Heviz
#21
Ostatni magazyn Kwadrat - zimowy spłływ jeziorem Heviz. Bo morsów nie trawię... Z Węgier jest trzeci z czterech fragmentów:
Magazyn Kwartet - sporty zimowe.
Niestety możliwe, że na początku będziecie musieli strawić reklamę...
Odpowiedz
#22
Mam pytanie : obok kąpieliska jest Camping Castrum, kanał biegnie przez camping na końcu jest tama , było tak super darmowe kąpielisko .Bedąc tam 3 lata temu mieli budować obok hotel chyba , czy dalej jest dostęp? Może ktoś był?
Odpowiedz
#23
Jedziemy w tym roku, w lipcu do Heviz, hotel Panorama. W biurze, w Polsce można wykupić pakiet tygodniowy na baseny i jezioro za 195 zł. od osoby. Nie uzyskałem informacji czy to są bilety imienne, myślałem o zakupie dwóch karnetów na 3 osoby. Czy jest możliwe korzystanie wymiennie, w ten sposób?
Odpowiedz
#24
W Heviz ceny na terenie jeziora niemałe. Np piwko 850 ft. Ale wszystko pod Austriaków i Niemców.  Jezioro 33 - 33,5 stopni woda. Fajna sprawa - winiarnie oddalone ok 2 km od centrum. Można dojść lub dojechać kolejką. Ogólnie bardzo spokojne miejsce  na wypoczynek. Blisko nad Balaton.
Odpowiedz
#25
Kolejna interesująca informacja. Tak się trafiło, że w Heviz mamy sąsiadów węgierskich Słowaków mieszkających niedaleko granicy blisko Sarospatak. Bardzo często jeżdżą na "moczenie lecznicze" i mówią że najlepsze wody lecznicze mają Mezokovesd-Zsory, Heviz i Bukszekk niedaleko Egeru (słona woda). No może coś w tym jest. A druga sprawa mają swoje...piwnice z winem (a to region tokajski). My mamy taras, oni pełno butelek rewelacyjnego winka. Ale się trafiłoSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#26
Mój kumpel zawsze zachwalał wina z regionu tokajskiego na Słowacji. Wracając z Sarospataku tuż za granicą widziałem kilka rycin ze strzałką "Vino", ale jako że byłem już winem nieźle obładowany to zrezygnowałem...teraz żałuję, bo okazuje się, że aż tak godnie to jednak się nie uzbroiłem Uśmiech
Odpowiedz
#27
Jak pobiorę namiary od sąsiadów to przekaże społeczeństwuUśmiech
Odpowiedz
#28
Wybieram się do tej miejscowości 20.08 2021. Mam ją na swojej liście miejsc które opragnę odwiedzić. Już kilka razy byłam bliska wyjazdu ale zawsze konczyło się inaczej.
Odpowiedz
#29
(19-05-2021, 12:26)Rodusik napisał(a): Wybieram się  do tej miejscowości 20.08 2021. Mam ją na swojej liście miejsc które opragnę odwiedzić. Już kilka razy byłam bliska wyjazdu ale zawsze konczyło się inaczej.
Polecam bardzo Vilmos Pince Vilmos Pince – Mapy Google Smak Węgier, jedzonko i włąsne winko , widok z tarasu na okolice.
Odpowiedz
#30
(21-05-2021, 10:47)kowcio napisał(a):
(19-05-2021, 12:26)Rodusik napisał(a): Wybieram się  do tej miejscowości 20.08 2021. Mam ją na swojej liście miejsc które opragnę odwiedzić. Już kilka razy byłam bliska wyjazdu ale zawsze konczyło się inaczej.
Polecam bardzo Vilmos Pince Vilmos Pince – Mapy Google Smak Węgier, jedzonko i włąsne winko , widok z tarasu na okolice.
Dzięki.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości