Eger
Cen dokładnie nie pamiętam, coś ok. 65 zł. od osoby, dzieci nie wiem, nie jeżdżę już z dzieckiem. Ostatnio byłem 3 lata temu, ale zawsze płaciłem mniej więcej tyle samo. Co do jechania w ciemno to mogę wypowiedzieć się co do Bogácsa, w okresie tzw długiego weekendu bym nie radził. Może to być niemożliwe lub daleko od basenów i w gorszych warunkach. To opinia miejscowego Węgra, fachowca od znajdowania noclegów dla Polaków. Dokładnie brzmiała tak: jak przyjadą to ze dwa miejsca pokaże, ale gwarancji nie daje bo rezerwacji jest dużo. W Egerze nie wiem.
Odpowiedz
Z Fejsbuka:

Michal Gxxxxcz‎ do „Węgierska randka” - Węgry na wyciągnięcie ręki

40 min ·

Witam. Chętnie nawiąże kontakt z osobą dobrze znającą Węgry jeśli chodzi o turystykę rodzinną. Chciałbym porozmawiać o kuchni, atrakcjach, cenach itp. Tak na luzie. Za 2 tygodnie jedziemy w okolice Eger. Pozdrawiam, Michał

Lubię to

Kxxxo Pxxxs

Witam. Na początku lipca byłem w Egerze. Mnie osobiście mocno rozczarował, bo jechałem tam po rekomendacji że ktoś tam jeździł 7 lat z rzędu i był zachwycony... Ja się czułem jak na wczasach w jakimś Wyszkowie, Pułtusku... Małe miasteczko z zamkiem. Starówka ładna. Po 2 dniach chciałem stamtąd wyjechać, niestety kw@terę wykupiliśmy na 5 dni. Dolina Pięknej Pani? Hmmm... Jeśli ktoś lubi cygańskie granie przy stolikach, tanie wino i milion rodaków głośno zachowujących się przy jedzeniu... Termy? Nie moja bajka. Jeśli żar leje się z nieba, ostatnim pomysłem byłoby wchodzić do gorących basenów. Kw@tery w pobliżu Bazyliki? Super, miałem bardzo blisko, jakieś 150m w linii prostej do Bazyliki. Dowiedziałem się o 5:00 rano że to nie był dobry pomysł - dzwony biją co godzinę od 5:00 rano do 24:00. Jeśli jedziesz samochodem w okolice centrum Egeru, weź pod uwagę że jest płatną strefą. Bezpłatny parking jest pod cmentarzem na Kiraly utca - jest już poza strefą płatną. Teraz co do wina - polecam odnaleźć sklep o nazwie Dűlö na Hibay utca 22, niedaleko Istvan Dobo Ter - super wybór, dziewczyna mówiąca dobrym angielskim doradzi co kupić (nie kupować win poniżej 1000ft przede wszystkim, bo to tylko ból głowy nazajutrz a nie przyjemność). Spróbuj wina Leanyka! Rewelacja! Butelka kosztuje około 1800ft, ale za to warto zapłacić. Miłego pobytu!
Odpowiedz
Dla takiego turysty to tylko pięciogwiazdkowy hotel allinclusive gdzieś na zadupiu w ciepłych krajach  Oczko .
Takie narzekanie na fejsie to wynika z chęci pochwalenia się, czy z innych pobudek? Pytam, bo nie znam tych klimatów (fejsowych).
Odpowiedz
Jednak nie każdemu Węgry sie podobają.Kiedyś byłem na placu zabaw z synem a obok mnie dwoch facetów  w wieku koło 40 lat i opowiadało sobie o swoich wojażach po Egipcie Turcji Krecie  a jeden z nich na koniec tej rozmowy mówi a mój szwagier zamiast pojechać na normalne wczaszy to jeździ na te Węgry i siedzi ze strymi dziadkami w tych basenach z borowiną  Uśmiech
Odpowiedz
Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech  I niech takich będzie jak najwięcej, w końcu Węgry wszystkich nie pomieszczą. Jak ktoś z uporem Świadka J. namawia wszystkich znajomych na Węgry, to niech się później nie dziwi, że jego od lat kw@tera w następnym roku już zarezerwowana. Na szczęście są i tacy niezadowoleni, których opinie zniechęcają potencjalnych naśladowców.  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Wino Wino
Odpowiedz
Tak a propos, czy ktoś z bywalców forum będzie w przyszłym tygodniu na Tulipanie?
pzdr.
Odpowiedz
W ten weekend na zamku w Egerze świetna impreza historyczno-rekonstrukcyjna Ostrom 1552.
Byłem już kilka razy, wybiera sie znowu jutro (w sobotę).
Program po węgiersku:
http://www.egrivar.hu/latogatoknak/progr...vigassagok 

Mnóstwo broni czarnoprochowej (w intensywnym użyciu przez cały dzień! pokazy taktyki walki z epoki, imprezy muzyczno-taneczne, średniowieczne atrakcje dla małych dzieci, również dla dzieci zdobywanie tureckiej baterii armat (świetne prowadzenie przedstawienia przez prawdopodobnie zawodowych aktorów, z tym, że oczywiscie po węgiersku, ale moim dzieciom to nie przeszkadzał Uśmiech )  itd. itd.

Polecam!

pzdr.

Edit:
Na YT znalazłem dobry film z Ostromy z ubiegłego roku: https://www.youtube.com/watch?v=T5blOnNWMBw
Odpowiedz
Jak sądzicie, Eger jest dobrym miejscem na 3-4 dniowy sylwestrowy wypad? Jakiej wielkości jest zadaszona część term? Czy to miasteczko żyje zimą czy hibernuje?
Odpowiedz
Węgry zawsze są dobrym miejscem. Jeśli chodzi o termy to pod dachem jest jeden basen i łaźnie tureckie. A Eger jest senny i spokojny. Na sylwestra nie byłem nigdy, ale byłem kilka razy i w grudniu i w styczniu i zbyt wielu turystów nie było.
Odpowiedz
Oczywiście, na ile to pod dachem można nazwać "basenem" Uśmiech
Po prostu taka większa niecka z wodą chyba 120cm głęboką, 36 st. C, woda lecznicza wodorowęglanowa, czy jakoś tak, w każdym razie z tych nieśmierdzących Szeroki uśmiech 
Natomiast łaźnia turecka (osobny budynek, osobny bilet) to już w ogóle miejsca raczej tylko do siedzenia, woda chłodniejsza, radonowa. Z gorących rzeczy to są tam sauny sucha i wilgotna. Z miejsc do popływania to naprzeciw furdo, po drugiej stronie ulicy jest basem miejski, duzy, sportowy, w tym roku uruchomili tam już  drugą sportową nieckę, a ciągle rozbudowuja.
pzdr.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,729 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,435 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,241 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,048 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,986 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości