Hajdúszoboszló
#11
(11-03-2013, 19:33)wojti76 napisał(a): Witam jeśli chodzi o wycieczki rowerowe to nie pomogę nigdy nie jezdziłem rowerem po okolicy ale proponuje wybrać sie do Parku Narodowego Hartobagy, ziwedzic tez Deberczyn ,przez miejscowe biuro Thermal Tourist oraganizowane są jednodniowe wycieczki do Budapesztu, Egeru godne polecenia jes ZOO w Nyiregyhaza http://www.sostozoo.hu/ oddalone jest 75km od Hajduszoboszlo .Obiady jemy na kąpielisku jest tam wiele barów i każdy znajdzie coś dla siebie ceny są bardzo przystępne zestawy obiadowe zaczynają się juz od 900ft,Wieczorami jeśli ktoś lubi potańczyć nie daleko głównego wejścia na kąpielisko jest duży namiot gdzie organizowane są dancingi przy żywej muzyce przed namiotem jest dużo punktów gastronomicznych gdzie można smacznie zjeść a jeśli ktoś lubi bardziej kameralnie to jest wiele restauracji gdzie można zjeść kolację i napić się wina.Można tez polatać szybowcem pojezdzic ciuchcią po mieście posłuchać Indiańskiego zespołu który gra co wieczór na deptaku, czasami są nawet dwa często odbywają się różne koncerty na basenie lub wybory miss ogólnie mówiąc jest wiele atrakcji w tym mieście wiec nudzić się raczej nie można

dokładnie, tam jest wszystko, nic tylko jechać!SerceSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#12
W takim razie wyjeżdżam na wrześniowe wakacje do Hajduszoboszló. Teraz już się nie obawiam, że za bardzo rozmięknę w tych basenach. Na pewno wybiorę się do Rumunii, a ZOO też jest całkiem zachęcające. Debrecen znam tylko pobieżnie, więc pewnie pozwiedzam go bardziej szczegółowo. Bardzo dziękuję za tak dokładne propozycje i pozdrawiam wszystkich. Hej !
Odpowiedz
#13
WItam. Byłem parę razy w HB ale jeszcze nigdy w Rumunii? Czy można tam coć ciekawego zobaczyć lub spędzić czas? Proszę tych co tam byli o jakieś wskazówki, oczywiście wyjazd z Hajduszoboszlo. DziękujęOczko.

W tym roku wybieramy się w zależności od pogody koniec lipca / początek sierpnia. Jedziemy 2+2 w ciemno, jak co roku. Jeśli ktoś ma chęć jechać i pasuje termin to razem będzie raźniej.
Witam. Jedziemy 2+2 do HB, jak co roku w ciemno. Jeśli jest ktoś chętny do wspólnej jazdy to zapraszam. Jeżdżę zawsze na noc, z Rybnika - Cadca - Martin - Rimavska Sobota - Miskolc - autostrada, w HB przeważnie 8-9 rano. Może jakieś pomysły jak urozmaicić pobyt w HB, wyjazd Rumunia, ZOO, Nyiregyhazi allatpark lub Legojatekgyarto, Budapeszt..... - mam zaznaczone w navi ale jeszcze tam nie byłem. Może w grupie byłoby raźniej?Oczko. Kiedyś jechaliśmy w dwa auta cb radia i naprawdę droga ubywała b szybko.
Odpowiedz
#14
(13-07-2013, 10:10)zenek06 napisał(a): Byłem parę razy w HB ale jeszcze nigdy w Rumunii? Czy można tam coć ciekawego zobaczyć lub spędzić[color czas? Proszę tych co tam byli o jakieś wskazówki, oczywiście wyjazd z Hajduszoboszlo. DziękujęOczko.

Zajrzyj tutaj. Na dole posta są zdjęcia z rumuńskich kąpielisk termalnych w pobliżu granicy węgierskiej.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
Dziękuję. Czy w Rumunii płaci się też euro czy trzeba wymienić? a jak z kartami płatniczymi/kredytowymi? Tyle razy byłem w HB to teraz chcę zrobić sobie wypad na Rumunię.
Odpowiedz
#16
Ja nie używam euro, tylko kart, i w Rumunii bez problemów korzystałem z bankomatów UniCredit (lista na stronce ichniejszej centrali) i płaciłem w supermarketach czy większych sklepach oraz na stacjach benzynowych. W restauracjach karty nigdzie nie są mile widziane - wiadomo, z napiwku nici.
Odpowiedz
#17
(14-07-2013, 11:54)eplus napisał(a): (...) W restauracjach karty nigdzie nie są mile widziane - wiadomo, z napiwku nici.

Nie ma problemu z napiwkiem tylko z tym czy szanowny właściciel jest elegancki i odda go zespołowi. Zawsze możesz przekazać większą kwotę niż wynosi rachunek.
Odpowiedz
#18
Lepszy sposób, który stosuję, to płacę kartą wg rachunku, a 10% dodaję w gotówce na talerzyk. Nie martwię się, czy pracodawca jest elegancki i nie muszę nosić w kieszeni dużych kwot - a tylko 10%. Oczywiście, jeśli lokal w ogóle akceptuje karty.
Odpowiedz
#19
No i jeśli obsługa rzeczywiście zasłuży na ten napiwek Oczko A poza tym ja tez tak zazwyczaj robię Uśmiech
Odpowiedz
#20
Witam
Za dwa tygodnie jadę z dzieckiem do Hajduszo. Bardzo prosze o informację jak wygląda sytuacja z leżakami przy plazy oraz parasolami. Czy duże jest oblężenie i trzeba wstać skoro świt, żeby wykupić leżaki przy samym brzegu i czy parasole sa dodatkowo płatne i czy jest problem, zeby je dodatkowo wykupić?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,302 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,645 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 166,781 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,647 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości