Jezioro Cisa (Tisza)
#51
(04-02-2019, 12:15)eplus napisał(a): Podobno w Poroszlo jest jakieś oceanarium czy jeziorarium, żywe ryby we wodzie do zwiedzania. Był ktoś? Warto?

Warto warto, zwłaszcza z dziećmi jest dla nich dużo atrakcji. Byłem w tamtym roku i mogę to miejsce szczerze polecić
Odpowiedz
#52
Byliśmy dziś w Poroszlo w Ekocentrum. 
Bilet rodzinny za full pakiet jest po 2780 huf  za osobę. 

Pakie full obejmuje zwiedzanie wewnątrz, zewnątrz. Kino, oraz rejs łodzią. 

W kinie mamy 12 minutowy film 3D głównie o jeziorze Cisa i Ekocentrum w języku Węgierskim. 
Rejs Łodzią trwa około 50 minut, sterujący łodzią opowiada coś po Węgiersku. Na jeziorze nie ma jakiś większych atrakcji ale dla 4 latka była to fajna atrakcja. W chłodniejsze dni warto zabrać jakąś bluzę bo dość mocno wieje nad jeziorem. Kino i Rejs Pani przy kasie ustala na daną godzinę. Czym później przyjedziemy może być tak, że np. Z rejsu nie będziemy mogli skorzystać. 

Pokaz wydr jest o 10:15 / 13:45 / 16:45.

Karmienie zwierząt po lewej stronie od Wejścia ( ptaki, sowy, żółwie, bociany itp.) było około około 12:00 warto złapać ten moment. 
Karmienie po prawej - królików, Daniel około 13:00. Nie wiem czy to stałe godziny bo nigdzie nie było takiej informacji. Króliki podczas karmienia mogliśmy pogłaskać. 

Karmienie pelikanów nas ominęło a jest ono chyba o 14:15, i formacja ta była między biegam schodów które prowadzą do pokoju zabaw dla dzieci. 

Jest też plac zabaw dla dzieci, sporo ławeczek, i jedna knajpa z jedzeniem przy wejściu i napojami, winami alkoholem, kawą, ciastem, lodami w środku też przy wejściu. Jedzenie w knajpie bardzo przeciętne typowy fastfood z twardymi frytkami, jakieś kiełbaski z grilla, mięso, mięso z kurczaka w panierce, Hot dog itp. Nam nie smakowało ale zjedliśmy bo byliśmy głodni. 

Parking przy głównym wejściu o godz. 10:00 był już pełny. My byliśmy na miejscu 9:15 a wyszliśmy 15:30 Jest co robić zwłaszcza jak się jest z dzieckiem. 

Więcej informacji zostało już chyba wcześniej powiedziane więc bez sensu za wiele pisać. Według mnie warto to zobaczyć, na pewno spora atrakcja dla dzieciaków, bo są ptaki, gady, ryby, owady + inne opisane wcześniej w postach zwierzęta, widziałem reakcje innych dzieci i były zachwycone.  

Z Egeru mamy tam około 45 minut, drogi chyba 3 do wyboru, warto poświęcić jeden dzień na taką wycieczkę.
Odpowiedz
#53
^^^Dzięki za wprowadzenie bo tym razem Poroszlo mam już jako punkt obowiązkowy tegorocznych wakacji Uśmiech Miałem nawet temat założyć ale odgrzebałem ten Oczko
Wiedziałem o tym miejscu nie za wiele bo tylko raz przejeżdżałem przez tą miejscowość (myśląc wtedy co za nowoczesny kościół mają w tej miejscowości Oczko ) Jeśli ktoś z Was był tam ostatnio lub się wybiera piszcie czego tam jeszcze nie powinno się pominąć a co można sobie darować ?  I jak tłoczne jest to miejsce aktualnie?
PS: Warto przy okazji podskoczyć do Tiszafured? Czy strata czasu?
Odpowiedz
#54
W Tiszafured byłem rok temu. Jako miejscowość zupełnie nijaka, a kompleks basenowy raczej średni.
Odpowiedz
#55
Też mam u siebie zaznaczone Poroszlo mam nadzieję w tym roku wstąpić tam.
Odpowiedz
#56
(13-07-2021, 8:58)maj0nez napisał(a): Też mam u siebie zaznaczone Poroszlo mam nadzieję w tym roku wstąpić tam.

W Poroszlo jest urządzone kąpielisko w jeziorze, jak ktoś lubi (ja owszem) to niech szuka. Jest kawałek piasku, budki z jedzeniem, przebieralnia.
Odpowiedz
#57
^^^Płatne ? Dużo ludzi?
Odpowiedz
#58
Był ktoś w tym roku? Myśle nad tym miejscem na powrocie z Egeru Oczko tylko zastanawiam się czy mój rozbrykany 2 latem czyms tam się zainteresuje.... czy parking jest płatny?

Czy podczas tego rejsu łódką dostajemy kamizelki ratunkowe? bo na filmiku które widziałam nikt ich nie ma. Jednak czułabym się bezpieczniej z moim dzieckiem mają kamizelkę Oczko
Odpowiedz
#59
Był ktoś w tym roku? Myśle nad tym miejscem na powrocie z Egeru Oczko tylko zastanawiam się czy mój rozbrykany 2 latem czyms tam się zainteresuje.... czy parking jest płatny?

Czy podczas tego rejsu łódką dostajemy kamizelki ratunkowe? bo na filmiku które widziałam nikt ich nie ma. Jednak czułabym się bezpieczniej z moim dzieckiem mają kamizelkę.

Byliśmy na tym rejsie z rodziną kilka lat temu, nikt nie otrzymywał kamizelki.
Odpowiedz
#60
^^^Może tam płytko? Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości