Egerszalók
#11
Teraz świetnie widać zamysł. Trochę cierpliwościOczko i efekt będzie super.
Odpowiedz
#12
Czy cena podana w pierwszy poście wątku (4900HUF) to cena wejścia do spa, czy na basen? Planuje wybrać się do tej miejscowości, ale nie jak wejście na basen będzie kosztowało 75 zł Oczko

Może ktoś polecić jakiś niedrogi nocleg dla dwóch osób na 3 dni (najlepiej z jakimś aneksem kuchennym i łazienką - które mogą być wspólne)
Odpowiedz
#13
Ta cena obejmowała wejście na kompleks basenów - duże, małe, cieplejsze, zimniejsze, na zewnątrz, w budynku, ale bez żadnych zabiegów.To trzeba zapłacić osobno.
W godzinach popołudniowych są spore zniżki na wejście na basen.
Adres poniżej:
www.salirisresort.hu/pl

Polecam Demjen, jest bardzo blisko od Egerszalok, i kąpielisko w Egerze bo ma swój specyficzny klimat, taki trochę Cesarsko-Królewski Uśmiech.

Noclegi - poniżej umieszczam dwa adresy pensjonatów z Egerszalok gdzie mówią po polsku. Nawet jeśli nie będą mieli wolnych miejsc, na pewno pomogą coś znaleźć. W okolicy jest b. dużo hotelików, pensjonatów, kwater.
annapanzio.com/polska‎
poloniapartman@chello.hu
Odpowiedz
#14
W trakcie tegorocznego pobytu na Węgrzech byłam w Egerszalok. Biała góra robi wrażenie, jest niesamowita. Hotel usytuowany obok jest ogromny i sprawia wrażenie pustego. Koło basenów było parę osób. Rzędy foteli położonych na niewielkim wzniesieniu świeciły pustkami, nikt na nich nie siedział.
[Obrazek: oRWQSSz.jpg]
[Obrazek: ZGoIVhM.jpg]
[Obrazek: lkHi0Yh.jpg]
Poniżej dużego kompleksu basenowego znajduje się mały i tani. Ceny i godziny otwarcia podane na zdjęciu. Na terenie widziałam 3 niewielkie baseny i budkę gastronomiczną. Na ten basen wchodzi się praktycznie z dolnego parkingu.
[Obrazek: DhTV7cK.jpg]
[Obrazek: 1FSuQfM.jpg]
Jeżeli ktoś wybierze się tam, to proponuję, żeby stanąć samochodem właśnie na dolnym parkingu. Z górnego jest dalej. Opłaty parkingowej nie było żadnej, ale nie wiem jak będzie w ścisłym sezonie.
Odpowiedz
#15
Witam,

Na stronie Solaris Resort http://www.egerszalokfurdo.hu/ znalazłem informację że w Egerszalók są 2 kąpieliska:
- Nostalgia http://www.egerszalokfurdo.hu/pl/kapieli...-nostalgia
- lecznicze http://www.egerszalokfurdo.hu/pl/kapieli...i-wellness
Serdecznie proszę osoby które bywały o informację:
1. Które kąpielisko to jest to z obrazka http://www.travelguideline.net/wp-conten...80x435.jpg
2. Samo kąpielisko wygląda na niewielkie, czy jest tam dużo ludzi w sezonie, można sobie znaleźć miejsce wchodząc ok. 12:00?
3. Czy w ogóle jest możliwość wejścia na kąpielisko bez rezerwacji pokoju w hotelu?
4. Czy by dojść do kąpieliska trzeba przejść przez hotel czy jest osobne wejście?
5. Czy jest bezpłatny parking?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Na zdjęciu jest kąpielisko resortu Saliris (nie solaris). Składa się z 17 basen(ik)ów i dużego terenu. W ostatni weekend były wolne leżaki bez przerwy. Wejście jest przez mostek jak do hotelu, ale oczywiście nie trzeba w nim mieszkać. Parkingi są płatne. Kąpiel do 3 godzin kosztuje 3100 Ft, bez limitu czasu 5500. Można wejść do saunarium za dodatkowe 1500 Ft, co 2 godziny są w tej cenie seanse dobrych saunamistrzów. Płatność przy wyjściu.
Odpowiedz
#17
(05-09-2012, 22:02)Marek.p. napisał(a): W samym Egerszaloku jest jeszcze jedno ciekawe miejsce - Saliris Termal Spa - hotel z kompleksem basenów . Normalnie jest dosyć drogo bo 4900 HUF dla dorosłego i 3500 HUF dla dziecka, na cały dzień ( są też bilety rodzinne ) ale w godzinach 17 - 20 jest zniżka: 1500 HUF dorosły i 1000 HUF dziecko, wejście na 2 godziny .
Baseny są wewnątrz i na zewnątrz budynku hotelowego. Szczególnie na zewnątrz jest przyjemnie , dużo ogólnie dostępnych leżaków, b. ładny widok na główna atrakcję Egerszaloku, która jest tuż obok na wzgórzu - białe, wapienne formacje wytrącające się z wody , wypływającej z goracego zródła . To ta woda zasila baseny , najcieplejszy ma temperaturę 35 - 38 stopni.
Są w kompleksie atrakcje dla dzieci , w cenie biletu : "rwąca rzeka" , zjeżdzalnie - ale znacznie mniejsze niż te w Demjen.
Na samych basenach nie zauważyłem baru , restauracji , pewnie były w środku, w hotelu.
Nocowałem rok temu w tym obiekcie i w tym roku również się wybieram.
Hotel jest świetny jak na miejscowe warunki . Zaskoczyła nas b. dobra kuchnia w systemie HB. Jest również fajna siłownia.
Baseny są czynne do 22:00 więc wieczorne kąpiele z widokiem na te podświetlane skały są bardzo relaksujące i przyjemne dla oka.
Restauracje są w strefie pomiędzy hotelem a basenami. Wychodząc z hotelu mija się taką bramkę, która uniemożliwia wejście do hotelu z basenów osobom nie tam nocującym. Ja polecam to miejsce.
Odpowiedz
#18
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki.
Uzbrojony w wiedzę odwiedziłem kąpielisko (bez kwaterowania się w hotelu). Dojazd bez przeszkód, samochód zostawiłem na płatnym (budka przy wjeździe 450Ft/dzień) dużym parkingu GPS N47st 51'15.69" E20st19'49.90". Z parkingu widać hotel więc nie można pomylić kierunku marszu. Trzeba iść drogą ok 200m do betonowego mostku którym wchodzi się do kas. Kas jest dużo ale jak byłem ok.12:30 we wtorek czynna była jedna. Nie sądzę by otwierali więcej bo wizyta na tym kąpielisku jest stosunkowo droga, a na kąpielisku byli raczej bywalcy hotelu (większość w szlafrokach).
Wracając do kas pani kasjerka oczywiście po polsku ani słowa (mimo że na kąpielisku słychać było rodaków więc są tam zapewne częstymi gośćmi) ale to akurat nie dziwi na Węgrzech. Niestety po angielsku też nic. Na szczeście obok miała koleżankę która jej tłumaczyła. W kasie otrzymaliśmy opaski zegarkowe. Z opaską na ręku schodzi się piętro niżej gdzie dla każdej opaski jest szafka otwierana właśnie taką opaską, wśród szafek jest kilka czytników które wyświetlają numer szafki przypisanej do Twojej opaski. Po znalezieniu swojej szafki opaską otwiera się i zamyka zamek (system mniej więcej podobny jak AquaPalace w Hajduszoboszlo z tym że W Hajdu do opasek dzieci nie było szafek). Wokół jest dużo przebieralni. Potem już tylko baseny: część w budynku, część na zewnątrz - przejście albo suchą stopą albo można przepłynąć. Na miejscu dużo normalnych i zdrowotnych basenów z ciepłą lub bardzo ciepłą wodą, zjeżdżalnia dla maluchów i dla większych maluchów (dorośli też mogą zjeżdzać) oraz 2 podesty do skoków z ok. 2 oraz 3 metrów (głębokie dno, więc nawet skacząc na główkę nie trzeba się obawiać utraty zdrowia). Ogólnie wszystko OK, cieszy mało ludzi, dużo ciepłych basenów i ładny widok. W środku jest też restauracja w której kupuje się na opaskę (chyba nie można za gotówkę). Po zakończeniu wizyty, przy wyjściu zwraca się opaskę i płaci za wizytę. Ogólnie miejsce warte polecenia, nie ma tłoku, trochę drogo.
Jeśli nie będzie Wam odpowiadać to kilka kilometrów dalej jest Demjen, też bardzo urokliwe miejsce, tańsze ale znacznie bardziej oblegane. Słyszałem że w zeszłym roku było modernizowane ale nie miałem okazji sprawdzić.
Odpowiedz
#19
Witam,
Właśnie już tydzień w Egerszaloku mija. Dla chcących skorzystać z term za mniejsze pieniądze proponuję wejście na baseny po godz. 17 w tygodniu i niedziele. Baseny czynne do 19 30, kasy do 20 00. W soboty promocji nie ma. Bilet dla dorosłego 1500ft, dla dziecka 1000ft. Po 17 również parking jest bezpłatny. Mnie się podoba, ale cały dzień bym tam nie wytrzymała. Możliwość rozłożenia się wyłącznie na leżakach, więc dla "koczujących" na słoneczku nieodpowiednie. Wszystko byłoby super, tylko ja się zastanawiam gdzie te zapowiadane przez Sztaska wielkie upały. Szczerze mówiąc, załamana jestem, bo już wszystko zwiedziliśmy co było pod dachami, codziennie leje i ogólnie można powiedzieć ZIMNO jest. Więc to chyba mój pierwszy i ostatni pobyt w tym kraju.
Odpowiedz
#20
(31-07-2015, 8:43)dośka napisał(a): Witam,
Właśnie już tydzień w Egerszaloku mija. Dla chcących skorzystać z term za mniejsze pieniądze proponuję wejście na baseny po godz. 17 w tygodniu i niedziele. Baseny czynne do 19 30, kasy do 20 00. W soboty promocji nie ma. Bilet dla dorosłego 1500ft, dla dziecka 1000ft. Po 17 również parking jest bezpłatny. Mnie się podoba, ale cały dzień bym tam nie wytrzymała. Możliwość rozłożenia się wyłącznie na leżakach, więc dla "koczujących" na słoneczku nieodpowiednie. Wszystko byłoby super, tylko ja się zastanawiam gdzie te zapowiadane przez Sztaska wielkie upały. Szczerze mówiąc, załamana jestem, bo już wszystko zwiedziliśmy co było pod dachami, codziennie leje i ogólnie można powiedzieć ZIMNO jest. Więc to chyba mój pierwszy i ostatni pobyt w tym kraju.

na południu Węgier do wczoraj było dobrze ... dzisiaj jest tylko 22 i nareszcie pada Uśmiech
POGODA_HU
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,238 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości