Hajdúszoboszló
#1
Czołem!

Pomyślałem, że to się nie godzi, żeby nie było na forum wzmianki o miejscu, do którego Polacy jeżdżą chyba najliczniej - Hajdúszoboszló. W najbliższym czasie planuję zebrać i umieścić na forum najważniejsze informacje na temat tamtejszych basenów i samego miasteczka. Tymczasem chciałbym zapytać, czy ktoś z Was tam był? Jak wrażenia? Jak Wy widzicie Hajdúszoboszló?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Wody lecznicze - Gyógyfürdő

[Obrazek: 288z3at.jpg]

Baseny z termalnymi źródłami w Hajdúszoboszló otworzono 26. lipca 1927 roku.



Adres:

Gyógyfürdő Hajdúszoboszló
Szent István Park 1-3.
4200 Hajdúszoboszló

Godziny otwarcia:

07.00 – 19.00 (przez cały rok)

Ceny biletów w forintach:

- normalny: 1800 (po godz. 16.00: 1300),
- ulgowy: 1500 (po godz. 16.00: 1200),
- dzienny (uprawnia do dwukrotnego wstępu): 2500,
- dzienny ulgowy: 1900,
- "kąpiel w wannie": 1800,
- ulgowa "kąpiel w wannie" (Uśmiech): 1500.
- karnet (7 dni): 10800,
- ulgowy karnet: 9000.

Oferowane usługi:

- sauna,
- solarium,
- gimnastyka w wodzie,
- jacuzzi,
- itd.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Jeden z ciekawych wpisów z naszej facebookowej strony:

Cytat:Witam byłem dwa razy w Hajduszoboszlo i dwa razy na majówce było super wieczorem wychodziliśmy na potańcówkę, na głównym pasażu tego miasteczka obok basenów jest deptak i tam w kilku restauracjach są wieczorki taneczne z muzyką na żywo całkiem sympatycznie ,w ogóle jest tam fajnie jest/było dość tanio dobra kuchnia coś co Polacy lubią ostry gulasz czy flaczki no i langosz -trzeba spróbować,miło wspominamy każdy tydzień pobytu w Hajduszoboszlo oczywiście każdy znajdzie dziurę w całym ale trzeba szukać pozytywów w życiu i wtedy nie przeszkadzają drobne niedociągnięcia-osobiście polecam.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Do Hajdúszoboszló jeszcze nie dotarłem, a chyba wypada, bo to ponoć mekka polskich turystów Uśmiech Uśmiech

czy to prawda, ze większość Węgrów mówi tam po polsku?
Odpowiedz
#5
Nie wiem, czy większość - ale z pewnością bardzo wielu... także napisy informacyjne w obiektach w języku polskim nie należą do rzadkości... co zaś tyczy się basenów termalnych: duży kompleks z wydzielonym "parkiem rozrywki" czyli wszelakimi zjeżdżalniami... basen ze sztucznymi falami w części ogólnodostępnej... bary, kawiarnie i restauracje, pyszne żarełko i miła atmosfera... dla mnie jednak zbyt wielki gwar i ruch.

Tyle pamiętam, ostatni raz byłem tam ze 3-4 lata temu.
Odpowiedz
#6
Hajduszoboszlo jest moim ulubionym kurortem Węgierskim jezdze tam od 15 lat przez ten czas wiele się tam zmieniło ciągle powstają nowe hotele restauracje same kąpielisko tez sie zmieniło 3 lata temu oddano Aqua-Palace piękny obiekt wszystko pod dachem wiec nawet jak się trafi kiepska pogoda to jest gdzie spędzić dzionek ale nawet jesli dopisze pogoda i tak proponuje jeden dzień tam spędzić. Jelsli chodzi o mówienie po Polsku to zdarzają sie Węgrzy co znaja nasz język ale napewno nie jest to wiekszosc mieszkanców tego miasta,natomiast Polskie napisy na kąpielisku, czy jadłospis w restauracji to norma, nawet komunikaty na basenach są podawane w naszym języku.Ale jeśli ktoś nie lubi tłumów ludzi niech wybierze sobie miesiąc maj pierwszą połowę czerwca lub wrzesień bo w lipcu i sierpniu jest tam naprawdę tłoczno.Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana wszędzie pokoje do wynajęcia hotele pensjonaty wiec nawet bez rezerwacji nocleg się znajdzie,dodam ze ja na te kilkanaście razy co tam byłem tylko raz rezerwowałem kwaterę a tak to zawsze jechałem w ciemno ceny noclegów tez nie sa wygórowane,w tamtym roku byłem kilka dni w Mezőkövesd i kilka w Hajduszoboszlo to w Hajduszoboszli mniej zapłaciłem za nocleg taka samy sytuacja byla z Egerem tam tez nocleg okazał się droższy.Ale najlepiej pojechac i samemu przekonac się jak tam jest.
Odpowiedz
#7
wojti76, to może jako weteran Hajdúszoboszló napiszesz nam, gdzie warto wybrać się na obiad, co zobaczyć, jak już znudzi nam się kąpanie, itp.? Uśmiech Myślę, że przez piętnaście lat zebrałeś dużo doświadczenia w temacie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
No właśnie Wojti76, Co tam można robić poza taplaniem się w wodzie ? Może jakieś rowerowe przejażdżki po okolicy ? Może znasz jakieś ciekawe miejsca niedaleko Hajduszoboszlo, gdze można dojechać rowerem ?
Odpowiedz
#9
(11-03-2013, 13:09)Diaba napisał(a): No właśnie Wojti76, Co tam można robić poza taplaniem się w wodzie ? Może jakieś rowerowe przejażdżki po okolicy ? Może znasz jakieś ciekawe miejsca niedaleko Hajduszoboszlo, gdze można dojechać rowerem ?
Witam
Z tamtych okolic jest niedaleko do Hortobagy, Debreczyna, Rumunii.
Na puszcie są fajne wycieczki wozami konnymi. Pokazy jeźdźców - warto zwrócić na siodła, które tylko leżą na końskim grzbiecie.Wozy ciągnione przez szare bydło.Hodowle koni, osłów, mangalic i owiec racska.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Witam jeśli chodzi o wycieczki rowerowe to nie pomogę nigdy nie jezdziłem rowerem po okolicy ale proponuje wybrać sie do Parku Narodowego Hartobagy, ziwedzic tez Deberczyn ,przez miejscowe biuro Thermal Tourist oraganizowane są jednodniowe wycieczki do Budapesztu, Egeru godne polecenia jes ZOO w Nyiregyhaza http://www.sostozoo.hu/ oddalone jest 75km od Hajduszoboszlo .Obiady jemy na kąpielisku jest tam wiele barów i każdy znajdzie coś dla siebie ceny są bardzo przystępne zestawy obiadowe zaczynają się juz od 900ft,Wieczorami jeśli ktoś lubi potańczyć nie daleko głównego wejścia na kąpielisko jest duży namiot gdzie organizowane są dancingi przy żywej muzyce przed namiotem jest dużo punktów gastronomicznych gdzie można smacznie zjeść a jeśli ktoś lubi bardziej kameralnie to jest wiele restauracji gdzie można zjeść kolację i napić się wina.Można tez polatać szybowcem pojezdzic ciuchcią po mieście posłuchać Indiańskiego zespołu który gra co wieczór na deptaku, czasami są nawet dwa często odbywają się różne koncerty na basenie lub wybory miss ogólnie mówiąc jest wiele atrakcji w tym mieście wiec nudzić się raczej nie można
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,300 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,645 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 166,771 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,647 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości