Gdzie zjeść smacznie i tanio?
#91
Na pewno polecany tu na forum Frici Papa
http://www.fricipapa.hu/
Byliśmy, jedliśmy i potwierdzamy że tanio i dobrzeOczko
Odpowiedz
#92
Też byliśmy w Frici Papa. Świetna lokalizacja - blisko do Opery lub Oktogonu.
Jedzenie bardzo smaczne, lampka wina ok.2 zł., gundel mógłby mieć więcej nadzienia orzechowego ale za to pływał w czekoladzie. Trochę stresujące wymienianie przy kasie zjedzonych potraw Uśmiech.
Odpowiedz
#93
(02-02-2012, 21:02)Ovidiu napisał(a): Polecam restaurację Fakanál, ich strona: http://www.fakanaletterem.hu/
Jedzenie pyszne, no i tradycyjne węgierskie. Może nie jest jakoś szczególnie tania, ale naprawdę warto, można się porządnie i smacznie najeść, a i atmosfera fajna.

no tania to ona wybitnie nie jest, trafiliśmy tam z mężem późnym popołudniem i już strasznie głodni więc nie szukaliśmy niczego innego, ale więcej tam nie wróciliśmy. Zamówiliśmy 2 x gulasz z ryżem i zapłaciliśmy ok 6000 Ft (napoje sobie odpuściliśmy). Niemniej jednak nie można się przyczepić do smaku, bo gulasz był dobry.
Przez następne dni stołowaliśmy się u wywoływanego już tutaj wiele razy Frici Papa i możemy szczerze polecić. Tak jak było wspomniane można poprosić o menu w języku polskim, są też dostępne codziennie inne "dania dnia" w super cenach (tu menu tylko po węgiersku lub angielsku) (dla porównania za obiad dla 2 osób płaciliśmy ok 2000 Ft wliczając w to napoje i czasami nawet deser Oczko ))
Odpowiedz
#94
Przejrzałem w miarę temat i wiem już gdzie będę się stołował ale chciałbym żebyście jeszcze napisali gdzie jedliście dobrego langosza. Wyczytałem że coraz trudniej dostać to danie w Budapeszcie i nie znalazłem informacji gdzie poza halą targową można jeszcze takiego dostać :-)
Odpowiedz
#95
(03-07-2014, 13:35)alko napisał(a): ... nie znalazłem informacji gdzie poza halą targową można jeszcze takiego dostać

Słabo szukałeś Szeroki uśmiech

Plus moje ulubione:
- na minitargu przy Hunyadi ter.
- przy Blaha Luiza ter od strony Somogyi ut.
- przed halą na Lehel ter /ten już opisany we wskazanym wątku/.

Smacznego Uśmiech
Odpowiedz
#96
(03-07-2014, 16:39)Komarek napisał(a):
(03-07-2014, 13:35)alko napisał(a): ... nie znalazłem informacji gdzie poza halą targową można jeszcze takiego dostać

Słabo szukałeś Szeroki uśmiech

Plus moje ulubione:
- na minitargu przy Hunyadi ter.
- przy Blaha Luiza ter od strony Somogyi ut.
- przed halą na Lehel ter /ten już opisany we wskazanym wątku/.

Smacznego Uśmiech
Dzięki ! Właśnie o coś takiego mi chodziło, parę sprawdzonych punktów z lanoszami od kogoś kto dobrze zna Budapeszt Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#97
Witam a jak wygląda płatnoś kartą w restauracjach, czy posiadanie terminalu jest powszechne
W Budapeszcie będe tylko jeden dzień więc wymiana walut na forinta mi się nie kalkuluje
Odpowiedz
#98
Wydaje mi się, że napiwek i tak wypada dać w gotówce.
PS. Możliwość zapłaty kartami sygnalizują naklejki, warto się też wcześniej upewnić.
Odpowiedz
#99
I warto sprawdzić czy już nie dorzucili 10% 'service' do rachunkuOczko

ps. we Frici jest do kitu bo nie płaci się kelnerowi a na dole.
Raz siedział obok osoby kasującej więc dałem mu napiwek bezpośrednio, nie wiem czy tak wypada no ale stało sięOczko
Odpowiedz
Świeże info sprzed dwóch dni. Polecana Frici Papa i Kadar Etkezde jest zamknięta, jadłem w polecanej Drum Cafe i w sumie polecam. Ceny jak na Budapeszt dobre, z tym że langosze mi u nich nie smakowały (dość tłusta i zbyt wysmażona) a reszta była okej.

(03-07-2014, 16:39)Komarek napisał(a):
(03-07-2014, 13:35)alko napisał(a): ... nie znalazłem informacji gdzie poza halą targową można jeszcze takiego dostać

Słabo szukałeś Szeroki uśmiech

Plus moje ulubione:
- na minitargu przy Hunyadi ter.
- przy Blaha Luiza ter od strony Somogyi ut.
- przed halą na Lehel ter /ten już opisany we wskazanym wątku/.

Smacznego Uśmiech

Z tych 3 co polecałeś miałem okazje jeść langosze przy Blaha Luiza i były bardzo dobre. Biją na głowę te robioną pod turystów w Drum Cafe czy w hali targowej (tam nie jadłem ale słyszałem opinie że kiepska).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,417 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,678 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa
  Gdzie zostawić auto w Budapeszcie? xamriks 2 5,534 02-04-2014, 22:46
Ostatni post: andrasz
  Gdzie zjem lángosa w Budapeszcie? fvg 8 14,002 15-11-2013, 18:22
Ostatni post: Ranyjulek
  Hostel w centrum - gdzie zaparkuję swoje auto? jacek666b 4 5,028 22-07-2013, 17:38
Ostatni post: jacek666b



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości