech Dzięki wszystkim za porady!

A dokładniej - gdzie na Słowację? (w miarę ładne jest Humenne)
Odpowiedz
#16
Wybraliśmy Bardejov. Po drodze zamierzamy zajrzeć do Jasła, Gorlic i Krynicy - Zdrój Uśmiech
Odpowiedz
#17
(18-06-2015, 8:16)grzesiuu napisał(a): .... Po drodze zamierzamy zajrzeć do Jasła, Gorlic i Krynicy - Zdrój Uśmiech
Proponowałbym to na drogę powrotną , żeby się nie rozdrabniać przed osiągnięciem zasadniczego celu. Oczko

BJ trochę przypomina Sandomierz, urocze miasto, niedaleko są Bardejovske Kupele - baseny podgrzewane, ale niezbyt ciepłe, i ciekawy skansen.
Odpowiedz
#18
(18-06-2015, 8:16)grzesiuu napisał(a): Wybraliśmy Bardejov. Po drodze zamierzamy zajrzeć do Jasła, Gorlic i Krynicy - Zdrój Uśmiech

zajrzeć do... za dużo kilometrów - będziecie w trasie ponad 5 godzin, czyli to tylko taka sobie objazdówka Zdziwiony
Odpowiedz
#19
To chyba na cały dzień ta objazdówka Uśmiech ale PL zostawcie sobie na drogę powrotną.
Odpowiedz
#20
Bardejovskie kupele - to coś w rodzaju SPA, tak? Nie, tam się nie wybieramy, nie stać nas Szeroki uśmiech No tak, racja. Docelowe miejsca : Krynica i Bardejów Uśmiech A reszta, to tylko może tak przelotem Uśmiech Był ktoś kiedyś z Was w Krynicy albo Bardejowie Uśmiech?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości