Eger
#71
artur, w Egerze w sezonie zimowym czynna jest część całoroczna kompleksu basenów. Składa się na nią dwa baseny: basen częściowo zadaszony (część wewnętrzna połączona z częścią zewnętrzną) z wodą podgrzewaną o temperaturze około 30 stopni C oraz basen z wodą termalną o temperaturze około 37 stopni. W basenie zimniejszym są "bulgotki" i wodospad, można też popływać. Gorący basen jest na zewnątrz i posiada daszki przydające się przy silnym słońcu.
W okresie zimowym wejście do kompleksu jest od strony parku. Ważne informacje dla korzystających można znaleźć po polsku przy kasie. Jeśli potrzeba więcej informacji - służę.
Też się tam wybieram koło 20 marca.
Odpowiedz
#72
Flaga węgierska Wideo-przewodnik po Egerze Flaga węgierska

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film.

Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#73
Witam - nowy na forum Oczko
W tym roku chcemy się wybrać do Egeru w dwie rodziny: jedna 2 osoby dorosłe + 2 dzieci (12, 14 lat) oraz druga 2 osoby dorosłe +3 dzieci (2, 5, 11 lat) .
Czy może ktoś polecić sprawdzony nocleg (kwaterę, domek) w tym regionie?
Generalnie, z tego względu, że jedziemy rodzinkami z dziećmi zależy nam na jakiejś posesji z ogródkiem oraz możliwością posiedzenia oraz pobiesiadowania na świeżym powietrzu.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Marcin.
Odpowiedz
#74
Dwa lata temu byłem tu: almafaapartmanhaz.hu
Pokoje dośc małe,ogródek też,ale jest. Dzielnica cichutka, do Doliny Pięknej Pani 7-8 minut spacerkiem,do centrum (baseny) trochę dalej. Miłe małżeństwo właścicieli, zrobili nam gulasz w kociołku Uśmiech. Ceny umiarkowane. Niestety właścicielka poza ojczystym nie włada praktycznie żadnym językiem,ale chęci ma dobre...Polecam .Pozdrawiam
Odpowiedz
#75
(09-04-2014, 10:45)marrom1 napisał(a): (...)
Czy może ktoś polecić sprawdzony nocleg (kwaterę, domek) w tym regionie?
Generalnie, z tego względu, że jedziemy rodzinkami z dziećmi zależy nam na jakiejś posesji z ogródkiem oraz możliwością posiedzenia oraz pobiesiadowania na świeżym powietrzu.

Nie jest to wprost odpowiedź na Twój post, ale jak już kiedyś pisałem rozsądnym rozwiązaniem jest wybranie na bazę noclegową nie samego Egeru, ale okolic. Mam na myśli Mezokovesd, Bogacs lub Cserepfalu. Oczywiście jeśli chcecie ograniczyć się tylko do pobytu w samym Egerze, to lepiej tam wybrać wybrać noclegi, ale są też zalety mojego wariantu:
- w Mezo i Bogacs też są baseny, więc można mieć alternatywę kapieliskową,
- dużo łatwiej niż w Egerze znaleźć posesję z ogródkiem, w Mezo dzielnica Zsory jest typowo letniskowa, w Bogacs jest też dużo domków do wynajęcia, w Cserepfalu trochę mniej, ale dodatkowo wieś cicha, spokojna i tuż przy Górach Bukowych,
- w Bogacs są piwniczki z winem podobnie jak w Egerze,
- ceny domków są niższe niż w Egerze, szczególnie w Bogacs i Cserepfalu nawet sporo niższe,
- przy posiadaniu samochodu dojazd do samego Egeru, to kwestia max.20-30 minut.

Nie podaję konkretnych namiarów, ale w tych trzech miejscowościach jest naprawdę sporo kwater, my nie zawsze rezerwujemy wcześniej i zawsze coś znajdujemy. Przy wyjeździe z dziećmi oczywiście dobrze jest coś zaklepać. Jeśli nie znacie języka można znaleźć coś u p. Alicji na jej stronie też już opisywanej na forum. To Polka mieszkająca w Cserepfalu, więc jest na miejscu.

http://wegrydlapolakow.atw.hu/

PS. Teraz spojrzałem, że są tam też kwatery w Egerze, jednak dominują pokoje w większych budynkach typu kamienice, domy z ogródkiem tylko pojedyncze. Więcej domków w tych trzech miejscowościach.
Odpowiedz
#76
Jeżeli musiałby to być Eger z opcją wszędzie blisko, to polecałbym pensjonacik niby w centrum starówki a jednak na uboczu. Jest to Istvan vendeghaz na ulicy Agyagos. Jest tam, co prawda małe, ale spokoje podwórko z miejscem do posiedzenia i grilowania. Nie będę się rozpisywał - podaję adres strony internetowej http://www.istvanvendeghaz.hu/index.php?lang=pl
Gospodyni, pani Olga, radzi sobie z innymi niż węgierski językami ( na pewno angielski).
Sam korzystam i polecam.
Odpowiedz
#77
Witam wszystkich na forum.
Chciałbym w tym roku wybrać się pierwszy raz na Węgry.
Wybór padł na Eger ze względu na baseny,dobry dojazd,a przede wszystkim na Egri Bikaver. I właśnie ze względu na wino mam pytanie,kiedy w tym roku jest święto wina w Eger?Z tego co znalazłem w necie to jest wrzesień,ale dokładnej daty nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#78
Odpowiedzi szukaj tu:

stronka 1

stronka 2

Tagi: eger bor festival WinoSzeroki uśmiech

Sądzę, że tylko jakiś połamaniec życiowy urządziłby święto wina PO wakacjach. Zdziwiony
Odpowiedz
#79
Dzięki,
jednak lipiec,nie pasuje mi niestety.
Poszukam więc w innych rejonach.
Odpowiedz
#80
W drugim linku masz Tokaj, Badacsony i parę innych imprez w porze zbiorów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,777 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,586 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,623 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,138 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 9,033 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości