Eger
#1
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze trasy.Jadę do Egeru z Rybnika.Jak dojechać najszybciej.Gdzie najlepiej kupić winiety(gdyż nie zależy mi na omijaniu płatnych dróg).Pobyt tygodniowy.
Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#2
ja bym pojechał tak jak pokazuje najszybsza trasa w google maps: czyli Cieszyn-Żylina-Martin-Zwoleń-Salgotarjan-Eger. W tym przypadku nie są nawet potrzebne żadne winietki, bo i na Słowacji i na Węgrzech poruszasz się po szosach bezpłatnych (poza odcinkiem obok Zvolenia, ale to krótki kawałek, szkoda chyba kasy na te kilkanaście kilometrów ktore można przejechać równoległą drogą). Teoretycznie jest to trasa najszybsza i taka raczej będzie.
Odpowiedz
#3
(15-05-2017, 12:53)Pudelek napisał(a): ja bym pojechał tak jak pokazuje najszybsza trasa w google maps: czyli Cieszyn-Żylina-Martin-Zwoleń-Salgotarjan-Eger. W tym przypadku nie są nawet potrzebne żadne winietki, bo i na Słowacji i na Węgrzech poruszasz się po szosach bezpłatnych (poza odcinkiem obok Zvolenia, ale to krótki kawałek, szkoda chyba kasy na te kilkanaście kilometrów ktore można przejechać równoległą drogą). Teoretycznie jest to trasa najszybsza i taka raczej będzie.

Witam.
Dzięki za szybką odpowiedź.Tylko mam pytanie odnośnie Węgier.Czy na pewno nie wjadę gdzieś na jakiś płatny odcinek?
Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#4
(16-05-2017, 11:40)adam52 napisał(a): ... mam pytanie odnośnie Węgier.
Czy na pewno nie wjadę gdzieś na jakiś płatny odcinek?

Na wszelki wypadek masz poniżej, jak nie wjechać na płatny R1 na Słowacji...
Ominięcie płatnego odcinka R1 - kierunek Budapeszt - pomiędzy miastami Bańska Bystrzyca - Zvolen:
- pierwszy zjazd za stacją benzynową OMV (Kremnicka-Radvan), na górze w lewo przejazd wieduktem nad R1
- drugi zjazd jest do stacji benzynowej AGIP i do TESCO na drogę równoległą do R1 - uwaga na pojazdy jadące z przeciwka - dojechać prosto pod wiadukt, za nim w prawo do góry przejazd nad R1, potem zjazd po głównej na równoległą do autostrady drogę nr.69.
- trzeci-awaryjny zjazd po przejechaniu pod wiaduktem to tylko skręt na serviz Renault/Volvo... dalej przez parking możliwy powrót do centrum Bańskiej-Bystrzycy.
Na Węgrzech, na trasie od granicy Somoskőújfalu - Salgótarján do Egeru nie ma płatnych dróg.
Odpowiedz
#5
Jechałem ta trasą 1 raz w tamtym roku z Ruda Śl.- Mezőkövesd tylko że nie wiem czy trochę się nie pogubiłem bo przed wjazdem do Salgótarján jechałem strasznymi serpentynami ( Kubalonka - Istebna to pikuś ) a na mapie obok jest względnie prosta droga. Coś ... ktoś ... może wie na ten temat lub miał podobnie.
Odpowiedz
#6
(16-05-2017, 13:59)hanek napisał(a): Jechałem ta trasą 1 raz w tamtym roku z Ruda Śl.- Mezőkövesd tylko że nie wiem czy trochę się nie pogubiłem bo przed wjazdem do Salgótarján jechałem strasznymi serpentynami ( Kubalonka - Istebna to pikuś ) a na mapie obok jest względnie prosta droga. Coś ... ktoś ... może wie na ten temat lub miał podobnie.

Trudno na podstawie podanych informacji powiedzieć, ale ...
... jeśli jechałeś od Zvolen`a, BYĆ MOŻE TUTAJ POJECHAŁEŚ PROSTO NA SERPENTYNKI Zdziwiony
Odpowiedz
#7
Sztasek o to mi chodziło [Obrazek: kc4cxaliysae_t.jpg]
to jest pomiędzy Turčianske Teplice a Bańska Bystrzyca
i widzę że bez winiety nie da się tego pominąć aczkolwiek Uśmiech
Odpowiedz
#8
(16-05-2017, 17:14)hanek napisał(a): ... to jest pomiędzy Turčianske Teplice a Bańska Bystrzyca
i widzę że bez winiety nie da się tego pominąć aczkolwiek Uśmiech

To jedna z piękniejszzch tras krajobrazowzch pod Wielką Fatrą...
Tego nie wolno omijać, tym trzeba się cieszyć do zachwytu...Uśmiech
Odpowiedz
#9
- Baco, macie tu piękne widoki!
- Ech, żeby tylko te góry wszystkiego nie zasłaniały!
Odpowiedz
#10
(16-05-2017, 17:14)hanek napisał(a): Sztasek o to mi chodziło [Obrazek: kc4cxaliysae_t.jpg]
to jest pomiędzy Turčianske Teplice a Bańska Bystrzyca
i widzę że bez winiety nie da się tego pominąć aczkolwiek Uśmiech

nie ma potrzeby omijać. Droga jest kręta, ale asfalt w porządku, szerokość też. Mnie trochę brakowało większej ilości miejsc, gdzie możesz na spokojnie stanąć i popatrzeć/pofotgrafować góry, ale i tak warto tam jechać. Więc skoro jechałeś, to przeżyłeś Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,130 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Droga Poprad - Eger stan 4 3,071 28-01-2019, 16:48
Ostatni post: ember
  Trasa Barwinek - Eger - darmowa baranek 6 3,562 17-08-2018, 17:56
Ostatni post: wojti76
  Lublin - Eger chris 25 16,177 02-08-2017, 17:39
Ostatni post: jan ostrzycki
  Trasa Katowice - Eger krupa1krupa1 6 4,959 27-07-2017, 0:13
Ostatni post: Na węgry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości