Jak z Budapesztu do Siofok ?
#1
Witam
prosze o pomoc.
11.09 o 20:05 przyjezdzamy Polskim Busem do Kelenföld vasútállomás M, Etele tér
Musimy dostac sie do Siofok tego samego dnia, czytałem, że kursują pociągi.
Czy ktoś jest mi w stanie sprawdzić godziny tych pociągów tego dnia po tej godzinie i powiedzieć jak z tej stacji dostac sie na dworzec, z ktorego odjedzie pociag do Siofok?
Bede wdzieczny!
To moja pierwsza wyprawa na Wegry!

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
(28-08-2017, 8:42)parisan napisał(a): Witam
prosze o pomoc.
11.09 o 20:05 przyjezdzamy Polskim Busem do Kelenföld vasútállomás M, Etele tér
Musimy dostac sie do Siofok tego samego dnia, czytałem, że kursują pociągi.(...)

Na stronie elvira-mav.start.hu (rozkłady kolejowe) możesz wyszukiwać połączenia kolejowe i autobusowe.
W Twoim przypadku zdążysz na ostatni pociąg do Siófoku. Jest to połączenie z jedną przesiadką.
Odjazd z dworca kolejowego (Kelenföld vasútállomás) na który przyjeżdżasz Polskim Busem o godzinie 21:47 do Székesfehérvár - pociąg numer 4558; peron 4 - czas przejazdu 57 minut.
W Székesfehérvárze wsiadasz do pociągu numer 8738 jadący do Siofóku - odjazd godzina 22:50; peron 6 i na miejscu będziesz (według rozkładu) o 23:37.
Numery peronów mogą ulec zmianie.
Odpowiedz
#3
(28-08-2017, 9:23)Waldek napisał(a):
(28-08-2017, 8:42)parisan napisał(a): Witam
prosze o pomoc.
11.09 o 20:05 przyjezdzamy Polskim Busem do Kelenföld vasútállomás M, Etele tér
Musimy dostac sie do Siofok tego samego dnia, czytałem, że kursują pociągi.(...)

Na stronie elvira-mav.start.hu (rozkłady kolejowe) możesz wyszukiwać połączenia kolejowe i autobusowe.
W Twoim przypadku zdążysz na ostatni pociąg do Siófoku. Jest to połączenie z jedną przesiadką.
Odjazd z dworca kolejowego (Kelenföld vasútállomás) na który przyjeżdżasz Polskim Busem o godzinie 21:47 do Székesfehérvár - pociąg numer 4558; peron 4 - czas przejazdu 57 minut.
W Székesfehérvárze wsiadasz do pociągu numer 8738 jadący do Siofóku - odjazd godzina 22:50; peron 6 i na miejscu będziesz (według rozkładu) o 23:37.
Numery peronów mogą ulec zmianie.


Ogromne dzięki Uśmiech
Czy moja dziewczyna posiadająca legitymacje studencką ma jakąś zniżkę na te pociągi?
i tak samo jak to się ma później do poruszania po Budapeszcie?
Odpowiedz
#4
Tak, w pociągach są honorowane polskie legitymacje. Pamiętaj, że do ceny biletu doliczana jest jakas tam dopłata w wysokości bodajże 180 huf. Za pociąg relacji Kelenföld-Szabadisosto (tuz przed Siófok) że zniżka studencką wychodziło okolo 1300 huf.

W samym Budapeszcie nie ma biletów ulgowych. Komunikacja o wiele droższe niż w Polsce (bilet około 5 zł), ale za to miasto jest wspaniale skomunikowane.
Odpowiedz
#5
(30-08-2017, 2:12)Kardasz napisał(a): Tak, w pociągach są honorowane polskie legitymacje. Pamiętaj, że do ceny biletu doliczana jest jakas tam dopłata w wysokości bodajże 180 huf.

W autobusie (np. Budapeszt-Eger) też jest jakas opłata "dodatkowa", zastanawiałem się własnie co to. Napisane mam na paragonie "ekieg", cena 205Ft (?)

Cytat:W samym Budapeszcie nie ma biletów ulgowych. Komunikacja o wiele droższe niż w Polsce (bilet około 5 zł), ale za to miasto jest wspaniale skomunikowane.

5 złotych to nie tak dużo. O ile dobrze rozumiem, że te 5 złotych możesz jeździć metrem 80 minut podczas gdy w Krakowie bilet 40.minutowy kosztuje 3,80

pzdr.
Odpowiedz
#6
Nie do końca - możesz się przesiąść raz na metro nie wychodząc z metra w ciągu 80 minut, np. jadąc z Népliget na Kossuth Lajos tér przesiąść się na Deák Ferenc tér. I to wszystko (poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem). Jeśli chcesz się przesiąść więcej razy lub na czymś innym potrzebny jest átszállójegy, czyli bilet przesiadkowy, kosztujący już jakieś 8 złotych. Jesli ma się zamiar dużo jeździć to najlepiej wykupić całodniowy na wszystko, kosztuje jakieś 1650 huf (25 złotych) więc zwraca się dość szybko, a można jeździć każdym publicznym środkiem transportu, nawet HÉVami. A już najlepszą opcją jest jeśli się jedzie w 3 do 5 osób i kupić całodniowy grupowy (lub dwu, trzy dniowy), wtedy już w ogóle momentalnie się zwraca. A Budapeszt to duże miasto, jeśli się fajnie zaplanuje wyprawy co gdzie kiedy, to te długoterminowe bilety świetnie się sprawdzają.
Odpowiedz
#7
(30-08-2017, 11:23)Kardasz napisał(a): Nie do końca - możesz się przesiąść raz na metro nie wychodząc z metra w ciągu 80 minut, np. jadąc z Népliget na Kossuth Lajos tér przesiąść się na Deák Ferenc tér. I to wszystko (poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem).
Pewny nie jestem na 100% ale zerknij na sasiedni wątek i wyjaśnienia Staszka.
Więc, puki nie wyjdziesz za bramki możesz się w metrze przesiąść kilka razy, w praktyce to chyba trzy mozna zrobić, np. z Kelenfold na Keleti, mozna jechać trasą z trzema przesiadkami.
Oczywiście jak chcesz się przesiaść na tramwaj czy kolejkę to trzeba kupić ten za 530Ft.
pzdr.
Odpowiedz
#8
(30-08-2017, 2:12)Kardasz napisał(a): Tak, w pociągach są honorowane polskie legitymacje. Pamiętaj, że do ceny biletu doliczana jest jakas tam dopłata w wysokości bodajże 180 huf.
(30-08-2017, 9:06)ember napisał(a): W autobusie (np. Budapeszt-Eger) też jest jakas opłata "dodatkowa", zastanawiałem się własnie co to. Napisane mam na paragonie "ekieg", cena 205Ft (?)
Dopłaty do biletów na Węgrzech:
- cena bazowa biletu to jego wartość na kurs normalny. Pojazd zatrzymuje się na każdym przystanku.
- dopłata jest za przejazd kursem pospieszonym/ekspresem/intercity
- za miejscówkę też się płaci
Wysokość opłat określa taryfikator dla kolei, dla autobusów.

(30-08-2017, 11:23)Kardasz napisał(a): ...możesz się przesiąść raz na metro nie wychodząc z metra w ciągu 80 minut, np. jadąc z Népliget na Kossuth Lajos tér przesiąść się na Deák Ferenc tér. I to wszystko (poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem).
Dokładnie tak.

(30-08-2017, 12:14)ember napisał(a): ... puki nie wyjdziesz za bramki możesz się w metrze przesiąść kilka razy ... np. z Kelenfold na Keleti, mozna jechać trasą z trzema przesiadkami.
Wszystkie linie metra w Budapeszcie krzyżują się na placu Deák Ferenc tér.
Z dworca kolejowego Kelenföld na dworzec Keleti wystarczy przesiąść się jeden raz na Deák Ferenc tér.
Ale jeśli ktoś lubi metro, to może w okresie ważności biletu wysiąść np. na każdym z przystanków (nie wychodząc na powierzchnię) poczekać na następny kurs i jechać dalej w tym jednym kierunku... teoretycznie Szeroki uśmiech .
Odpowiedz
#9
(30-08-2017, 15:21)Sztasek napisał(a): Wszystkie linie metra w Budapeszcie krzyżują się na placu Deák Ferenc tér.
Z dworca kolejowego Kelenföld na dworzec Keleti wystarczy przesiąść się jeden raz na Deák Ferenc tér.

Coś nie tak.
Linia numer 4 nie jedzie przez plac Deáka i jedzie bezpośrednio z Kelenföld na dworzec Keleti.
(cała trasa: Kelenföld vasútállomás, Bikás park, Újbuda-központ, Móricz Zsigmond körtér, Szent Gellért tér, Fővám tér, Kálvin tér, Rákóczi tér, II. János Pál pápa tér, Keleti pályaudvar)
Odpowiedz
#10
(30-08-2017, 12:14)ember napisał(a): Więc, puki nie wyjdziesz za bramki możesz się w metrze przesiąść kilka razy, w praktyce to chyba trzy mozna zrobić, np. z Kelenfold na Keleti, mozna jechać trasą z trzema przesiadkami.

Pomyłka, oczywiście nie z Keleti tylko z Puskas Stadion. Można jechać dla hecy przez Deak Ter, wtedy się zalicza trzy przesiadki Uśmiech
pzdr.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,073 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,796 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,856 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości