Ankieta: Jakim środkiem transportu podróżujesz zazwyczaj na Węgry?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Samochód
61.11%
22 61.11%
Samolot
16.67%
6 16.67%
Autokar
13.89%
5 13.89%
Pociąg
8.33%
3 8.33%
Rower
0%
0 0%
Autostop
0%
0 0%
Inne (podaj w treści posta)
0%
0 0%
Razem 36 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Jakim środkiem transportu podróżujesz zazwyczaj na Węgry?
#1
Zapraszamy wszystkich forumowiczów do udziału w ankiecie i komentowania. W razie braku satysfakcjonującej Was odpowiedzi, wpiszcie swój środek transportu w poście Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Wybrałem samolot. Jestem wielkim fanem ery tanich lotów Uśmiech Odkąd ceny są w zasięgu mojego portfela, zawsze latam. Można też zaoszczędzić sporo czasu.

Minusem jest to, że omija nas wiele przygód, które przytrafiają się w podróży Uśmiech
Odpowiedz
#3
Wybrałem autokar, bo nim corocznie jeżdżę do Budapesztu a to z kilku powodów:

- mam spory kawał drogi do jakiegokolwiek lotniska,
- do Krakowa skąd wyjeżdża autobus mam znacznie bliżej,
- nie muszę się martwić tym, że parkingi w Budapeszcie są bardzo drogie a komunikacja miejska działa wyśmienicie,
- podziwianie widoków w czasie jazdy - bezcenne (zwłaszcza niesamowitych widoków gór),
- o wiele tańsza podróż autokarem niż samochodem
ale do Tokaja corocznie jadę już samochodem z wiadomych względów WinoWinoWinoWino
DodgySzeroki uśmiech
Odpowiedz
#4
Zdecydowanie autobus trasa Budapeszt Népliget - Kraków Bosacka w lecie o ile mam do załatwienia coś "po drodze" samochód .
Odpowiedz
#5
Ja latam, a dokładniej latałam do czasu, gdy Ryanair uznał, że do Krakowa to on latać nie będzie (tu nastąpiło by kilka nieparlamentarnych, a raczej polsko-parlamentarnych, określeń).
Autobus nie jest zły, pod warunkiem, że przewoźnik pozbył się trapiących go problemów ogranizacyjnych (brak punktualności, zrzutki pasażerów na paliwo, problemy z kierowcami okradającymi firmę, itd.)
Ciekawe, że nikt nie jeździ pociągami. Czy dlatego, że jest to niebezpieczne?
Cześć i czołem
Odpowiedz
#6
A jak szybko jedzie sie z Krakowa do Budapesztu? Ile kosztuje taki bilet?
Skad wyrusza autokar( z centrum, czy gdzies z peryferii) i czy jest zazwyczaj pelny?
Odpowiedz
#7
Ribizli, tutaj jest trochę na ten temat. Ale nie wszystko, ja już daaaawno nie jechałem, także się nie wypowiadam.

Ranyjulek, pamiętaj, że jest jeszcze EuroLines Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
Na Wegrzech jest tez inicjatywa telekocsi ale to glownie na poruszanie sie wewnatrz kraju, choc nie tylko.
Odpowiedz
#9
(27-02-2013, 9:23)Ribizli napisał(a): A jak szybko jedzie sie z Krakowa do Budapesztu? Ile kosztuje taki bilet?
Skad wyrusza autokar( z centrum, czy gdzies z peryferii) i czy jest zazwyczaj pelny?


Droga Kraków – Budapeszt
- autokar wyjeżdża w środy i soboty o godzinie 15:00 z dworca RDA Kraków przy ul. Bosackiej (górna płyta) na dworzec Nepliget zajeżdża planowo 22:00 (już 4 razy jechałem i zawsze jest 20 do 30 minut przed czasem)

Droga Budapeszt - Kraków
- wyjeżdża też w środy i soboty z dworca Nepliget o godzinie 6:30 na dworzec RDA Kraków planowo zajeżdża o 13:30
Cena biletu do zeszłego roku wynosiła 130 w obie strony dla jednej osoby.
Od października 2012 bilety podrożały i obecna cena w obie strony to 160,00zł od osoby.
Linie obsługuje eurolines - węgierski autokar z węgierską bardzo miłą obsługą.

Technicznie jest to tak zorganizowane, że autokar, który wyjeżdża z Nepligetu o 6:30 np. w środę i przyjeżdża na RDA Kraków o godz. 13:30 później o 15:00 wraca do Budapesztu i analogicznie jest w sobotę. Autokar obsługuje firma Volánbusz.

Z mojego doświadczenia cztery przejazdy w obie strony to razem osiem tylko raz wszystkie miejsca były zajęte ale tak ¾ autokaru zawsze ludzików jest.
Odpowiedz
#10
Dziekuje, moze skorzystam i przy okazji w koncu dotre na WawelUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,076 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,095 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,077 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,193 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości