Eger
(23-08-2020, 14:47)josef.svejk napisał(a): W Egerze bardzo mało ludzi. A jest węgierski długi weekend. O dziwo obsługa w restauracjach stara się o wiele bardziej niż tak patrząc 25 lat nazad. A to proponują darmowa palinkę do degustacji, a to 1 dcl Egri Bikavera z winnicy Demeter, z 2014 (nabrać się nie dam, wtedy taki Egri Bikavera kosztował w Auchan w Miszkolcu coś 800 forintów plus kaucja za butelkę).
Co ciekawe, do sklepu Spar przy Dobo Ter nie wpuszczają bez maseczki. Jeden gość nie miał, i ochroniarz dał mu dwie serwetki (!) i musiał delikwent pod nadzorem cały czas trzymać to coś na twarzy jedna ręka a druga robić zakupy.
 Na początku sierpnia też  były pustki w Eger...
Zarówno na basenach jak i  w "mieście".
Odpowiedz
To bardzo dobrze. W tamtym roku było dziko.
Od jutra, końca sezonu turystycznego na Węgrzech, będzie pusto.
Taka atmosfera po sezonie.
Odpowiedz
(23-08-2020, 21:46)josef.svejk napisał(a): To bardzo dobrze. W tamtym roku było dziko.
Od jutra, końca sezonu turystycznego na Węgrzech, będzie pusto.
Taka atmosfera po sezonie.

Dobrze-niedobrze. Eger zawdzięcza swój rozwój z ostatnich kilkunastu lat, tak jak tam jeżdżę zmieniło się badzo wiele, zawdzięcza pieniążkom przywożonym i zostawianym przez turystów. "Termy" nie da się utrzymać w standardzie takim jaki wypracowali i do którego jesteśmy przyzwyczajeni, mając kilka % dotychczasowego ruchu. Więc najpierw będą zamykać i likwidować do co najdroższe w utrzymaniu, potem reszta zejdzie ze standardem.
A jak kurz już opadnie, np. na dekadę, zostaną swojskie grajdołki a'la późny Janosz Kadar.
Odpowiedz
Witam Uśmiech Mam rezerwację na kilak dni końcem czerwca i zastanawiam się czy uda się w ogole wjechać na Węgry jesli będę zaszczepiona Uśmiech czy wiadomo już coś jak w tym roku będzie wyglądać sezon turystyczny? Rezerwację mogę bezpłatnie odwołać początkiem czerwca. Jutro mój rusza rejestracja mojego rocznika na szczepienie i liczę że uda się szybko to załatwić Oczko
Odpowiedz
"końcem czerwca" musisz być 2 tygodnie po szczepieniu.
Masz szansę jeśli to będzie:
- jednodawkowa szczepionka (J&J)
- dwudawkowa podawana w odstępie 1 miesiąca, ale tak chyba nie robią... Pfizera podają chyba po ok 40 dniach.
Zsumuj sobie - data 1. szczepienia (wtedy od razu podają datę drugiego) + czas do drugiego szczepienia + 2 tygodnie
Marnie to wygląda.
Po 1. szczepieniu wszystko będziesz wiedzieć - pewnie zdążysz odwołać gdyby nie wychodziło.
W ten weekend szczepili J&J wszystkich chętnych.
Odpowiedz
czyli na to wygląda że nie zdażymy, nawet gdybym dziś się zaszczepiła a jest taka możliwość. Chcemy szczepić sie Pfizerem.
Zastanawia mnie jeszcze jednak kwestia związana z małymi dziećmi. Podrózujemy z 2 latkiem, czy takie dziecko bedzie musiało iec wykonany test? czy wjeżdza na teren innego kraju UE bez tego?
Odpowiedz
COVID to nie jest temat tylko Egeru.
Poczytaj wątek Covidowy.
Dzieci do 7/10/12 lat (zależy od kraju) nie mają ograniczeń, tylko rodzice.
Odpowiedz
Dziękuję Oczko
Odpowiedz
Kochani podpowiedzcie jak wyglada sytuacja z parkingami w Egerze. Byłam tam w zeszłym roku pierwszy raz ale mielismy bezpłatny parking przy kwaterze, w tym roku mam opcje fajnego noclegu blisko centrum ale info że płatny przy ulicy. sama nie wiem czy brac cos z parkingiem w cenie czy ten bez parkingu bedzie ok Uśmiech
Odpowiedz
https://www.evatzrt.hu/parkolo-uzemeltet...i-ovezetek
Na pewno to już znalazłaś. Translator coś tam wymęczy.
Parking na posesji dla mnie byłby plusem. 2,5 roku temu byłem na Sylwestrze w Egerze i wprawdzie parkowałem na ulicy, ale w strefie bezpłatnej i spokojnej. A do centrum pojechałem w niedzielę, gdy nie było opłat.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,727 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,429 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,234 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,039 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,984 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości