Degustacja win wegierskich
#1
Hej, czy może ktoś polecić mi miejsce , w którym dokonuje się degustacji wina u źródła, u producenta ( i potem ewentualnie się je u niego nabywa). Takie degustatornie są we Francji, często wkomponowane w marszrutę wykupionej wycieczki? Czy Węgry tez tak wabią smakoszy win?
Odpowiedz
#2
(08-07-2016, 14:14)Marzanna napisał(a): Hej, czy może ktoś polecić mi miejsce , w którym dokonuje się degustacji wina u źródła, u producenta ( i potem ewentualnie się je u niego nabywa). Takie degustatornie są we Francji, często wkomponowane w marszrutę wykupionej wycieczki? Czy Węgry tez tak wabią smakoszy win?

Marzanno oczywiście że można degustować wina u producenta ale musisz podać w jakim regionie Węgier będziesz wtedy będziemy mogli Ci coś polecić Uśmiech
Odpowiedz
#3
Oczywiście powinnam była to zaznaczyć Uśmiech Bedę przebywać w Budapeszcie oraz na wschód od niego, tj. w Gyomro oraz Godollo i innych miastach wokół Budapesztu.
Odpowiedz
#4
(10-01-2017, 10:22)Kaśka88 napisał(a): Polecam degustację w Godollo...

Kaśka88 - Już po tym wpisie zdradzasz się jako spamerka.
Gdybyś znała Gödöllő i okolice, to nie polecałabyś degustacji w Gödöllő - no, chyba że gdzieś "ad hoc"...
Odpowiedz
#5
Pozwolę się podłączyć do tematu winnego. Jakoś nie mogę tego nigdzie znaleźć na forum, a chciałbym Was poprosić o pomoc. Będę przejeżdżał przez Tokaj, pewno się zatrzymam na godzinkę i chciałbym kupić tam wino nalewane. Wiem, że jest tam mnóstwo piwnic, ale ktoś może ma sprawdzoną z rozsądnymi (nawet bardzo rozsądnymi :-)) cenami, gdzie można kupić nalewane wino (zabieram ze sobą szklane baniaczki. chodzi mi o konkretny adres, bo nie będę miał czasu na szukanie, będę tylko przejazdem. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Niedawno dostałem prywatnie cynk od kolegi (nie z forum), aby w Tokaju pojechać "na drugą stronę góry", bo jest tam konkretna góra z nadajnikiem, i szukać winnicy BENKO, podobno właściciel dobrze mówi po polsku i ma dobre wina, choć nie najtańsze, ale warto. Nie sprawdzałem, okrążasz górę na własne ryzyko.
Odpowiedz
#7
(23-04-2017, 18:07)eplus napisał(a): Niedawno dostałem prywatnie cynk od kolegi (nie z forum), aby w Tokaju pojechać "na drugą stronę góry", bo jest tam konkretna góra z nadajnikiem, i szukać winnicy BENKO, podobno właściciel dobrze mówi po polsku i ma dobre wina, choć nie najtańsze, ale warto. Nie sprawdzałem, okrążasz górę na własne ryzyko.

winnica p. Benkő > Tokaj, adres, namiary
Odpowiedz
#8
ma dobre wina, choć nie najtańsze, ale warto. Nie sprawdzałem, okrążasz górę na własne ryzyko.
[/quote]

winnica p. Benkő > Tokaj, adres, namiary
[/quote]

Dzięki bardzo za odzew i namiary. Na pewno tam podjadę, a czy z coś bardziej budżetowym miejsc mógłby ktoś również polecić :-)
Odpowiedz
#9
(...) a czy z coś bardziej budżetowym miejsc mógłby ktoś również polecić :-)

Warto wstąpić do winiarni na tokajskim rynku Borostyán Pince. Wina bardzo dobre, ceny budżetowe.
Odpowiedz
#10
(25-04-2017, 5:35)polijerry napisał(a): (...) a czy z coś bardziej budżetowym miejsc mógłby ktoś również polecić :-)

Warto wstąpić do winiarni na tokajskim rynku Borostyán Pince. Wina bardzo dobre, ceny budżetowe.
Wielkie dzięki!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości