Debreczyn (Debrecen)
#1
W D. są 2 kąpieliska - jedno rozrywkowe dosyć drogie, zjeżdżalnie itp. wodotryski (nie byłem), a drugie - jakieś takie sanatoryjne, dużo tańsze, choć robi nieco przygnębiające wrażenie: Zdziwiony długie korytarze i ławki jak na Dworcu Centralnym w W-wie. W tym byłem: woda jak woda, większość starszych ludzi, niektórzy młodsi widać, że są na rehabilitacji. Są bicze i kaskady do masowania, z części odkrytej niewiele skorzystaliśmy, bo akurat zaczęło padać. Oczywiście jestem zadowolony, płaciłem kartą. Zaraz po wyjściu jedliśmy w restauracji na tarasie - mniam! Język

[Obrazek: f37fc796fc5c7d13.jpg]

[Obrazek: 59bb4bdb1f558368.jpg]
Odpowiedz
#2
Pozwolę sobie umieścić jeszcze parę fragmentarycznych informacji o kąpielisku Debreczynie, gdyż widzę, że w liście kąpielisk termalnych zaznaczony jest on na czerwono. (pisałem z myślą o wzbogaceniu działu o kąpieliskach termalnych, ale cóż - niech się dzieje wola Moda) Oczko

W Debreczynie są 2 kąpieliska polecane przez informację turystyczną. Mieszczą się obok siebie: link do map google

http://maps.google.pl/maps?ll=47.552252,...l&t=h&z=17

To białe okrągłe to Elmeny Mediterran czyli rozrywkowe, te czerwone dachy z koniczynką u góry na lewo ( kierunek NW) to Gyogy Termal - lecznicze. Aquaticum furdo to wspólna chyba część nazwy. Samochody parkuje się na leśnych dróżkach na prawo od basenów (tzn. na wschód).
W Elmeny nie byłem, wygląda interesująco. Gyogyfurdo jest stosunkowo tanie i można płacić kartą. Większość basenów jest w piwnicach budynku, na zewnątrz jest wspomniana "koniczynka" - odkryty basen z biczami. Zdecydowanie atmosfera jest spokojniejsza niż w kąpielisku rozrywkowym - na plus że znacznie mniej wrzasku i pisku, na minus - że trzeba się napatrzeć na reumatyków, staruszków itp. kuracjuszy (wiem, to niepoprawność polityczna), ale cóż - takie życie, za parę lat pewnie samemu trzeba będzie z konieczności, a nie dla rozrywki moczyć własne gnaty. Jeśli wpierw się dożyje... Minusikiem może być też wystrój przypominający Warszawę Centralną i brak straganów z przekąskami, jednak moja żona uwielbia rozkładać torby i robić kanapki szczególnie tam, gdzie jest to zakazane. Załączam jeszcze parę zdjęć, przepraszam za paski na oczach, ale wstawiam na fotosika i nie chcę, żeby to latało gdzieś po świecie.

z zewnątrz

[Obrazek: 01673ca1e1f06139.jpg]

piwnice

[Obrazek: ec3f06b3416f78c6.jpg]

koniczynka

[Obrazek: 548af4bc4ef49bfd.jpg]

hol

[Obrazek: adcaa9db4820c766.jpg]
Odpowiedz
#3
eplus, super robota! Faktycznie Debreczyna nam brakowało. Dobrze, że się pojawił Uśmiech Dzięki! Postaram się i ja jakiejś informacje powrzucać niedługo.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Po kąpielach i innych uciechach wodnych warto porozglądać się po Debreczynie.

To co warto zobaczyć można podejrzeć w wątku / Turystyka / Pozostałe regiony / Debrecen / Debreczyn.
Odpowiedz
#5
Witam wszystkich,

Właśnie postanowiliśmy że jedziemy do tego aquaparku w Debreczynie, wygląda naprawdę imponująco

byliśmy już w :
Kiszwarda - polecam
Sosto- Neireghaza - polecam
Tiszaujwaros - polecam
Hajduszoboszlo - nie polecam bo ( za duzo ludzi).

Znalazłem też niezły akademik w parku ok 10 min od aquaparku. Już zarezerwowałem pokój na 4 dni, byle pogoda dopisała choć tam mnóstwo obiektów jest krytych także heh, może nie będzie źle.
tak to wygląda
http://www.1hungary.com/oec_west_hostel/I313313/
http://www.westhostel.hu/

pokój pojedynczy 8500 forintuf - dwa łózka
pokój podwójny 12600 forintuf - 3 łózka ale my jedziemy w czwórkę z dzieckiem 8 letnim to ma nie być problemów.

Pozdrowiam, jak wróce to sie odezwe ale zapraszam do nas dołaczyć jedziemy 7 lipca.

soma
Odpowiedz
#6
Exclamation 
Hiyas,

Pojechaliśmy 3 ciego ze względu na pogodę.

Powiem tyle porażka jeśli chodzi o aquapark w Debreczynie. Roboty dokoła , termalne baseny nieczynne, a ten kompleks zadaszony ze zjeżdżalniami co tak ładnie na fotkach wygląda to nuda , duchota i za ogromne pieniądze, nie ma gdzie się wyłożyć.

Spadamy stąd jutro rano, pewnie zobaczyć te nowe zjeżdżanie w Hajduszoboszlo a potem to nie wiem gdzieś trzeba będzie jeszcze zahaczyć ale nowe ciekawe miejsca się już kończą w tej okolicy, meh

soma
Odpowiedz
#7
Czekamy na dalsze wiesci z Debreczyna, Hajduszoboszlo i okolic, my wyruszamy w sobote do Nyigerhaza. w zeszlym roku bylismy nad Balatonem i w Zalakaros, zobaczymy jak wypadnie Sostofurdo w porownaniu z Zalakaros - bylo super.
Odpowiedz
#8
Witam
kolego przez słowację do nyiregyhazy jedziesz 15 tą remontowaną czy inną drogą .

Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
(04-07-2014, 12:20)adamo130 napisał(a): ... przez Słowację do Nyíregyháza jedziesz 15 tą remontowaną czy inną drogą...
Na drodze nr.15 we Vranovie są roboty (Vranov da się objechać). Roboty drogowe prowadzone są w dzień na odcinku Malá Domaša – Holčíkovce... dobra wiadomość: jedzie się normalnie, pojazdy 12t nie kursują po tej trasie.
Odpowiedz
#10
Witam,

My juz w hajduszoboszlo na termal kamping. Właściwie to teraz nie ma tu wogle tłumów chyba dlatego że początek lipca Szeroki uśmiech.

Wiem że narzekałem na tłumy kiedy bylem tu 4 lata temu początkiem sierpnia ale jakoś teraz jest inaczej.

Największa atrakcja to nowy Extreme Aquapark. Totalny wypas , takich zjeżdzalni to to nigdzie nie widziałem.

Minusem jest to że wjazd na cały dzień to dodatkowe 3300 forint nawet za dziecko ale myślę że warto bo to robi wrażenie.

over and out

soma
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Noclegi w Hajduszoboszlo/okolice/Debreczyn damianock 10 8,949 12-08-2017, 18:59
Ostatni post: damianock
  Miszkolc i Debreczyn w kwietniu/marcu japrzemek 21 13,103 26-02-2016, 7:09
Ostatni post: Wojtas81
  objazd Sárospatak - Nyíregyháza -Hajduszoboszlo-Debrecen hlasco 1 8,405 28-09-2012, 10:00
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości