Hajdúszoboszló
(08-07-2014, 21:52)gregx123 napisał(a): Witam jestem tu nowy i chciałem zapytać ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć gdzie można zaparkować koło basenów w Hajduszo jak ktoś przyjedzie z innego miasta na jeden dzień i czy jest jakiś parking bezpłatny czy za wszystko trzeba płacić
Odpowiedz
My wchodzimy z 'tyłu' basenu (uff) od ulicy Lovas, tam jest parking wzdłuż basenu, spytam jutro czy jest płatny.
Odpowiedz
Płacić prawie 40 zł za winietkę nie chcemy bo się nie opłaca, nie dość, że jedziemy w ten sam dzień co i wracamy to i odbiera widoki a w końcu zawsze warto może coś jeszcze po drodze sobie zwiedzić Uśmiech

Sztasek super, dziękuję Ci bardzo za pomoc ! Uśmiech
Odpowiedz
(08-07-2014, 23:32)Cytryna napisał(a): ...jedziemy...i wracamy ... w końcu zawsze warto może coś jeszcze po drodze sobie zwiedzić Uśmiech

Prawdopodobnie będziecie wracać późnym wieczorem lub w nocy ! jeśli powrótna droga to krajowa 4 - radzę jechać z głową, jest ona ruchliwa w obu kierunkach ze względu na tranzyt do Rumunii Bomba
Odpowiedz
(08-07-2014, 21:52)gregx123 napisał(a): Witam jestem tu nowy i chciałem zapytać ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć gdzie można zaparkować koło basenów w Hajduszo jak ktoś przyjedzie z innego miasta na jeden dzień i czy jest jakiś parking bezpłatny czy za wszystko trzeba płacić

Gregx123,

free parking masz
- przy sportowym lotnisku, 200 metrów od tylnego wejścia
- przy pływalni Arpad , blisko Hungarospa - to z gazetki, nie wiem gdzie to jest, looknij na googlach
- za karczmą Kemences, 200 m od kąpieliska
Odpowiedz
[quote='Cytryna' pid='18039' dateline='1404855141']
Płacić prawie 40 zł za winietkę nie chcemy bo się nie opłaca, nie dość, że jedziemy w ten sam dzień co i wracamy to i odbiera widoki a w końcu zawsze warto może coś jeszcze po drodze sobie zwiedzić Uśmiech

Ale wracacie w ten sam dzień juz do Polski czy do Hajduszoboszlo? Ale tak czy tak lepiej kupić za te 40 zł winietke niz jechać zatłoczoną drogą krajową w sumie tam i z powrotem jest to 400km.Zaoszczedzisz 40 zł a mozna łapnąć mandacik za przekrocznie predkości jak nie zauwarzysz ograniczenia predkosci w jakiejs wiosce i 80 przelecisz w zabudowanym terenie Uśmiech Nie mówiac juz o czasie raj jechałem krajową 4 z Budapesztu do Hajduszoboszlo i troche czasu mi to zajeło a autostradka w 2 godzinki bez problemu sie doleci.Ale każdy ma inne upodobania i kalkulacje Uśmiech
Odpowiedz
(06-07-2014, 9:11)kynio9292 napisał(a): Myszoo jeśli możesz wstawiaj relacje co warto zobaczyć, gdzie warto zjeść, gdzie fajnie przenocować, jak jest na basenach. i jak to wszystko mniej więcej cenowo.
Wybieram się do hajduszo na początku sierpnia, by odwiedzić co się tam zmieniło przez 10 lat.
Pozdrawiam,

Kynio9292,

nie mogę Ci wysłać prywatnej wiadomości bo masz tam coś ustawione nie tak Zmieszany
Jeśli jesteś zainteresowany 'naszym' noclegiem daj znać !


U nas, w Hajdu Język, od rana pada. Leje właściwie. Postanowiliśmy zakosztować słynnego 'napi menu' (danie dnia) and polecamy: Lorena-Haz , Hoforras utca 9

http://www.lorenapanzio.hu/

Napi menu na dzień dzisiejszy to było Zdziwiony czyli po naszemu:

zestaw A - rosół, kotlet, frytki (spore ilości)
zestaw B - zupa kalafiorowa, makaron z sosem rybnym (niebo niebiańskie)

każdy zestaw po 850 f

To jedna z droższych restauracji (rzecz oczywiście względna), wszystko pięknie podane, pan właściciel mówi po polsku a przynajmniej się stara, jedzenie przepyszne.

Oprócz powyższych dań zamówiliśmy:

piwo soproni 2x550 f ( wg mnie dobre piwo, wg męża możebyć)
gyros dla syna 1x1550 f - gyros na talerzu, z frytkami i surówką, duża porcja (zjadł wszystko więc dobre było)
2 x 850 (to właśnie napi menu)
woda mineralna 320 f
pepsi cola 370 f
somloi galuska 490 f ( droższe niż u Patko, ale wg mojej oceny lepsze )

Naprawdę polecam jeśli ogranicza Was budżet bo zestawem dwudaniowym można się spokojnie najeść. Na ich stronie macie podane napi menu na każdy dzień, wystarczy wrzucić do translatora nazwy dań

W drodze do restauracji przechodziliśmy koło apartamentów Ilona, właścicielka słysząc nasz język zapytała (po węgiersku Zmieszany) czy szukamy noclegu. Przed wyjazdem mocno się zastanawiałam nad nocowaniem u niej, wyszło inaczej, ale jakby ktoś był zainteresowany to podaję stronę

http://www.ilonaapartman-hajduszoboszlo.hu/

(nie sugerujcie się odległością, bo wolne miejsca ma raczej w drugim domu, trochę dalej od basenu, apartman II)

Jeśli ktoś będzie u Patko to polecam pizzę Budapeszt. Pycha ! Za 850 f Oczko
Odpowiedz
(08-07-2014, 23:32)Cytryna napisał(a): Płacić prawie 40 zł za winietkę nie chcemy bo się nie opłaca, nie dość, że jedziemy w ten sam dzień co i wracamy to i odbiera widoki a w końcu zawsze warto może coś jeszcze po drodze sobie zwiedzić Uśmiech
(...)

Oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale jak słusznie (moim zdaniem) zauważyli wojti76 i Sztasek nie opłaca się w ogólnym rozrachunku rezygnować z winietki.

Sytuacją uzasadniającą wolną jazdę bocznymi drogami jest odwiedziny B-tu w jednym konkretnym celu (na przykład na jakiś koncert), tymczasem wydaje się niemożliwe aby w ciągu jednego dnia:
- przejechać bocznymi drogami tam i z powrotem trasę Haj-lo/Budapeszt, oglądając jeszcze po drodze co ciekawsze rzeczy,
- zwiedzić Budapeszt Zdziwiony

Jeszcze raz powołam się na post wojti76, że o mandat na bocznych drogach łatwo, Węgry to nie Polska, gdzie 70km w terenie zabudowanym, to często normalka tolerowana nawet przez policję.
Odpowiedz
Na "przejechanie" podanej przeze mnie trasy w Post.118 potrzebowaliśmy ponad 18 godzin... Hortobágy - śniadanie, kawa w karcsmie, muzeum, spacer i kilka fotek. Eger - zwiedzanie zamku, kanapki+napój we własnym zakresie, fotki, muzeum. Dojazd do Budapesztu po M3, zwiedzanie Parlamentu (wejściówki załatwione wcześniej), popołudniowy posiłek, spacer po wzgórzu zamkowym, Cytadela ok.30 minut, Plac Bohaterów, powrót po M3. To więcej niż 500 km, liczyć trzeba ok. 7-7,5 godz. na jazdę... Oczko
Odpowiedz
Mili państwo Język mam pytanie... czy jadąc trasą na barwinek->hajduszoboszlo opłaca się kupować winiete? da się ją wykupić przez internet ? może ktos napisać jakieś dokładniejsze informacje o winietach gdzie co jak i za ile...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,751 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,446 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,884 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 169,051 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio
  Tanie noclegi w Hajduszoboszlo Dbest 26 23,906 16-07-2018, 14:58
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości