Co teraz czytasz?
Wybór Ireny Remigiusz Grzela
Odpowiedz
Już setny raz czytam Przeminęło z wiatrem Uśmiech
Odpowiedz
Ja też czytam bloga podróżniczego, miałem również nie reklamować, ale znalazłem ciekawy fragment - autorka ze specyficznym poczuciem humoru, którego można jej pozazdrościć, opisuje kontakty z węgierską policją. Węgry, jak się wydaje, nie mają dla niej dotąd żadnej symboliki, są po prostu krajem tranzytowym między Polską a południem Europy. Ten incydent jest przy samym końcu strony:
jabolowa ballada
Odpowiedz
Warszawskie dzieci wspomnienia wychowanków szkoły Anny Goldman
Odpowiedz
(19-10-2014, 17:42)Aattaa napisał(a): Ribizli, jak udało Ci się dostać P. Modiano? Po ogłoszeniu Nobla wymiotło go z bibliotek. Ja muszę poczekać na realizację zamówienia.
W bibliotece pojawiła się następna książka Patricka Modiano Perełka, właśnie czytam (Katowice 2014 Wydanie I, Wydawnictwo Sonia Draga)
Odpowiedz
Pożegnania i powroty. Wspomnienia z czasów wojny i wygnania Luka Brajnović
Odpowiedz
Dlaczego rozstrzelali Stanisławów Martina Pollacka.
Bardzo lubię reportaże tego autora. I - pomimo że nastawiałem się na coś z całkiem innych stron - książka i tak mnie pozytywnie zaskoczyła. Znalazł się w niej nawet krótki wątek węgierski Uśmiech .
Odpowiedz
No i w końcu zabrałem się za Wschód Andrzeja Stasiuka.
Odpowiedz
Matka Makryna Jacek Dehnel
Odpowiedz
Wczoraj oglądałem na TVP Kultura spektakl, nadawany na żywo z Teatru Nowego w Poznaniu, zrealizowany na podstawie reportażu (m.in.) Włodzimierza Nowaka pt.: "Obwód głowy".
Parę lat temu czytałem książkę ww. autora o tym samym tytule, którą w tym miejscu chciałem polecić (i w ogóle inne jego reportaże, np. spisane w książce "Serce narodu koło przystanku"). Obie wydało moje ulubione wydawnictwo z dość ciemnym, chyba najciemniejszym kolorem (czy może barwą?) w nazwie. Przy okazji przestrzegam, że nie jest to literatura lekka, łatwa i przyjemna, ale na pewno wciągająca i zmuszająca do refleksji, przez co warta przeczytania.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :) mart 7 7,400 24-03-2015, 14:37
Ostatni post: korilaj3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 36 gości