Dzień świętego Stefana - 20.08.2021
#1
W tym roku przygotowano wiele atrakcji w ponad 20 miejscach w Budapeszcie.
Oczywiście największą popularnością będzie się cieszył pokaz sztucznych ogni w Budapeszcie 20 sierpnia.

[Obrazek: Tuzijatek2015_2.jpg]

Pokaz to teraz show nazwany "Zabawą ognia i światła" z efektami akustycznymi i obrazami wyświetlanymi przez projektory.
Rozpocznie się on o godzinie 21:00 i ma trwać 34 minuty. Będzie przeprowadzony z ponad 60 barek na Dunaju i kilku miejsc na lądzie na odcinku od mostu Petőfi'ego do mostu Małgorzaty. Każdy akt będzie miał swój dominujący kolor. Większe rakiety zostaną odpalone z wspomnianych mostów Petőfi'ego i Małgorzaty, oraz 14 barek rzecznych, które będą "połączone" jak sznur pereł. Most Elżbiety i Wolności też będzie udekorowany. Z tych mostów pojawi się podczas pokazu ogień grecki. 

Kolejna wielką atrakcją jest dzień otwarty w Parlamencie 20 i 21 sierpnia.
Zainteresowani mogą bezpłatnie obejrzeć ozdobną klatkę schodową, halę z kopułą i Świętą Koronę 20 sierpnia w godzinach od 9 do 12 i 21 sierpnia od 10 do 16.

[Obrazek: 320px-Crown%2C_Sword_and_Globus_Cruciger...ngary2.jpg]

Z uwagi na duże zainteresowanie należy spodziewać się dużej kolejki do wejścia.
Do budynku można wejść tylko po kontroli bezpieczeństwa. Nie można wnosić większych toreb i pakunków oraz przedmiotów, które mogą spowodować obrażenia ciała (scyzoryk, nóż, spray gazowy itp.)

Więcej wiadomości na stronie: https://szentistvannap2021.hu
Odpowiedz
#2
Dzisiaj wyjeżdżam do Budapesztu, tylko na jeden dzień - ale jaki! Będę na podniesieniu flagi przed Parlamentem godz. 8.00. Będę próbował dostać się do Parlamentu.  Następna jest parada lotnicza nad Dunajem. 17.00 Msza św. w Bazylice i procesja. Pierwszy raz będę w tym Dniu w Budapeszcie. Jadę flixbusem Flaga polska Flaga węgierska
Odpowiedz
#3
udany pokaz, raz czy dwa zerwalo muzyke albo halas zagluszyl
na szybko znalazlem na yt



troche szkoda ze u bema bylo moze z 10 osob wlasciwie sami znajomi

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#4
Poniżej pełne nagranie tegorocznego pokazu sztucznych ogni i zabawy światłem.

Odpowiedz
#5
Córce się niestety nie chciało z Miszkolca jechać, może za rok
Odpowiedz
#6
Byłem na podniesieniu flagi na Placu Kossutha, chwilę na paradzie lotniczej, oglądałem Złoty Pociąg (Arany Vonat) na ulicy Konstytucji (Alkotmany) - może ktoś napisze o tym coś więcej, myślę że to ciekawe, tam też były wywieszone flagi miast węgierskich. Zaciekawiły mnie fagi biało-czerwone, też w Pasy. Później wybrałem się na następny odcinek objazdu Budapesztu - na odcinku Kaposztamegyer- Bekasmegyer autobusem 296 przez najnowszy most na Dunaju, już poza granicami Budapesztu Megyeri hid. Ciekawa jest historia nazwy tego obiektu. Po południu Msza św. przed Bazyliką św. Stefana i procesja z relikwią Świętej Prawicy (Szent Jobb). Na koniec dnia pokaz ogni sztucznych, masa ludzi, podobało się. Byłem i dalej jestem pod wrażeniem ostatnich dwóch minut pokazu. Po wielu latach wreszcie byłem w tym dniu w Budapeszcie.
Odpowiedz
#7
Witam,

ja też miałem okazję przebywać w Balanotelle w tym roku podczas dnia świętego Stefana. Było bardzo pięknie. Defilada i bardzo piękny pokaz sztucznych ogni. Naprawdę pokaz robił wrażenie. Byłem w Balanotelle 2 dni i polecam tę miejscówkę nad Balatonem. Mam porównanie z Siofok, w którym byłem tydzień w tamtym roku i jakoś Balanotelle bardziej mi spasowało Uśmiech Ale to tak na marginesie obchodów święta Stefana.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  20.08.2023 ex-komar 1 975 21-08-2023, 12:06
Ostatni post: Waldek
  Ograniczenia w ruchu drogowym w związaku z uroczystościami 20 sierpnia Waldek 0 198 15-08-2023, 19:41
Ostatni post: Waldek
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Obchody święta powstania państwa (20 sierpnia) Waldek 0 355 19-08-2022, 22:06
Ostatni post: Waldek
  Bazylika św. Stefana w Budapeszcie Ferenc Kovál 3 1,282 19-11-2021, 20:55
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości