Gdzie zjeść smacznie i tanio?
#11
Krzysztof Varga w "Gulaszu z turula" pisze o specjale hurka z musztardą i korniszonem, czyli o węgierskiej kaszance najlepszej jego zdaniem "(...) w sklepie mięsnym na rogu Moszkva ter i Dekan utca w Budapeszcie."
Odpowiedz
#12
Zaraz obok (na tej samej ulicy) znajduje się też restauracja Szent Jupát. Gorąco polecam. Prawdziwa węgierska kuchnia i dosyć rozsądne ceny. A, no i duże porcje Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
Miejsc godne polecenia, a odkryte zza szyby Ikarusa 280 w drodze z Kocsis Szálló pod dworzec Keleti:
Aréna Corner Cseh Étterem és Söröző, przy Bartók Béla út 76 (róg z Fadrusz utca). Codziennie inne danie dnia (Heti Menü), na szybie wywieszony spis menu na cały najbliższy tydzień. W tygodniu zupa + drugie danie + deser za 890HUF, w weekendy za 990HUF. Dwukrotnie miałem przyjemność się tam stołować, trafiałem raczej na kuchnię węgierską. Porcje dość duże i bardzo smaczne. Obsługa angielskojęzyczna i przy tym bardzo sympatyczna.
Odpowiedz
#14
A dokąd polecacie wybrać się na hortobágyi palacsinta? To chyba moja ulubiona węgierska potrwa. Jestem ciekawy, gdzie najlepiej podają ten przysmak Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
Znalazłam taką listę 10 najlepszych budapesztańskich stołówek/barów.

[Obrazek: 33a3vav.jpg]
Odpowiedz
#16
Dziś nie będzie kuchni węgierskiej, a włoska. Ma ona liczne grono zwolenników. Także na Węgrzech. Chciałbym polecić Wam włoską restaurację, która znajduje się na skrzyżowaniu ulic Alkotás utca i Márvány utca (mapka). Chodzi mianowicie o:

DA LELLO
Ristorante & Pizzeria

dalello.hu

Pizze wypiekane są tutaj w piecu opalanym drewnem, co nadaje im niesamowitego smaku. Średni koszt pizzy to ok. 22 zł.

[Obrazek: s49ez9.png]
Choć z zewnątrz restauracja nie zachwyca...

[Obrazek: 30lea89.jpg]
...to w środku prezentuje się już znacznie lepiej.

Najlepszą rekomendacją niech będzie to, że często goszczą tam Włosi. Smacznego! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Na liście opublikowanej przez julkę znajduje się między innymi Frici Papa kifőzdéje. Postanowiłem opisać pokrótce to miejsce, gdyż zdecydowania na to zasługuje. Frici Papa mieści się przy ulicy Király, opodal jej skrzyżowania z Nagykörút'em (mapka).

Lokal poznacie z zewnątrz po charakterystycznym szyldzie:

[Obrazek: dx1wuq.png]

Wewnątrz natomiast na pewną rzucą Wam się w oczy kraciaste obrusy:

[Obrazek: ei8qky.jpg]

Frici Papa serwuje tradycyjne dania węgierskie. Smakują doprawdy wybornie i nie sieją spustoszenia w naszych kieszeniach. Jako że restauracja została opisana w licznych przewodnikach, można się tam natknąć na turystów z przeróżnych krajów. Na szczęście dominują miejscowi.

Restauracja ta w przeciwieństwie do jej podobnych czynna jest aż do 23. (kuchnia do 22., jeśli dobrze pamiętam).

Kilka potraw z Frici uchwyconych na zdjęciach znalezionych w sieci:

[Obrazek: 2rnjuc7.jpg]

[Obrazek: 4loopz.jpg]

[Obrazek: 2nbulp3.jpg]

[Obrazek: 23sdi5t.jpg]

Moja rekomendacja to:

Flaga węgierska Vörösboros marhapörkölt galuskával, czyli gulasz w czerwonym winie z goluszkami. A do tego lemoniada! Uśmiech

Kompletne menu Frici Papa do wglądu tutaj.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#18
(24-02-2013, 23:31)julka napisał(a): Znalazłam taką listę 10 najlepszych budapesztańskich stołówek/barów.

[Obrazek: 33a3vav.jpg]
Witam fajnie że znalazłaś taka listę ,będąc na Węgrzech chętnie z tego skorzystam a nie rzuciła ci się na oczy listy z innych regionów wybieramy się na majówkę w okolice Cserkeszolo[na południu baseny termalne] i chcielibyśmy w tamtej okolicy zasmakować regionalnych potraw .
pozdrawiam.
Piotr
Odpowiedz
#19
Goraco polecam coś znakomitego
http://www.steak.hu/
Odpowiedz
#20
(10-03-2013, 13:44)piotr666 napisał(a): ...a nie rzuciła ci się na oczy listy z innych regionów wybieramy się na majówkę w okolice Cserkeszolo[na południu baseny termalne]...

Będę miałam na uwadze, ale to wszystko trochę kwestia przypadku.Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,317 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,456 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa
  Gdzie zostawić auto w Budapeszcie? xamriks 2 5,483 02-04-2014, 22:46
Ostatni post: andrasz
  Gdzie zjem lángosa w Budapeszcie? fvg 8 13,918 15-11-2013, 18:22
Ostatni post: Ranyjulek
  Hostel w centrum - gdzie zaparkuję swoje auto? jacek666b 4 4,977 22-07-2013, 17:38
Ostatni post: jacek666b



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości