Dojazd do Siofok
#1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
pod koniec czerwca wyruszamy na wczasy do Siofoku. Nawigacja pokazała mi najszybszą trasę od zaczynając naszą "1" przez Częstochowę następnie A1 -Ostrawa-Ołomuniec E462-brno E50 Bratysława E65- Gyor 81 E 71 do Siofok. czy ktos może przemieszczał się ostatni ta trasa? Jak z robotami drogowymi, jakie winiety? Może ktoś zaproponuje inny lepszy dojazd. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

pozdrawiam
Odpowiedz
#2
nie badz leniem, zacznij od przeczytania kilka ostatnich watkow
sam sie zdziwisz, ale na wszystkie pytania sa odpowiedzi

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#3
No i punkt startowy jaki?
Odpowiedz
#4
(06-06-2016, 13:44)tomoni napisał(a): ...Nawigacja pokazała mi najszybszą trasę od zaczynając naszą "1" przez Częstochowę następnie A1 -Ostrawa-Ołomuniec E462-brno E50 Bratysława E65- Gyor 81 E 71 do Siofok. czy ktos może przemieszczał się ostatni ta trasa? Jak z robotami drogowymi, jakie winiety? Może ktoś zaproponuje inny lepszy dojazd. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

To obra trasa i sporo robót.
Winietki (10 dni, masa poniżej 3,5 tony): czeska 310 Kč, słowacka 10 Eur, węgierska 2975 Ft obowiązkowo.
Wskazówki... napisał Komarek.
Odpowiedz
#5
(06-06-2016, 14:20)eplus napisał(a): No i punkt startowy jaki?

Bełchatów
Odpowiedz
#6
To obra trasa i sporo robót.
Winietki (10 dni, masa poniżej 3,5 tony): czeska 310 Kč, słowacka 10 Eur, węgierska 2975 Ft obowiązkowo.
Wskazówki... napisał Komarek.
[/quote]
Czyli nie pogonię ze względu na roboty. A może jakaś alternatywna trasa jadę z małym dzieckiem więc nie chciałbym spędzić dużo czasu w korkach
Odpowiedz
#7
czechy omijaj
jedz przez cieszyn zyline bratislave gyor
winiety na slovacje i wegry kup w necie
ze wzgledu na male dziecko nie polecam 'oszczednosci' na winietach
wszystko opisane na forum

Tapniete z xperii
Odpowiedz
#8
(07-06-2016, 10:05)Komarek napisał(a): czechy omijaj
jedz przez cieszyn zyline bratislave gyor
winiety na slovacje i wegry kup w necie
ze wzgledu na male dziecko nie polecam 'oszczednosci' na winietach
wszystko opisane na forum

Tapniete z xperii

ok dzięki
Odpowiedz
#9
Komarek dobrze radzi.
Pomykaj jak tutaj
Ja od 10-12 lat tak walę z Warszawy.
W Siewierzu możesz odbić na A1 przez Żory (nie jedź na Czechy) lub prosto na Bielsko. Na winietach też nie ma co oszczędzać. Ta trasa jest dłuższa niż jakbyś jechał prosto na Komarno i tu na forum znajdziesz zwolenników jazdy nocą tą krótszą ale ja wolę płynną jazdę mimo tego, że na autostradach nie zawsze jadę 140 czy 130 (uważaj bo u naszych sąsiadów dozwolona jest niższa a mandaty spore) to mimo wszystko bezpieczeństwo i płynne poruszanie się liczy. Niestety na Słowacji masz gęsto zaludnione tereny, co chwila wioski, ograniczenia, zakręty. Mimo dystansu od Cieszyna do granicy HU, który jest ok. 220-250 km przez Cz/SK to nie raz na pokonanie tego odcinka potrzebowałem ponad 5 godzin.

Jak zjedziesz z autostrady M1 w kierunku Szekesfehervar (droga nr 86) za parę km po lewej stronie przed stacją benzynową polecam zatrzymać się w gospodzie Feher Akac tutaj Bardzo dobre jedzenie w przystepnej cenie. Zawsze tam stajemy w jedną i druga stronę :-)
Odpowiedz
#10
(07-06-2016, 22:15)makgajwer napisał(a): .....ja wolę płynną jazdę ...

Szczególnie miedzy Tychami a Bielskiem gdzie na 30km jest z 15 świateł, z 10 fotoradarów, nie licząc lotnych patroli czy nieoznakowanych "misiaczków" Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech to tak gwoli ostrzeżenia. Dodatkowo przy powrocie, szczególnie w niedzielę, pod wieczór, przy słonecznej pogodzie są możliwe korki już od Bielska spowodowane powrotami turystów z gór (Szczyrk, Wisła) i jezior (Tresna, Międzybrodzie). OczkoWino
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,065 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Dojazd z Koszyc do Miskolca bez opłat stan 3 3,132 03-12-2018, 10:02
Ostatni post: stan
  Kraków do Siofok - TRASA kristo82 2 3,215 07-08-2018, 20:03
Ostatni post: Aleksander
  Koszalin - siofok winiety jaren34 4 3,049 05-08-2017, 15:54
Ostatni post: jaren34
  Pomysł na dojazd z noclegiem poziom 13 7,417 17-07-2017, 21:39
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości