Gdzie na kawę (obiad) w podróży?
#11
a pamietaszmoze nazwe lub blizsza lokalizacje tej kafejki w Nagyoroszi?
Odpowiedz
#12
Nie pamiętam nazwy, ale łatwo trafić. Nagyoroszi leży w niecce. Do wsi się zjeżdża. Jadąc od słowackiej granicy musisz przejechać prawie do końca wsi, droga będzie prowadzić lekko pod górkę. Kawiarenka jest po lewej stronie, tak na ukos przed przystankiem autobusowym i przystankiem kolejowym - te są po prawej.
Znalazłem na google >>> TUTAJ
Odpowiedz
#13
Dzieki wielkie ,w niedziele ruszamy wiec na kawke napewno tam wstąpimy
Odpowiedz
#14
(31-07-2018, 11:52)grzesiuuuu9 napisał(a): Dzieki wielkie ,w niedziele ruszamy wiec na kawke napewno tam wstąpimy

W Nadyoroszi, to tylko wypić kawę i pojechać dalej. Jeśli masz na myśli krótki odpoczynek to odpuść tą wiejską kefejkę.  ! 
Prawdę mówiąc, to od granicy Sahy-Parassapuszta przy drodze nr.2 nie ma miejsc na normalny odpoczynek. 
Aby naprawdę odpocząć od jazdy i odrobinkę zregenerować siły należy zjechać z drogi nr.2 na 48 kilometrze i podjechać ok. 5 kilometrów drogą nr.12 do miejscowości Verőce. 
Gdy po lewej stronie drogi zobaczysz Dunaj, to będzie znak aby zacząć szukać knajpki z miejscem na parking.   Uśmiech
Odpowiedz
#15
Przepraszam że się powtarzam , ale wracając z Węgier do ojczystego kraju tą popularną traską Sarospatak - Barwinek
po wjechaniu na Słowację mijamy pierwszą wioskę i po prawej stronie jest motorest Koliba o którym pisałem na początku wątku.
Po raz kolejny byłem zadowolony bo jest łatwość komunikacji i łatwość płacenia ( kartą) co nie obliguje nas do posiadania drobnych euro na kawę.
Wygląda to na nachalną reklamę , ale cóż , najwyżej mnie zbanują.
Odpowiedz
#16
Jadąc, zwracam uwagę na ten Motorest, ale nie miałem okazji zatrzymać się. Faktycznie, wygląda zachęcająco.
Odpowiedz
#17
Też zawsze spoglądam w tamtą stronę. A jak cenowo ?
Odpowiedz
#18
ceny takie normalne ; w przeliczeniu kawa ok 5 zł , polewka (zupa) do 10 zł a drugie ok 20 zł i to wszystko za normalne jedzenie ( w odróżnieniu od tego basenkowego)
Odpowiedz
#19
Hm … ja to mam pytanie o śniadanie. Ktoś , coś jakaś fajna miejscówka na śniadanie na trasie Rużomberg -Preszów. Pierwszy raz pojadę tą trasą. Na poprzedniej trasie zatrzymywaliśmy się Motorest "U Gáboríkov" w Kriváň 361, dobre swojskie jedzonko dużo miejscowych się tam stołuje co dla mnie jest wyznacznikiem jakości. https://www.ugaborikov.sk/kontakt/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,364 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,125 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości