Hajduszoboszlo w ciemno? Tak!
#1
Jeśli zdecydujecie się jechać w ciemno i nikt na skuterach nie zaproponuje Wam noclegu Smutek to na ulicy Boszormenyi (2 domy od charakterystycznej wieży, skrzyżowanie Boszormenyi i Moricz Zsigmund) jest winiarnia, świetnie mówią w naszym języku. Winiarnia otwarta od 8-22, oprócz wina znajdziecie tam bardzo pomocnych ludzi. Jeśli oni będą mieć zajęte miejsca to z pewnością Wam pomogą znaleźć nocleg.

Inny pomocny adres to Zsigmund Moricz 1e (biała brama), wspaniali ludzie, młodzież mówi po angielsku (mają teraz wolne pokoje, jeśli ktoś zainteresowany)

I jeszcze wspomniany wcześniej właściciel restauracji Patko na ulicy Lovas (tutaj można dogadać się po polskiemu)

Cała ulica Moricz Zs, Boszormenyi i Lovas to domki i pensjonaty z noclegami.
Co ja piszę - prawie całe Hajduszoboszlo to 'wolne pokoje' Szeroki uśmiech

Mam kilka namiarów na noclegi (zbierałam na potrzeby forum wizytówki Uśmiech), zainteresowanych proszę o priv'a
Odpowiedz
#2
Tak jest całe Hajduszoboszlo to pokoje do wynajęcia Uśmiech zawsze można cos znalezć, ja wiele razy jechałem w ciemno i zawsze cos udawało sie wynająć czasami trwało to gdzine a czami 10 minut. Ale jesli ktos wybiera sie w połowie sierpnia to odradzam jest wtedy taka kumulacjacj wakacje-długi weekend w naszym kraju i Debreczynski Festiwal Kwiatów króty odbywa sie od 17-20 ze nie ma szans znależc pokoju bez wcześniejszej rezerwacji.Znajomi mi opowiadali ze nawet na Thermal Camping nie było miejsca aby namiot rozbić
Odpowiedz
#3
ja bym spokojnie jechał w ciemno, bylem dwa razy to wystarczy chwile postać w centrum koło samochodu i ludzie cie zaczepiają czy nie potrzebujesz kwatery Szeroki uśmiech

soma
Odpowiedz
#4
Witam
Jestem tu nowa i mam kilka pytań. Za tydzień we trzy rodzinki (2+2, 2+2, 2+3) wybieramy się do Hajduszoboszlo. Jak już zdążyłam poczytać chyba nie będziemy mieli problemu z zakwaterowaniem bo oczywiście jedziemy w ciemno, ale mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy w takim składzie lepiej szukać większej kwatery czy w pensjonatach? Czy moglibyście mniej więcej napisać jakie są koszty kwater.
Odpowiedz
#5
to spora ekipa nie wiem czy znajdziecie kwatere dla tylu osob w jednym miejscu, ceny róznią sie od miejsca jak to z gwiazdkami w hotelach,

nie lepiej zabrac namioty i na kamping przy basenach?

soma
Odpowiedz
#6
Jak już napisał soma - spora ekipa Uśmiech. Może poszukajcie interesujących Was kwater/pensjonatów na necie, odpiszcie adresy/ telefony, wydrukujcie mapkę Hajdu i po przyjeździe uderzajcie bezpośrednio do nich. Bo nocleg w ciemno znajdziecie, pytanie tylko czy w jednym miejscu dla wszystkich ?

Ceny zależne od kilku rzeczy - odległość od basenów, wyposażenie, taksa klimatyczna, umiejętność negocjacji, urok osobisty, itepeitede. Plusem jazdy w ciemno jest możliwość potargowania się z właścicielem (albo spania pod gołym niebem Szeroki uśmiech), osoba dorosła - od 2500 forintów, dziecko od 1400 forintów - nie bierzcie tego jako pewnik, to stawki wynegocjowane na miejscu przez znajomych z basenu. Często dzieci do lat 3 mają za darmo. Przy negocjacji ceny trzeba pamiętać, że jest coś takieś jak taksa klimatyczna (ok 450 f/od osoby dorosłej) + opłata za klimatyzację - albo Wam wliczą w nocleg albo będzie to dodatkowy koszt.
Czasami właściciele oferują również zniżki na baseny - warto zapytać.

Udanego wypoczynku !
Odpowiedz
#7
Bardzo dziękuję za info. Camping to zaczyna być kusząca propozycja. Czy jest możliwość wynajęcia przyczepy na miejscu czy trzeba mieć swoją?
Czy camping jest dużo korzystniejszy cenowo?
Odpowiedz
#8
A może macie namiary na jakąś kwaterę z miejscem do zabawy dla dzieci? Może być dla dwóch rodzin, bo ewentualnie możemy się podzielić. Na pewno potrzebujemy wspolnego miejsca dla 2+2 i 2+3.
Odpowiedz
#9
[Na Thermal camping nie ma nic do wynajęcia trzeba miec namiot lub przyczepe,natomiat na Hajdu camping który jest oddalony od kąpieliska sa drewniane domki do wynajecia co do cen to sprawdz sobie na stronie http://www.hungarospa.hu/ jesli nocujesz na thermal camping masz w cenie wliczone wejscie na kąpielisko jesli nocujesz na hajdu camping tez jest tansze wejscie na baseny ale nie wiem jak to wyglada w praktyce. A kwatery prywatne mniejwiecej kosztuja w sezonie 3000-3500forint od osoby zdarzaja sie oczywiście i drozsze wzalerzności od bliskosci od kapieliska i standartu.
Odpowiedz
#10
(13-07-2014, 12:56)mama napisał(a): A może macie namiary na jakąś kwaterę z miejscem do zabawy dla dzieci? Może być dla dwóch rodzin, bo ewentualnie możemy się podzielić. Na pewno potrzebujemy wspolnego miejsca dla 2+2 i 2+3.

mogę polecić apartman gdzie nocowaliśmy, mieliśmy 2 pokoje + kuchnia + WC + taras + ogród, w całym domu są 3 apartamenty (szumnie brzmi Oczko), nasz był 5-6 osobowy, na piętrze, 2 inne to chyba 2 i 4 osobowe. Jeden z tych apartamentów znajduje się z tyłu domu więc część ogrodu tylko dla siebie. Jest kosz do koszykówki, na tarasie huśtawka, na stronie podają, że jest piaskownica (nie zwróciłam uwagi), generalnie duży i fajny ogród, w naszym górnym apartamencie książki ('Ferdydurke' po węgiersku !), syn znalazł jakieś klocki.

Kontakt po angielsku sovagonegyongyi@freemail.hu (Gabor)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hajdúszoboszló fvg 822 742,808 23-03-2024, 22:27
Ostatni post: Sztasek
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,302 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Hajduszoboszlo kowcio 22 10,649 29-04-2021, 11:42
Ostatni post: Sztasek
  Camping w Hajduszoboszlo rsobka 215 166,797 11-08-2019, 23:01
Ostatni post: Lendio



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości