Hotel Danubius Gellért
#1
Witam,

Jestem nowa na Forum, szukalam odpowiedzi w wyszukiwarce ale nie znalazlam.

Wybieramy sie w pare osob do Budapesztu na weekend i zastanawiamy nad wyborem hotelu. Wpadl nam w oczy Danubius Gellért, jest promocja itp. Pozytywne jest to ze lezy kolo lazni termalnych Gellért i ma w cenie biletu jednodniowa wejciowke, a za pozostale dni znizke 50 %. Opinie ma hotel ogolnie dobre, oprocz tego ze podobno wymaga wiekszego remontu... To tu filmowano Grand Budapest Hotel ;-) Ma ktos z Was doswiadczenia z tego hotelu? Czy to dobra miejscowka na wypady na miasto, restauracje w poblizu itd? Jakies inne porady?

Z gory dziekuje :-)
Odpowiedz
#2
To chyba najbardziej rozpoznawalny hotel w Budapeszcie. Gmach hotelu robi niesamowite wrażenie. Wspomniane łaźnie znajdują się na terenie samego hotelu. Jeśli chodzi o lokalizacje, jest ona doskonałą bazą do zwiedzania miasta.

Jeśli cena jest atrakcyjna, to wg mnie warto Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
(24-01-2015, 16:15)fvg napisał(a): Jeśli cena jest atrakcyjna, to wg mnie warto Uśmiech

Też tak myślę.Jest mnóstwo opinii o tym hotelu więc można sprawdzić, oczywiście traktując to z lekkim dystansem bo są tacy którym niczym nie dogodzisz(np w minusach piszą że parking jest płatny gdzie jak byk wszędzie widnieje informacja...że parking jest płatnyUśmiech ) - oczywiście chodzi mi ogólnie bo czy w tym hotelu parking jest płatny czy nie to nie wiem.

Promocyjna cena+ zniżki na termy dobrze brzmią, szczególnie że ich normalne ceny są jeśli nie najwyższe, to jedne z najwyższych w Budapeszcie.
Co do restauracji, to polecano nam lokale na Raday utca - nie skorzystaliśmy ale osoba polecająca była wiarygodna a piszę o tym bo ta ulica jest niedaleko tego hotelu(po drugiej stronie Dunaju)

ps, no i oczywiście (z tych tańszych) -kultowy tu Frici Papa, z pysznym kotletem z indyka, szynką, serem i frytkami+ firmowa sałatka Frici(bardziej 1 na 2 osoby bo jest spora)Uśmiech
Odpowiedz
#4
(24-01-2015, 15:14)Agdalena napisał(a): ...Wybieramy sie w pare osob do Budapesztu na weekend i zastanawiamy nad wyborem hotelu....
Wpadl nam w oczy Danubius Gellért... To tu filmowano Grand Budapest Hotel ...
Czy to dobra miejscowka na wypady na miasto, restauracje w poblizu itd? ...

"Grand Budapest Hotel" film nie był kręcony na Węgrzech ! zdjęcia kręcono w Berlinie Oczko .
Położenie hotelu "Gellert" jest doskonałe. Idealne miejsce na wypady i odpoczynek... wszystko, naprawdę wszystko w zasiegu ręki - jeśli jest na to kasa.
Odpowiedz
#5
(24-01-2015, 22:55)LK1 napisał(a): Jest mnóstwo opinii o tym hotelu więc można sprawdzić, oczywiście traktując to z lekkim dystansem bo są tacy którym niczym nie dogodzisz

Taa, i wlasnie dlatego tu pytam... Czesc jest wybredna, no i trzeba patrzec na to kto mowi (np zblazowany Szwed, ktory porownuje z sieciowym nowoczesnym hotelem, i Danubius ma dla niego wschodnioeuropejski czytaj postkomunistyczny charakter Oczko )

W kazdym razie nam oczy zablysly jak zobaczylismy zdjecia (no, moze nie wszystkie, bez przesady). Kawalek historii, secesja itp. Jak sie do tego doda znizki na termy to calkiem fajnie.

Pokoje zostaly zamowione Flaga węgierska
Odpowiedz
#6
(25-01-2015, 11:46)Sztasek napisał(a): "Grand Budapest Hotel" film nie był kręcony na Węgrzech ! zdjęcia kręcono w Berlinie Oczko .
Położenie hotelu "Gellert" jest doskonałe. Idealne miejsce na wypady i odpoczynek... wszystko, naprawdę wszystko w zasiegu ręki - jeśli jest na to kasa.

Ha, gdzies przeczytalam ze wlasnie tam, popatrzylam na plakat filmu i sie w miare zgadzalo z fasada Danubiusa. Filmu nie ogladalam wiec za duzo sie nie przygladalam. Ale na pewno wiesz co mowisz, Sztasek Oczko

To dobrze ze lokalizacja dobra i blisko wszedzie.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#7
Większość scen do filmu "The Grand Budapest Hotel" w reżyserii Wesa Andersona kręcono w Berlinie i okolicach, niektóre sceny nagrano w Görlitz.
Odpowiedz
#8
Staszek: gwoli ścisłości film Grand Budapest Hotel kręcono głównie w Saksonii (Görlitz, Drezno, Zwickau), a nieliczne sceny także w Krakowie (scena na cmentarzu). Czy Saksonia to są okolice Berlina?Jeśli tak, to masz rację Uśmiech
Odpowiedz
#9
Saksonia (Sachsen) to Land graniczący z Polską, główne miasto "landu" to Drezno (Dresden).
Odpowiedz
#10
Otóż to! Czyli stwierdzenie, że
(25-01-2015, 14:47)Sztasek napisał(a): Większość scen do filmu "The Grand Budapest Hotel" w reżyserii Wesa Andersona kręcono w Berlinie i okolicach (...)
jest nieprawdziwe.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości