Darmowe wycieczki po Budapeszcie (Free Tour Guides)
#1
Witam,
wybieram się w przyszłym miesiącu na 3 dni do Budapesztu i wiadomo, chciałbym przez ten czas zobaczyć jak najwięcej. Dowiedziałem się, że podobno funkcjonują w tym mieście darmowi przewodnicy, którzy oprowadzają po różnych miejscach. Na koniec wycieczki zbierają pieniążki "co łaska". Przeglądając Internet trafiłem na takie oto stronki: triptobudapest.hu oraz freebudapesttours.hu. Czy korzystał ktoś może z ich usług? Tych lub (jeśli są) innych przewodników? Warto? Czy lepiej samemu zaplanować sobie jakąś trasę?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
(03-10-2013, 14:43)PabloR napisał(a): ...wybieram się w przyszłym miesiącu na 3 dni do Budapesztu i wiadomo, chciałbym przez ten czas zobaczyć jak najwięcej.....Czy lepiej samemu zaplanować sobie jakąś trasę?...
PabloR - kup sobie przewodnik lub z internetu ściągnij to, co ciebie interesuje (wydruk). Trasę zaplanuj sam, to będzie najlepsze rozwiązanie. Bomba
PS. 1.raz wybierasz się do Budapesztu, czy już byłeś?
Odpowiedz
#3
Jadę pierwszy raz, dlatego myślałem, że może być to nie najgorszy sposób zwiedzenia paru atrakcji turystycznych.
Odpowiedz
#4
Też myślę, że warto skorzytać. Na pewno nie zaszkodzi. W razie czego, w każdej chwili możesz odłączyć się od grupy Uśmiech
Odpowiedz
#5
W sumie w wielu przypadkach przekonałem się, że darmowy = kiepski. W związku z tym nie decydowałbym się na darmowego przewodnika.
Odpowiedz
#6
Przewodnik darmowy nie jest do końca darmowy, oni robią to za napiwki na koniec wycieczki. Oprowadzanie trwa ok 90minut, zależy jaka grupa, jest kilka miejsc, w których zaczynają się takie wycieczki, można o nie pytać w IT.
Odpowiedz
#7
(05-11-2013, 21:42)alienx7 napisał(a): Przewodnik darmowy nie jest do końca darmowy, oni robią to za napiwki na koniec wycieczki. Oprowadzanie trwa ok 90minut, zależy jaka grupa, jest kilka miejsc, w których zaczynają się takie wycieczki, można o nie pytać w IT.
Cytat z The Guardian czytaj tutaj.
"Free Walking Tours Budapest offers a general city tour, alongside other free tours themed on the Jewish quarter or communism. With three tours a day, seven days a week, it is one of Europe's most established operators. The policy is "no fixed price, pay what you can afford". If you prefer to pay upfront, its other themed tours (street art, sweet foods, flea markets) cost €15-20."
Odpowiedz
#8
Wróciliśmy z Budapesztu, gdzie bylismy już z enty raz...
Tym razem zdecydowaliśmy się na darmową wycieczkę. Zaczynają się o 10.30 i 14.30 przy Vörösmarty square. Są to ogólne wycieczki, całkiem sympatyczne. Informacje które były podawane były mi doskonale znane, ale dla kogoś kto zaczyna przygodę z tym miastem taka wycieczk amoże być ciekawą atrakcją.
Dostępne są także o 15.30 free communism walk i 15.30 free jewish districk walk.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,861 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,579 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości