Heviz
#11
Uśmiech [Obrazek: egwjf4.jpg]
Odpowiedz
#12
hej wszystkim Forumowiczom, może mi ktoś napisać jak wyglądają te termy w maju? Wybieramy się na majówkę w tym roku nad Balaton i chciałabym tam zawitać, ale zastanawiam się czy w maju jest sens? Można się już tam kąpać? Jaka jest temperatura wody? Czy warto się tam wybrać z dzieckiem?
Odpowiedz
#13
W maju nie byłem, lecz w sierpniu. Temperatura wody wciąż raczej taka sama - jeziorko jest powulkaniczne i ma stałe podgrzewanie od spodu, gdzieś z piekła ;-)
Korzystać można cały rok. Stali bywalcy polecają zwłaszcza zimę, gdy jeziorko jest spowite obłokiem pary, unoszącej się znad ciepłej wody.
Co do dzieci - tu można by się zastanowić na sensem. Samo jeziorko jest głębokie (38 m) i już dwa metry od brzegu zakrywa każdego, a dno, tam gdzie można na nim stanąć (na lewo od przebieralni, pod nenufarami), jest lekko muliste i czuć zapach siarkowodoru. Dla maluchów przygotowany jest mały (naprawdę, szału nie ma) basenik na trawiastej plaży, nie wiem czy jest już czynny w maju. Starsze dzieci mogą spokojnie popływać w kole, jeśli się szybko nie znudzą. Ale na jeden dzień polecam, bo warto tam być, nawet nieco umęczywszy się z dzieciakami . W kasie spokojnie dogadasz się po niemiecku czy angielsku. Przebieralnie jeszcze z epoki I. Ferenc Józsefa, można się poczuć prawie jak królowa Węgier Sissi.
Odpowiedz
#14
W sezonie tam jest oblężenie zachodnich turystów Smutek
Odpowiedz
#15
kąpielisko termalne HEVIZ
CZĘŚĆ I
Najnowsze ceny - lipiec 2015 r.
Ceny podaje w HUF - forinty

- Lake ticket (samo jezioro) 3 godz. 2600/ 5 godz. 3500/ cały dzień 4500
- Wellnes saunaworld comlementary ticket (to the valid lake ticket ) + 1800
- relax (jezioro + sauna) 4000
- senior od 60 lat (3 godz) with preliminary of presentation of ID card 2100
- student (3 godz. z legitymacja) 2100
- tylko samo wejście tzw. visitors ticket na 30 minut 700 + 2000 depozytu
- grupowy powyżej 20 osób (3 godz) 2500
- exit fee (extra fee exceeded time) 20 HUF/ min.
- cabin (to the valid ticket) 1000
- sauna towel 400
- lake-pass (10 godz.) 7500 deposit fee + 1000 (ticket valid on the day of purchase
+ 10 calender days, enter twice a day)
- lake pass (20 godz.) 14000 deposite fee + 1000 (ticket valid on the day of purchase
+ 10 calender days, enter twice a day)
Odpowiedz
#16
kąpielisko termalne HEVIZ
CZĘŚĆ II
Najnowsze ceny - lipiec 2015 r.
Ceny podaje w HUF - forinty

oferty specjalne:
- Nympha, bilet na jezioro, 2 godz, na 2 godziny przed zamknięciem: 1800
- Lotus, bilet na jezioro + wellness-saunaworld, 3 godz, na 3 godziny przed zamknięciem:3000
- Family ticket na jezioro, (2 dorosłych, dziecko poniżej 18 lat lub dziecko powyżej 18 lat z biletem studenckim , 4+1 godzina, przez cały czas otwarcia, 5200 + dziecko poniżej 18 lat 1300, dziecko powyżej 18 lat 2100
- dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp free (wolny)
- opcja saunaworld dostępna dla osób powyżej 12 roku życia,
- depozyt zwracają do 72 godzin po upływie terminu ważności
- bilety są ważne tylko w dniu zakupu i tylko na 1 wejście (trzeba go całego wykorzystać za jednym wejściem) z wyjątkiem tych 10 i 20 godzinnych

P.S. zaznaczają, że terminy otwarcia (godziny) i ceny mogą ulegać zmianom!

Zamykają całkowicie basen o 19.00, kąpiel należy skończyć o 18.30

Mam nadzieję, że byłem pomocny
Pozdro
Krzysiek
Odpowiedz
#17
Witam.
Ciekawe informacje można tu znaleźć.
Jak w każdym kurorcie okoliczni mieszkańcy oferują noclegi. Czy ktoś podrzuciłby jakie są ceny takich kwater? A może ktoś poleci sprawdzoną kwaterę? Choruję na Reumatoidalne Zapalenie Stawów i wiem, że kąpiele w wodach siarczkowych są bardzo pomocne w tej chorobie. W związku z tym chętnie wybrałbym się do Heviz. Nie należę do zamożnej części Polaków, a hotele tam są bardzo drogie. Może więc kwatera?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
Ma ktoś wiedzę czy na terenie kąpieliska jest camping a jeżeli tak to czy korzystanie z campingu uprawnia również (wzorem innych termali) do korzystania się z kąpieliska?
Odpowiedz
#19
(17-02-2017, 21:18)Zeus napisał(a): Ma ktoś wiedzę czy na terenie kąpieliska jest camping a jeżeli tak to czy korzystanie z campingu uprawnia również (wzorem innych termali) do korzystania się z kąpieliska?

Nie, na terenie kąpieliska nie ma campingu. Jest po przeciwnej stronie. W cenie campingu nie ma wejścia na kąpielisko.
http://www.castrum.eu/en/heviz
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#20
pięknie dziękuję... Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości