Ferenc Puskas Stadion i sportowe pamiątki
#1
Witajcie.

Po Nowym Roku wybieram się na kilka dni do Budapesztu. Jako, że jestem miłośnikiem futbolu to chciałem podczas wizyty w MSP (obrazy też mnie rajcują) odwiedzić również Stadion im. Ferenca Puskasa. Niestety nie znam węgierskiego, a strona w języku angielskim informuje jedynie o działalności centrum sportu i ani tam na moje oko słowa o ewentualnej możliwości wejścia na trybuny.

Czy Państwo wiedzą cokolwiek o "stadion tourze" i mogliby pomóc?

A jeśliby znalazł się ktoś w sprawie biegły to proszę o informację odnośnie sklepów z gadżetami, gdyż z wycieczek zwykłem przywozić pamiątkowe kubki lokalnych klubów i chciałbym kolekcję poszerzyć Uśmiech

z góry dziękuję!
Odpowiedz
#2
Z tego, co zdołałam się zorientować z netu, to nie można zwiedzać stadionu indywidualnie. Jest on tylko dostępny na zwiedzanie np. w Noc Muzeów. Obok stadionu jest Sportmúzem , gdzie pewnie będziesz sobie mógł kupić jakieś pamiątki sportowe.
Odpowiedz
#3
Przy stadionie Ferencvárosu jest też sklep kibica ze sporym asortymentem. Nie wiem tylko, czy czasem nie rozpoczął się tam już planowany od jakiegoś czasu remont. Ktoś ma informacje może?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Możesz sobie również obejrzeć pomnik Ferenca Puskása w Óbudzie.

[Obrazek: 21oatua.jpg]
Odpowiedz
#5
Witam

Niewiem czy sie nie spoznilem z odpowiedzia ale ktos napisal ze przy stadionie Ferencvarosu jest dobrze zaopatrzony sklepik klubowy . Otoz ten sklepik nie dziala obecnie ze wzgledu na to ze obecnie trwa budowa nowego stadionu dla Ferencvarosu i obecnie Fradi graja swoje mecze na Ferenc Puskas Stadion ale Budapeszt to nie tylko Ferencvaros . Jest tez Ujpest - nawet starszy od \Ferencvarosu (Ferencvaros 1899 a Ujpest 1895) Na stadionie jest cos w rodzaju sali pamieci (glownie poswiecona legendzie Ujpestu Ferenc Susza ktory tez jest patronem stadionu) tylko trzeba wejsc do sklepiku i poprosic pana ktory tam siedzi o wpuszczenie ,
Jesli kolega upiera sie jednak na zwiedzenie czy zobaczenie czegos co dotyczy Ferenca Puskasa to polecam tez skierowanie swoich krokow do Szent Istvan Bazzilika znajduje sie tam grob tego pilkarza ktory mozna zobaczyc tylko trzeba poprosic o wpuszczenie panow w takich nie wiem jak to nazwac plachtach narzutach Uśmiech
Odpowiedz
#6
(01-01-2014, 20:54)radek napisał(a): ...polecam tez skierowanie swoich krokow do Szent Istvan Bazilika znajduje sie tam grob tego pilkarza ktory mozna zobaczyc tylko trzeba poprosic o wpuszczenie...
[Obrazek: 20pugcn.jpg]
Odpowiedz
#7
Sztasek nie psuj chlopakowi zabawy bo teraz jak widzial fotke niekoniecznie bedzie chcial tam pojsc ...
Odpowiedz
#8
(01-01-2014, 21:54)radek napisał(a): Sztasek nie psuj chlopakowi zabawy bo teraz jak widzial fotke niekoniecznie bedzie chcial tam pojsc ...
Ta fotka to tylko krop... to tak dla zachęty - jest sporo do zaliczenia w bazylice, oj warto !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bary sportowe w Budapeszcie Kamjon 28 21,363 10-12-2020, 16:28
Ostatni post: Pudelek
  Pamiątki w Budapeszcie Kamjon 2 4,965 28-11-2012, 8:53
Ostatni post: Ribizli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości